Vestuvės įsimylėjėliams, kurie nori savo gyvenimus sujungti amžiams, - laukiamiausia šventė.
© Shutterstock nuotr.

O jei ši šventė tęstųsi ištisus metus, o atėjus vasarai, populiariausiam vestuvių sezonui, viskas vyktų diena po dienos? Kko gero tai atsibostų, tačiau vestuvių koordinatorė Ieva Šėmienė vis tik teigia, kad tai pats geriausias darbas pasaulyje.

- Kiekvieną savaitgalį matote gražius žmones ir juos supančią meilę. Ar tiesa, kad šio darbo daugelis gali tik pavydėti?

- Tai išties labai smagi profesija. Susipažįsti su daugeliu žmonių, o kas geriausia, kad pamatai tik gerąsias jų puses.

Žinoma, ši profesija nėra lengva, ji reikalauja labai daug atsakomybės, nes tai yra vienintelė jaunavedžių meilės diena. Visi žmonės daro klaidas, tik štai mūsų darbe klaidų būti tiesiog negali. Ši atsakomybė mums padeda tobulėti, nes iš pradžių pradedi nuo mažų smulkmenėlių, kurias bandai atlikti kuo geriau, o paskui pasitikėjimas savimi auga ir viskas stoja į savo vietas.  

Koordinuojant vestuves niekada neišvengsime streso. Aš visada norėjau dirbti grožio industrijoje, bet kai pradėjau, supratau, kad grožiu grožėtis yra labai šaunu, bet kai reikia jį kurti, tai beprotiškai sunkus darbas. Nepaisant to, ši profesija yra labai gera, nes šiuo metu negaliu atsiminti nei vienos profesijos kur be uždirbtų pinigų dar gauni ir gražiausius žodžius, apkabinimus ir bučinius. 


- Ar šis vestuvių sezonas buvo gausus ir sėkmingas?

Šis sezonas išties išsiskyrė savo vestuvių gausa. Taip pat ir tuo, kad praėjusiais sezonais darbo dienomis rengiamų švenčių buvo nedaug, o šį sezoną darbo dienos yra beveik lygiavertės savaitgaliams. Visada vestuvės tilpdavo į tris populiariausius vasaros mėnesius, o štai šis sezonas ir prasidėjo labai anksti ir baigsis jau gerokai rudenį.


- Ar žmonės mėgsta kuklias vestuves, ar joms pinigines atveria plačiau?

- Dažniausiai dominuoja standartinės lietuviškos vestuvės, kuriose yra apie 50 svečių. Anksčiau vestuvės buvo švenčiamos dvi dienas, o dabar šis tas keičiasi. Svečiams antrąją dieną yra pateikiami pusryčiai, išgeriama kavos, pabaigiami tortai, desertai ir yra išsiskirstoma apie 12 valandą. 

Pas mus jaunavedžiai dažniausiai ateina jau žinodami ko nori ir būdami šį tą pasiplanavę. Taip pat mieliau aplenkia populiariausias švenčių dienas (savaitgalius) ir šventę renkasi darbo dieną, kad nebūtų tiek daug žmonių ir tai nekeltų nereikalingų rūpesčių.

- Ar dar yra laikomasi lietuviškų tradicijų: piršlio korimo, pasitikimo su duona ir druska, ar į viską žvelgiama paprasčiau, galbūt naujoviškiau?

- Tradicijų laikomasi vis dar yra, tačiau jos su laiku labai išsigrynino. Šį darbą dirbu jau 6 metus ir nė karto nemačiau piršlio korimo ar stalo užsėdimo tradicijų.

Štai jaunųjų išlydėjimas iš namų vis dar išliko, tačiau jis tapo ramus, be armonikų ir triukšmo, tiesiog su tėvelių palaiminimu. Visos kitos tradicijos, tarkim, sutikimas su duona ir druska ar šeimos židinio perdavimas, jų yra laikomasi beveik visose vestuvėse. Netgi porai atėjus pas mus ir pareiškus, kad jie nori netradicinių vestuvių, vis tiek dalis tradicijų dažniausiai būna pritaikyta.

Kreipdamiesi į mus jaunavedžiai su tradicijomis būna susipažinę iki giliausių smulkmenų: iš kurios pusės per jaunųjų sutikimą turi stovėt mama, o iš kurios tėtis ar kuris pirmas paima duoną. 

- Ar vestuvių koordinatorės darbe būna neplanuotų kuriozų?

