aA
Nepasiturintieji kovą sulauks tik dalies maisto produktų, numatytų išdalyti už Europos Sąjungos pagalbos fondo lėšas. Tai bus dėžutė kiaulienos konservų ir pakelis saldžių sausų pusryčių. Kitus produktus žadama išdalyti vėliau, nes tiekėjams netinkamai užpildžius dokumentus, parama vėluoja.
© "Panevėžio balsas"

2 vaikus auginantis Pranas Mockus iš Panevėžio rajono ne vienerius metus parsinešdavo kelis krepšelius su 7 ar ir daugiau produktų iš europinės paramos. Tad sako esąs nusivylęs, kad kovą gaus tik mėsos konservų dėžutę ir pakelį sausų pusryčių.

„Aišku, jaučiasi, kai būna aliejus, miltai, jaučiasi, kažką prisidedi. O jei be darbo sėdėčiau, kaip gyventi tada ant tų sausų pusryčių, neįsivaizduoju“, – kalbėjo P. Mockus.

Tarp laukiančiųjų sriubos lėkštės Vilniaus labdaros valgykloje, yra ir gaunančių paramą maistu iš europinių lėšų. Iš viso Vilniuje tokių žmonių – daugiau nei 7 tūkst.

Antrus metus produktų skurstantiesiems pirkimu užsiima Europos socialinio fondo agentūra. Pasak jos atstovės, parama maistu vėluoja, nes buvo nutrauktas viešasis pirkimas.

„Tai yra netinkamai pateikti tiekėjų pasiūlymai, dėl ko jie buvo atmesti ir pradėtos naujos viešojo pirkimo procedūros. Balandžio mėnesį planuojame gausesnį paramos krepšelį. Paramos gavėjus per metus pasieks visi produktai“, – žadėjo Europos socialinio fondo (ESPA) agentūros projekto vadovė Gintarė Zizienė.

Seimo narys Tomas Tomilinas pastebi, kad dėl griežtų viešųjų pirkimų reikalavimų jau kelintą kartą kenčia labiausiai pažeidžiami žmonės – neseniai buvo sutrikęs pensijų pristatymas, o dabar vargstantieji laiku negaus maisto.

„Čia reikėtų atskirti politikos vykdymą nuo griežto viešųjų pirkimų taisyklių laikymosi, kas priklauso ESPA ir Finansų ministerijai. Tai šioje vietoje yra tokia platesnė diskusija, kiek mes turime fanatiškai visur taikyti viešuosius pirkimus. Aš esu šalininkas šiek tiek laisvesnio požiūrio“, – sakė T. Tomilinas.

Už Europos Sąjungos pagalbos fondo lėšas įsigyti produktai dalijami 6 kartus per metus. Pernai gruodį paramą gavo beveik 200 tūkst. gyventojų, kovo mėnesį jų laukia 156 tūkst.

„Gali kreiptis šitos paramos, jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau pajamų, nei 183 eurai, jei jų neviršija per mėnesį. Gali kreiptis visus metus“, – pasakojo Vilniaus socialinės paramos centro vyr. specialistė Laima Zabulėnaitė.

Šiais ir ateinančiais metais produktams Lietuvos nepasitaurintiesiems pirkti skirti 25 mln. eurų. Už juos turėtų būti įsigyta bei išdalyta 19 rūšių produktų.

„Eurostat“ duomenimis, ties skurdo riba gyvena apie trečdalį Lietuvos žmonių ir tai yra vienas prasčiausių rodiklių Europoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.7500

Top naujienos

Apklausė gyventojus: atsakymas, ar susitikti su Putinu, abiem kandidatams nepatiktų (146)

Ar turėtų Lietuvos vadovai susitikti su Rusijos prezidentu? Toks klausimas buvo gyvai...

Schema veikia jau kurį laiką: už skatikus išvilioti automobiliai pradingsta šrotuose arba išnyra skelbimuose (18)

Sukčiai bus sugalvoję dar vieną būdą, kaip iš gyventojų išvilioti pinigus ir turtą. Lietuvoje...

Turintys ką slėpti milijonieriai kadaise droždavo į Ženevą, dabar jos spindesys slopsta (2)

Ženevoje, netoli prabangių parduotuvių gatvės Rue du Rhone, šešių aukštų pastatas, kuriame...

Nėra energijos ir sunku atsikelti: žolininkas Lasinskas įvardijo 3 vaistažoles, kurios išspręs ne vieną problemą papasakojo, kaip iš kiaulpienės pasigaminti makaronus

Yra trys vaistažolės , kurios gali padėti išlikti ne tik sveikiems, bet ir turėti daug...

Niekada nedirbusi ir su tėvais gyvenanti 30-metė Lina įpykdė lietuvius: pasakiau garsiai, ką galvoja kiekviena moteris (71)

Laidos „ Yra, kaip yra “ herojė savo pasisakymais apie pinigus ir vyrus kaip reikiant įkaitino...

Siaubingi radiniai šokiravo turistų mėgiamos salos gyventojus: sunku suvokti (28)

Kipre iki šiol jau rasti penki kūnai, įskaitant dviejų žmonių palaikus lagaminuose, kurie buvo...

Savivaldybėse jau galima balsuoti EP ir Prezidento rinkimų antrajame ture (6)

Pirmadienį prasideda išankstinis balsavimas Europos Parlamento (EP) ir Prezidento rinkimų antrajame...

Svarbiausios klaidos, kurias padarome per pirmas 10 min. darbe

Visa mūsų darbo diena, produktyvumas ir bendravimas su aplinkiniais labai priklauso nuo to, kokios...

Mokslininkai ledynuose aptiko pavojingų medžiagų: grėsmė tyko jau artimiausioje ateityje (2)

Stebėti skilinėjančius ir tirpstančius ledynus yra tas pats, kas klausyti, kaip tiksi bomba virš...

Dviejų pratęsimų trilerį išgyvenę „Raptors“ namuose įveikė Milvokio klubą (1)

Itin svarbią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Toronto „Raptors“ krepšininkai. Kanados...