„Su šiuolaikinėmis technologijomis „vienu metu” tampa nebe konceptualia idėja, o pačiupinėjama realybe. Juk esame sparčiausio interneto šalis Europoje! Turime išnaudoti savo technologinį pranašumą, kad įpūstume naujos jėgos lietuvių patriotiniams jausmams ir apjungtume visus, nešiojančius tuos jausmus, kuriame pasaulio krašte jie bebūtų. Kas žino, galbūt per Valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-aisiais paaiškės, kad tokių pasaulyje yra 4 milijonai. Šių metų transliacija – tik pradžia,” – sakė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį” vadovas Raimundas Daubaras.

Interneto ryšį sklandžiam vaizdo ir garso susijungimui tarp keturių sostinių dovanoja IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo” ir „Omnitel“, o visą šventę tiesiogiai nuo 20:00 val. transliuos televizijos kanalai „LRT Kultūra”, „Lietuvos ryto” televizija, taip pat visi didžiausi šalies interneto naujienų portalai „Delfi”, 15min.lt, Lrytas.lt, Alfa.lt, „LNK Go”. Užsienyje gyvenantys ar keliaujantys lietuviai vienu balsu su Lietuva galės giedoti „Youtube” kanale įsijungę „Tautiškos giesmės aplink pasaulį” paskyrą. „Tautiška giesmė” lygiai 21 val. iš keturių sostinių skambės ir LRT televizijos eteryje bei regioninėje televizijoje INIT.

Jungiančiąja transliacijos iš keturių sostinių scena taps Trakai, kur renginį ves žurnalistas ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas. Transliacijos metu tiesioginėmis vaizdo ir garso sąšaukomis bendram himnui jungsis Moksleivių dainų šventės dalyviai iš Vilniaus, Kauno Pilies operetės svečiai ir Valstybės dienos šventės dalyviai Kernavėje. Himnui Lietuvoje toną užduos Moksleivių dainų šventės solistai.

Tuo tarpu Trakų scenoje šiuolaikiniai atlikėjai – Viktoras Diavara, Justinas Jarutis, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, Jurgis Didžiulis ir kiti – naujam skambesiui prikels visiems žinomas patriotines dainas.
„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ gimė prieš aštuonerius metus, kai „Tūkstantmečio odisėjos“ metu jachta „Ambersail“ apsukę Žemės rutulį ir aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, buriuotojai pakvietė visus tautiečius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį visiems vieningai vienu metu giedant Lietuvos himną. Ši unikali iniciatyva, palaikoma pilietiškų žmonių, organizacijų ir aktyvių bendruomenių išaugo į mūsų laikų tradiciją visame pasaulyje švęsti Valstybės dieną ir tapo neatsiejama lietuviško identiteto dalimi.