aA
Šiaulių miesto savivaldybės administracijai stinga darbuotojų. Neseniai pasikeitus valstybės tarnautojų priėmimo tvarkai, dauguma kandidatų nesugeba įveikti kvalifikacinių barjerų.
Valstybės tarnyboje - darbuotojų deficitas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Administracijos vadovai teisinasi, kad tokią tvarką priėmė ministerija. Tačiau negali paaiškinti, kaip seniūno pareigoms tiko jokios darbo patirties neturintis jaunuolis.

Konkursai žlunga

Šiaulių miesto savivaldybės administracija šiuo metu ieško šešių valstybės tarnautojų, dalis pareigybių – vadovaujančios. Ieškoma kandidatų gydytojo, Švietimo skyriaus, Miesto infrastruktūros skyriaus ir kitoms pareigybėms užimti. Tačiau administracija neturi iš ko rinktis – nuo šių metų liepos pasikeitė valstybės tarnautojų patikrinimo tvarka, tad didžioji dalis kandidatų nepraeina kvalifikacinių egzaminų. Konkursai žlunga, nes nėra iš ko rinktis.

„Toks ministro įsakymas, kitokių kvalifikacinių reikalavimų negalime įrašyti. Jeigu reikalaujama užsienio kalbos, pagal naują tvarką privalo atsinešti sertifikatus, įrodančius, kad ją moka. Etatų laisvų daug, norinčiųjų yra, bet neatitinka reikalavimų“, - pirmadienį teigė Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius.

Patirtis – nebūtina

Kai kurie konkursai į laisvas pareigybes nesulaukė norinčiųjų. Tad kyla klausimas, ar sugriežtėję reikalavimai atbaido norinčiuosius dirbti valstybės tarnyboje, ar menkas atlyginimas? Tačiau administracijos vadovas kelia kitą klausimą – kodėl iš darbo valstybės tarnyboje išeina geri specialistai? Pavyzdžiui, neseniai pasitraukė ilgus metus Rėkyvos seniūne išdirbusi Vaida Čelkienė.

Tačiau paskelbus konkursą į Rėkyvos seniūno vietą iš šešių gautų paraiškų tiko... tik viena, nors pretendavo net ir Savivaldybėje dirbantys vyr. specialistai. Kol galutinai neįvyko konkursas, kandidatų tapatybės atskleisti negalima, tačiau V. Damulevičiaus užsimintas faktas kelia mažų mažiausiai nuostabą – vienintelis iš šešių kvalifikacinius gebėjimus perėjusių kandidatų neturi jokios darbo patirties ir galimai yra tik baigęs studijas.

„Jaunas, kad jam dar nereikėjo dirbti“, - nuo tiesaus atsakymo išsisukinėjo V. Damulevičius, bet nepaneigė, kad būsimas seniūnas gali būti ką tik studijas baigęs jaunuolis.

Įtampa darbe

V. Damulevičius ne kartą buvo užsiminęs, kad buvusi Rėkyvos seniūnė V. Čelkienė po beveik dešimties metų tarnybos pasitraukė po ne pirmus metus buvusių nesutarimų su vietos bendruomene. Iš bendruomenės pusės buvo pasigirdę priekaištų, kad buvusi seniūnė dirbo tik savivaldybės paštininke – registruodavo gyventojų raštus ir juos pristatydavo į savivaldybę. Tai buvo parodę ir Rėkyvos sodų bendrijų gyventojų skundai dėl melioracijos griovių – gyventojų raštai iš seniūnijos į savivaldybę keliavo beveik savaitę, o problema nebuvo sprendžiama metų metus.
Rėkyvos bendruomenės atstovai teigia, kad kol kas puikiai sutaria su laikinai seniūnijoje dirbančiomis specialistėmis ir su nerimu laukia naujo seniūno paskyrimo.

