aA
Valstybės tarnyboje siūloma įteisinti kvotas jaunimui, rotaciją, privalomas stažuotes užsienyje. Tokius pasiūlymus naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Virginija Vingrienė.
Virginija Vingrienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Ji siūlo nustatyti, kad ne mažiau kaip vienas trečdalis valstybės tarnautojų įstaigoje privalo būti jaunesni nei 30 metų. Parlamentarės nuomone, tai sudarys sąlygas jaunų žmonių pritraukimui, jų kvotoms tarnyboje ir deramai motyvacijai.

V. Vingrienės teigimu, nuolatinis mokymasis, įtraukiant ir privalomas pusmečio stažuotes užsienio šalyse pagal estų pavyzdį, kompetencijų auginimas turi būti ne formalumas, o neatsiejamas valstybės tarnybos atributas. Todėl ji siūlo įteisinti, kad valstybės tarnautojas privalo „ne mažiau kaip vieną kartą per ketverius metus būti išsiųstas į pusmečio stažuotes užsienio valstybėje“.

Parlamentarė siūlo numatyti, kad valstybės tarnautojai privalo nuolat tobulinti kvalifikaciją, o tobulinimui skirtos lėšos turi būti privalomai numatytos kiekvienos institucijos biudžete atskira biudžeto eilute.

„Kvalifikacijos tobulinimas yra ne tik tarnautojo asmeninis reikalas, bet ir įstaigos, kurioje jis dirba. Todėl gera idėja, kad valstybės tarnautojas galėtų prisidėti prie kvalifikacijos tobulinimo savo lėšomis gali tapti ydinga, siekiant sutaupyti ir priversti tarnautoją susimokėti už kvalifikacijos tobulinimą. Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimui skirtos lėšos turi būti privalomai numatytos kiekvienos institucijos biudžete atskira biudžeto eilute“, - sako V. Vingrienė.

Norint paskatinti valstybės tarnautojų kompetencijos augimą ir visapusišką tobulėjimą, V. Vingrienės nuomone, privaloma nuolatinė rotacija ne vien aukščiausių vadovų, bet ir ekspertiniu lygmeniu. „Tai taptų ir aiškiu saugikliu tarnautojo biurokratinės galios įsitvirtinimui, ir neišvengiamu tarnautojo auginimo, tobulėjimo, jo akiračio plėtros garantu. Šios nuostatos privalumai grindžiami sėkminga kitų šalių, taip pat Europos Sąjungos institucijų praktika“, - sako ji.

Pagal V. Vingrienės siūlomą projektą, „valstybės tarnautojas ne rečiau kaip kas 7 metus privalo keisti kuruojamą veiklos sritį toje pačioje įstaigoje arba tarnybinio kaitumo būdu turi būti perkeltas į kitas pareigas kitoje įstaigoje. Veikla toje pačioje srityje gali būti pratęsiama atskiru susitarimu, esant būtinybei, ar kai tarnautojo išskirtinė kompetencija ir profesionalumas yra būtini konkrečioms pareigoms atlikti.„

V. Vingrienės nuomone, darbuotojui, kuris yra atleidžiamas iš valstybės tarnybos, turi būti sudaromos sąlygos persikvalifikuoti arba gauti paramą įkurti verslo įmonę.

Todėl Valstybės tarnybos įstatyme ji siūlo įteisinti, kad „atleistiems valstybės tarnautojams, kuriems nėra pasiūloma kita darbo vieta, yra suteikiama galimybė pasinaudoti parama, kuri skirta persikvalifikuoti arba pradėti verslą.„

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Džiugelio skambutis aplinkos ministrui: išlindo visai kitų interesų ausys (22)

Ką bendro turi atliekų tvarkymo verslas su žmogaus teisėmis ir jų gynimu?

Lietuvos miškuose miškovežių spūstys (36)

Socialiniai tinklai ūžia nuo informacijos, kur matyti intensyvūs miškų kirtimai. Gyventojai,...

Šimonytė apsisprendė dėl Prezidento rinkimų – apie abejones kalba būtuoju laiku (635)

Artėjančių prezidento rinkimų lygtyje lieka vis mažiau nežinomųjų. Bet tie nežinomieji yra...

Neįvykus koncertui pasijuto maitinama pažadais: kiek galima laukti savų pinigų? (56)

Į DELFI kreipėsi skaitytoja Kristina, kuri neįvykus koncertui jau daugiau nei mėnesį laukia savo...

Orai: laukia kardinalūs pokyčiai (7)

Vasarai būdinga šiluma mėgausimės iki penktadienio. Po to šalyje įsivyraus apniukę ir vėsūs...

Prieš ir po: neįtikėtinos narkotikų atsisakiusių žmonių transformacijos

„Kas per daug, tas nesveika“ yra gan nebloga gyvenimo taisyklė, tačiau kai kurių dalykų...

Pirmasis Allos Pugačiovos vyras lietuvis – apie bendrą gyvenimą, skandalus namuose ir tikrąją skyrybų priežastį (37)

Buvęs primadonos vyras papasakojo apie santuokos su Alla Pugačiova ypatumus ir apie skyrybų su...

Nespėjusį į Panevėžio ligoninės direktoriaus kėdę atsisėsti Skorupską atiduoda į prokurorų rankas (87)

Į korupcijos skandalų sūkurį dėl buvusio vadovo Ivano Dorošo bylų pastaruosius keletą metų...

Sąžiningo teisėjavimo prašantis Kleiza – apie titulų badą, triskart už „Žalgirio“ pigesnę „Ryto“ sudėtį ir rinktinę interviu (57)

Savo komandos pavadinimą, logotipą ir vyriausiąjį trenerį pakeitęs Vilniaus „Rytas“ jau šį...

Numuštas Rusijos lėktuvas: kas tai per orlaivis ir ką jis veikė šalia Lietuvos (872)

Po to, kai Sirijos priešlėktuvinės pajėgos virš Viduržemio jūros numušė Rusijos lėktuvą...