Būna. Ypač kai jaunieji nesamdo koordinatorių ir viską patiki tėveliams, o tėveliai daugiausiai ir jaudinasi. Buvo toks įvykis, kai jaunosios mama pamiršo žiedus namuose, o ceremonija jau buvo prasidėjusi, tad mums teko važiuoti iki namų ir lipti per balkoną, kad paimtume žiedus.

Yra buvę ir tokių atvejų, kai netikėtai prapliupus lietui reikėjo greitai pastatyti pavėsinę. Visi buvome šlapi, o vėliau turėjome eiti puošti bažnyčia, tai beveik bažnyčios duše ir prausėmės. Tokia diena, o nesusipratimų išvengti ne visada pavyksta, tačiau stengiamės, kad viskas būtų tobula. 


- Ar būna, kad jaunieji į jus kreipiasi su netradiciniais norais, kuriuos išpildyti yra sunku, o gal net neįmanoma?

- Aš savo nuomonę visada pareiškiu, jei matau, kad tai reikia. Žinoma, bandome ieškoti alternatyvų, viską keičiame ir planuojame. Puikus pavyzdys galėtų būti, kad nuotakos mano, jog galės gražiai papuošti bažnyčią ceremonijai.

Situacija dažnai būna visai kitokia, nes santuokos vyksta kas pusę valandos ir tam tiesiog pritrūksta laiko, nes vos vieniems jauniesiems išėjus, jų vietą užimą kiti. Dar viena dažnai daroma klaida – vaišės po ceremonijos bažnyčioje. Visi galvoja, kad bus gražu svečius pavaišinti braškėmis šokolade, tačiau niekas nepamąsto, kad maistas turi būti iš anksto paruoštas ir bus laikomas lauke. 

Po truputį norima vis daugiau komforto, tarkim, kad svečiams nereiktų jaunųjų laukti visą dieną yra padaroma taip, kad ceremonija bažnyčioje yra organizuojama prieš pat šventę, o fotografuotis važiuojama dar prieš viską. Tai sutaupo laiko ir neverčia svečių ilgai laukti jaunųjų. 

- Kokios pagrindinės spalvos vyrauja šio vasaros sezono vestuvėse?

Šį sezoną labai populiari mėlyna, kitaip dar vadinama royal blue (karališkoji mėlyna) spalva, taip pat pastelinės spalvos: mėtinė ir rožinė. Jaunieji mėgsta natūralistines, žalios augmenijos, pistacijų, samanų žalumo spalvas ir rustic (kaimietišką) stilių. Ryškių spalvų yra vengiama ir jų paprastai niekas nesirenka.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujojo prezidento beieškant: ryškėja paprastų žmonių ir elito pasirinkimas (618)

Lietuvos gyventojai prezidento poste šiuo metu norėtų matyti tris vyrus – premjerą Saulių...

Mokesčių inspekcija pradėjo kapstyti praeitį – dėl NT perkratys tūkstančius (67)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išsiuntė tūkstančius priminimų pateikti nekilnojamojo...

Namą administravusi bendrovė po 11 metų gyventojus bandė paversti skolininkais (17)

Į absurdišką situaciją pakliuvo vieno Kauno daugiabučio gyventojai. Po 11 metų atsibudo tuomet...

Advokatų tarybos pirmininkas: šiame kontekste auka gali būti ir Š. Bartas (86)

Prieš Šarūno Barto apkaltinimą seksualiniu priekabiavimu nublanko visi kiti triukšmeliai Seime ir...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (213)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Mirė serijinis žudikas Charlesas Mansonas: jo nusikaltimų žiaurumas Amerikoje pasėjo paniką (30)

Buvęs kulto lyderis Charlesas Mansonas mirė sulaukęs 83 metų. Šis asmuo atsakingas už 1969 m....

Kino kūrėjas seną autobusiuką pavertė mobiliais namais (4)

Dauguma žmonių net neatsisuktų į aptriušusį baltą krovininį autobusiuką, tačiau kino...

Romanu su Clintonu išgarsėjusi Monica Lewinsky virto aršia kovotoja prieš patyčias: pamatykite, kaip ji atrodo dabar (23)

Monica Lewinsky visame pasaulyje išgarsėjo būdama 22-jų, kuomet, būdama Baltųjų rūmų...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (114)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Pasidaryk pats: priemonė, išvalanti aprūdijusią vonią (11)

Pas gerus šeimininkus vonia visada spindi baltumu, tačiau kartais dėl tam tikrų sąlygų ji...