„Merginos pavaduoja išėjusią seniūnę, sutariame gerai. Leidžia bendruomenės nariams ateiti, padainuoti ar kita veikla užsiimti. Manau, kad seniūnas turėtų būti iš bendruomenės, bet ne „nuleistas“ iš viršaus“, - dienraščiui „Šiaulių naujienos“ sakė Rėkyvos bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė.

Testai – gebėjimams nustatyti

Valstybės tarnybos departamentas vykdo valstybės tarnautojų bendrųjų gebėjimų testavimus. Reikalavimus valstybės tarnautojams apibrėžia vidaus reikalų ministro įsakymai. Bendrųjų gebėjimų testavimai vykdomi didžiuosiuose miestuose tam tikru laiku. Nuo šių metų liepos pirmos dienos testavimai vyko Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Šiauliuose. Išlaikę testą asmenys gauna įvertinimą, kad yra tinkami arba netinkami dirbti valstybės tarnyboje, ir tuomet gali dalyvauti konkrečiuose konkursuose.

Tačiau iki šiol nesutariama, kokio lygio yra tie testai – faktas, kad tiek mažai dalyvių pereina patikrinimus, tarsi rodytų, kad testai yra sudėtingi. Bet V. Damulevičiaus nuomonė kitokia.

„Skaičiau nacionalinėje spaudoje kritikos, kad tie testai yra pernelyg vaikiški, juos galėtų išspręsti bet kas. Kaip pavyzdys vienas iš panašių klausimų – visi paukščiai išvardyti ir vienas gyvūnas. Ir reikia pažymėti, kuris netinka. Nežinau, kaip yra, bet kol kas trūksta darbuotojų“, - svarstė V. Damulevičius.

Šiaulių naujienos
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Raskevičius apie peticiją: ji yra nukreipta prieš mane, kaip žmogų, homoseksualų LR pilietį (347)

Grupė visuomenininkais prisistatančių asmenų ragina parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių...

Sąjungininkai gali ramiau atsikvėpti: didžiausios baimės dėl demokratų užmačių sklaidosi (46)

Aukšta koronaviruso pandemijos suvaldymo kaina ir kai kurių demokratų spaudimas reikšmingai...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Viena keisčiausių ir mįslingiausių mūsų planetos vietų – paslaptingi apskritimai dykumoje (1)

Kai į kosmosą buvo išsiųsti pirmieji žmonės, Sacharos dykumoje atrasta unikali dykumos...

„Valstiečiai“ pabandė opozicijos partijoms pasiūlyti koalicijos sutartį (188)

„Valstiečiai“ ( LVŽS ) pabandė galimiems partneriams opozicijoje pasiūlyti koalicijos...

Užkalnis. Stambulo konvencija – nebaisi nesąmonė, kaip ir klimato kaitos susitarimas (179)

Stambulo konvencija , suprantama, siekia kilnaus tikslo. Moterų nevalia mušti? Žinoma. Nieko...

Du profesoriai įvertino vakcinas nuo koronaviruso: ar išties jų kokybė skiriasi? (362)

Šiuo metu dauguma jau tikriausiai pamiršo tą laiką, kai vos patvirtinus „ AstraZeneca “...

Atmintinė vyrams: penki žingsniai į gerus lytinius santykius (40)

Lytiniai santykiai yra vienas kertinių akmenų poros gyvenime. Nesvarbu, ar jūs ką tik...

10 savybių, kurios yra būtinos lyderiui: pasitikrinkite, ar jas turite (6)

Ar jau esate gimęs vadovauti, ar jums dar reikia įgusti, kad vestumėte savo komandą į priekį?...

Žvaigždė vėl spindėjo visu ryškumu: Messi mušė vienas už kitą gražesnius įvarčius (6)

Ispanijos futbolo čempionate efektingą pergalę pasiekė paskutiniu metu itin banguotai žaidžianti...

Po klajonių Laose laimę rado gimtojoje Tauragėje: gyvena karavane pamiškėje ir apie didmiestį nebesvajoja (51)

Daug keliavusi, tarp Vilniaus ir Tauragės besiblaškiusi, o galiausiai dešimt mėnesių praleidusi...