Vakar Lietuva dešimtą kartą minėjo Mindaugo karūnavimo - Valstybės dieną. Daugelyje šalies miestų vyko šventiniai renginiai - žygiavo pučiamųjų orkestrai ir kariai, griaudėjo patrankos ir saliutai, žmonės ėjo į koncertus, patys šoko ir dainavo.
Lietuvos vėliava
© ELTA
"Mindaugo karalystė - istorinės lemties ženklas. Mums ir mūsų vaikams jis nuolat primena: turime branginti savo laisvę, turime rūpintis bendra gerove ir ją saugančia mūsų valstybe, turime su pasitikėjimu žvelgti į priekį, kad neprarastume tautai istorijos teikiamų vis naujų galimybių.

Tai karalystės perduodama išmintis. Būkime jos verti", - vakar sveikindamas šalies piliečius sakė Prezidentas Valdas Adamkus.

Už nuopelnus Lietuvos valstybei ir pastangas garsinant Lietuvos vardą pasaulyje bei padedant jai integruotis į pasaulio valstybių bendriją Prezidentūroje ordinais ir medaliais buvo apdovanoti per 60 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Daugelis jų vakar buvo pakviesti į Prezidentūroje surengtą šventinį priėmimą.

Šventės proga Vilniaus televizijos bokšte antrą kartą buvo iškelta didžiausia Lietuvos trispalvė. 1300 kv. metrų ploto, 48 metrų ilgio ir 27 metrų pločio trispalvė, sverianti net 130 kilogramų, ilgiau kaip valandą didingai plevėsavo 168 metrų aukštyje.

Tačiau apie vidurdienį, artėjant lietaus debesiui, pūstelėjo stiprus vėjo gūsis, nuo kurio vėliava palinko ir audeklo kraštu užkabinusi Televizijos bokšto langelį jį išplėšė. Buvo nuspręsta trispalvę kuo greičiau nuleisti.

2003 metais, švenčiant 750-ąsias Mindaugo karūnavimo metines, ketinama didžiąją trispalvę iškelti į pačią Televizijos bokšto viršūnę. Rekordinio dydžio vėliava, priklausanti bendrovei "Vilniaus parkai", keliama tik kartą per metus - Valstybės dienos proga.

Ketvirtadienio vakarą, sulaukus sutemų, prie Kauno pilies Lietuvos teatro žvaigždžių rinktinė vaidino Irenos Bučienės režisuotą Juozo Grušo istorinę dramą "Barbora Radvilaitė". Atlikti pagrindinio vaidmens specialiai į Lietuvą atvyko pastaruoju metu užsienyje gyvenanti aktorė Eglė Aukštakalnytė.

Spektakliai prie Kauno pilies - tradicija tapęs populiarus Pažaislio festivalio renginys, skirtas Mindaugo karūnavimo - Valstybės dienai.

Vaidinimą Kaune, kuriame Barboros Radvilaitės karūnavimo scenoje griaudėjo tikri fejerverkai, dramos pabaigoje degančiomis šiaudų skulptūromis imituotas rūmų gaisras, o susitaikymo viltį skelbė tikri balandžiai, stebėjo per 5 tūkst. žmonių.

Šiuo I.Bučienės spektakliu buvo paminėtos dar dvi datos - Barboros Radvilaitės 450-osios mirties metinės ir dramos autoriaus J.Grušo 100-asis gimtadienis.

Vakar Šiauliuose, Zoknių oro uoste, Valstybės dienai paminėti skirtoje aviacijos šventėje savo meistriškumą parodė ir akrobatinio skraidymo pasaulio čempionas vilnietis Jurgis Kairys. Tačiau čia neišvengta incidento - ant vieno žiūrovo galvos nusileido parašiutininkas.

Į ligoninę teko vežti ir parašiuto nesuvaldžiusį bei koją susižeidusį kaunietį, ir galvos traumą patyrusį Jonavos gyventoją. Plėštinę kojos žaizdą sutvarkę medikai parašiutininką išleido į namus, o apysunkę galvos traumą gavęs jonavietis paguldytas į Šiaulių ligoninę.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjoje partrenkto ir komos būsenoje esančio berniuko tėvas: ką priteisė teismas, tai veislinio šuns kaina (144)

Prieš kiek daugiau nei pusantrų metų Kaune , Baršausko gatvėje moters vairuojamas automobilis...

TV žvaigždė Gurevičiūtė nori būti kovos su korupcija ambasadore: glėbyje – teistas už kyšio davimą (2)

Televizijos laidų vedėja Gintarė Gurevičiūtė , kurią viešų renginių metu fotografai ne...

Ekonomistai: taip gerai Lietuva negyveno kelis šimtus metų (490)

Jeigu gyvenimo gerumą matuotume vienam gyventojui tenkančiu šalies bendruoju vidaus produktu,...

„Valstiečiai“ padarė žvalgybą dėl palaikymo išankstinių rinkimų idėjai Seime papildyta (289)

„Valstiečiai – žalieji“ yra įsitikinę, kad išankstinių Seimo rinkimų iniciatyva žlugs, o...

Grybauskaitės pareiškimas dėl LRT: ką žino prezidentė (12)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį paragino LRT direktorių rinkti atviru balsavimu. Už...

BBC žurnalistas pasauliui pristatė Lietuvą: lietuviški papročiai kelia nuostabą (2)

BBC kelionių skiltyje BBC Travel, kurioje skaitytojai supažindinami su įdomiausiomis pasaulio...

Valstybės gynimo taryba siūlo, kad 2030-aisiais krašto apsaugai tektų 2,5 proc. BVP papildyta (69)

Valstybės gynimo taryba antradienį pasiūlė ir toliau po truputį didinti finansavimą gynybai,...

FNTT įtaria, kad „Taupkasė“ iššvaistė 800 tūkst. eurų (21)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ( FNTT ) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl daugiau nei 800...

„Valstiečiai“ siūlys įvertinti Majausko apkaltos galimybę (103)

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovai siūlys Seimo Etikos...

Jaunos marijampolietės netektis: diagnozavo bronchitą, bet mirė nuo kitos ligos (21)

Marijampolę sukrėtė 18-metės abiturientės mirtis . Į ligoninę dėl bronchito paguldyta...