Išrinktasis prezidentas Rolandas Paksas penktadienį vėl buvo susitikęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) generaliniu direktoriumi Mečiu Laurinkumi, tačiau pokalbio detalės žurnalistams, kaip ir po praėjusio susitikimo, nebuvo atskleistos. Po susitikimo M.Laurinkus žurnalistams sakė, kad tai yra "neplanuoti reguliarūs susitikimai", ir jie nėra anonsuojami.
Mečys Laurinkus - karikatūra
© DELFI
Panašiai lakoniškas M.Laurinkus buvo ir po susitikimo su R.Paksu praėjusį penktadienį. "Taip vyks ateityje. Aš galiu ateiti bet kada - iš ryto, vakare, per pietus", - sakė M.Laurinkus.

Saugumo vadovas žurnalistams pažadėjo kitą savaitę surengti spaudos konferenciją, kurioje supažindins su VSD darbuotojo Valerijaus Saveljevo tarnybinio patikrinimo išvadomis.

"Norėčiau, kad būtų apsvarstyta (Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete - BNS) ir reikėtų, kad (Generalinėje - BNS) prokuratūroje būtų įvertintos išvados", - sakė M.Laurinkus.

R.Pakso atstovas spaudai Aidas Petrošius BNS sakė, kad tokie prezidento ir saugumo vadovo susitikimai vyks kaskart, kai išrinktasis prezidentas ir departamento vadovas sutars dėl tokios susitikimo būtinybės.

Dienraščio "Respublika" vyriausiasis redaktorius Vitas Tomkus prieš savaitę paprašė Generalinę prokuratūrą iškelti baudžiamąją bylą V.Saveljevui, kontaktavusiam su žurnalistu Virgilijumi Gaiveniu, kuris anksčiau dirbo "Respublikoje". Žurnalistas ir saugumo darbuotojas šią savaitę buvo apklausti Generalinėje prokuratūroje.

Iš tarnybos atleistas VSD darbuotojas, kurio slapta nufilmuoti ir viešai pagarsinti pokalbiai su žurnalistu sukėlė didelį atgarsį visuomenėje, tvirtina tapęs provokacijos, siekiant sukompromituoti prezidentą Valdą Adamkų, auka.

"Turiu pagrindą teigti, kad tai buvo iš anksto suplanuota provokacija", - teigiama penktadienį žiniasklaidai išplatintame V.Saveljevo pareiškime, adresuotame prezidentui V.Adamkui.

Pirmadienį V.Saveljevas interviu TV kanalams neigė VSD generalinio direktoriaus M.Laurinkaus prielaidą, kad jis veikė ne vienas, ir tai buvęs V.Saveljevo sumanytas provokacinis veiksmas. Interviu televizijoms V.Saveljevas teigė, kad būtent jis pats tapo pažįstamo žurnalisto "provokacijos" auka.

Prieš dvi savaites TV žurnalistas Virginijus Gaivenis pareiškė, kad V.Saveljevas jį bandė verbuoti, prašydamas kompromituojančių duomenų apie dienraštį ir bulvarinį leidinį "Vakaro žinios".

Per televizijas buvo parodytas žurnalisto ir VSD darbuotojo susitikimo įrašas, kuriame girdėti, kad VSD darbuotojas prašo informacijos apie "Vakaro žinias" ir jų leidėjus bei užsimena, esą tokius nurodymus departamentas gavęs iš Prezidentūros.

M.Laurinkus pripažino, kad buvo nurodęs atitinkamų VSD padalinių vadovams tirti aplinkybes, kuriomis per "Vakaro žinias" buvo paskleisti gandai apie tariamą Vilniaus banko krizę.

Tačiau jis neigė davęs nurodymą rinkti kompromituojančią informaciją apie laikraščio leidėjus, o prezidentas V.Adamkus pareiškė, kad įtarinėjimai pasikėsinimu į spaudos laisvę yra absurdiški ir įžeidžia jį asmeniškai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Meilė sportui neturi ribų: milijonų lietaus nestabdo net rimti perspėjimai (1)

Sostinės politikai patvirtino šių metų biudžetą, kuriame numatyta daugiau kaip 2,6 mln. eurų...

„Sodros“ grindų efektas: kai kurių paslaugų kainos gali augti (1)

Kaip ir įspėjo kai kurie darbdaviai, „Sodros“ grindys kirto iš peties ir įmonės atleido...

Orai: arktinis šaltis šalį sukaustys ilgam (36)

Šią savaitę šalį stingdys šaltis . O „dėkoti“ galime į dvi dalis skilusiam poliariniam...

Ūkininkas: pieno produktai netrukus pigs (110)

„Miestiečiai ateina į protą“, – sako save tipišku smulkiuoju ūkininku, kurio specializacija...

Pigiausi būstai Lietuvoje – už vieną minimalų atlyginimą (91)

Atsidarius nekilnojamojo turto skelbimų portalą, akį gali patraukti pasiūlymai už ypač nedidelę...

Italijos lietuviai kyla į kovą su Rusijos propaganda (278)

Nusibodo Italijoje aiškinti, kad Lietuva tai ne Rusija, ir kad lietuviai turi savo tvirtą...

Tobulas muzikos ir 3D vaizdų spektaklis: elektroninės muzikos pionieriai „Kraftwerk“ atidavė duoklę Lietuvai (15)

Vokietijos muzikos grandai itin pamėgo lankytis Lietuvoje. „Scorpions“, „Accept“ ar buvusių...

Lietuvis dėl savo darbo Airijoje buvo tapęs kone šios šalies priešu (99)

Iš Kapčiamiesčio, nedidelio miestelio Lazdijų rajone, kilęs Povilas Ražukas Airijoje dirbo prie...

Netiesa, kad Kaukėnas nežibėjo tarp superžvaigždžių: nusileido tik Fourcade‘ui (34)

Tik legendinis Martinas Fourcade‘as buvo greitesnis už Tomą Kaukėną lenktynėse, kuriose...

Išgyvenęs alpinistas papasakojo, ką patyrė: sulaužyta koja ropojo iki kalnų namelio (244)

Kirgizijoje bendražygio netekęs alpinistas Kęstutis Skrupskelis papasakojo savo kvapą...