aA
Rašytoja Rūta Vanagaitė atviru laišku kreipėsi į užsienio reikalų ministrą (URM) Liną Linkevičių, prašydama Lietuvos ambasados darbuotojų kitose šalyse nekonspektuoti jos susitikimų ir informacijos nesiųsti atgal į ministeriją, nustoti slaptai sekti ir taupyti darbo laiką. Tokius darbo metodus R.Vanagaitė lygina su KGB metodais.
Rūta Vanagaitė
Rūta Vanagaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Prašo nustoti sekti

Rašytoja savo pasisakymą pradėjo nuo to, kad šis įrašas BUS skelbiamas tik lietuvių kalba, jo vertimo į anglų kalbas nebus, nes tai daryti yra per daug gėda.

„Gerbiamas Ministre Linai, kreipiuosi į Jus kaip senų laikų pažįstamą ir gerbiamą žmogų – ir Jūsų ilgametė diplomatinė veikla, ir pastarojo meto drąsūs pasisakymai dėl atminimo lentų nacių kolaborantams verti nuoširdžios mano ir daugelio Lietuvos žmonių pagarbos“, – feisbuke rašė rašytoja.

R.Vanagaitė taip pat priminė ir apie knygos „Mūsiškiai“ likimą – sulaukusi didelio rezonanso ir prieštaringų vertinimų, nuo 2017 metų buvo išimta iš knygynų lentynų.

„O dabar keletas nemalonesnių pastebėjimų. Jau keletą metų esu kviečiama skaityti paskaitas įvairiose valstybėse ir miestuose. Esu nustebinta, kad Lietuvos ambasadų tose šalyse (Izraelyje, Amerikoje, Japonijoje) atstovai inkognito ateina kone į kiekvieną viešą paskaitą, neprisistatydami renginio organizatoriams, paslapčiomis konspenktuoja, ir, matyt, siunčia savo valdžiai ataskaitas į Vilnių. Jums, ministre, tai nieko neprimena? Man primena: apgailėtinus KGB darbo metodus“, – socialinėje erdvėje rašė R.Vanagaitė.

Ji aprašė ir dar vieną nemalonų įvykį – gavusi kvietimą dalyvauti pristatant knygą „Mūsiškiai“ Geteborgo knygų mugėje, buvo dar kartą nemaloniai nustebinta. Knygą publikavusi leidykla „Karneval Forlag“ gavo Lietuvos kultūros atašė Švedijoje Živilės Etevičiūtės laišką, siūlantį knygas geriau leisti apie tremtį. Taip pat laiške buvo skatinama į diskusiją apie knygą kviesti objektyvius pašnekovus, kuriuos padės surasti ambasada. Kaip to priežastis buvo įvardijamas istorinių faktų iškraipymas.

„Leidyklos vadovas Bjorn Eklund informavo, kad toks laiškas, ambasados įsikišimas į knygų mugės programą būtų stačiai juokingas – jei nebūtų tragiškas. Per visą savo leidėjo praktiką nebuvo niekada panašaus laiško gavęs iš jokios šalies ambasados“, – rašė R.Vanagaitė.

Ji ministro prašė liautis diskredituoti demokratiją Lietuvoje.

„Kreipiuosi į Jus, gerbiamas ministre, prašydama nutraukti jau keletą metų trunkančio slapto sekimo ir skundų rašymo praktiką ir paraginti atsakingus Lietuvos ambasadų darbuotojus taupyti savo darbo laiką ir – svarbiausia – liautis diskredituoti užsienyje ir save, ir ambasadą, ir demokratiją Lietuvoje“, – savo įrašą socialinėje erdvėje baigė R.Vanagaitė.

Dalyvauti susitikimuose nedraudžia

Užsienio reikalų ministerijos informacijos stebėjimo ir žiniasklaidos skyrius DELFI perdavė trumpą situaciją įvertinantį komentarą.

„Lietuvos diplomatų dalyvavimas užsienyje vyksiančiuose renginiuose, kurie yra susiję su Lietuva, yra įprasta diplomatinio darbo praktika“, – rašoma atsakyme.

Po kiek laiko gautas papildomas komentaras iš URM. Jame teigiama, kad rašytoja pateikė tikrovės neatitinkančių teiginių.

„Diplomatai apsilanko Rūtos Vanagaitės renginiuose lygiai taip kaip ir bet kurie kiti svečiai. Keista, kad diplomatų apsilankymą jos renginiuose autorė prilygina slaptam sekimui ar skundų rašymui. Dėl R. Vanagaitės teiginių – daugelis jų prasilenkia su tiesa. R. Vanagaitė ir pati yra pripažinusi, jog jos teiginiai apie Adolfą Ramanauską-Vanagą neatitinka tikrovės“, – rašoma atsakyme.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(121 žmogus įvertino)
3.4711

Top naujienos

Teisme – medikų fiasko dėl priedų: paaiškino, kam pagal įstatymą iš tikrųjų jie priklausė (8)

Per pirmąjį karantiną dėl neišmokėtų priedų prie algos su Panevėžio ligoninės...

Ar tinkamas metas pirkti bei parduoti automobilį: pastebėta, kur didžiausias kainų šuolis (41)

Pasaulyje stojant automobilių pramonei , krizės pasekmės atsivijo ir į Lietuvą. Nespėjama...

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties (30)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Roma Macijauskaitė | D+

Tokių specialistų – vos keletas, o poreikis milžiniškas: verslininkams sutaupo kelerius metus + patarimai sklandžiai kalėdinei prekybai

Du sūnus – 9 mėn. ir 4 m. – auginanti Justina Runienė (33 m.) savo laiką skiria ne tik...

Po Nausėdos kritikos dėl vakcinacijos – Dulkio atsakas

Žmonių noras skiepytis vasarą buvo sulėtėjęs didžiojoje Europos Sąjungos dalyje, teigia...

ES žinia Lukašenkai: atsakas bus labai stiprus (367)

Europos Sąjungos lyderiai duos stiprų atsaką į Minsko veiksmus, blokui kaltinant Baltarusiją...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Apsaugokime medikus, apsauginius ir kasininkes nuo nusikaltėlių (42)

Nors aš ir ne Vanga – ir visais šurumburum, pradedant horoskopais, baigiant būrimais iš delno,...

Visuomenė Dulkio fotosesijos nuotraukų nepamatys – ministerija prisidengė Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (175)

Visuomenė skandalingai nuskambėjusios Sveikatos apsaugos ministerijos be konkurso nupirktos...

Transliacija / Iš esmės. Kaip Latvija, Izraelis ir Australija kovoja su COVID-19?

Laidoje dalyvauja: Jolanta Nagle, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos direktorė Rima Gedvilaitė...

Dohoje – sidabrinis Rapšio finišas pasaulio taurės etape

Spalio 21-23 dienomis Kataro sostinėje Dohoje vyksta jau trečiasis šių metų Tarptautinės...