aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydama paaiškinti trečiadienį deklaruotus teiginius, esą Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus galėjo veikti buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio atleidimą. Tokį žingsnį frakcija žengė argumentuodama siekiu užkardyti, kad valdantiesiems oponuojantys politikai prieš rinkimus nemanipuliuotų šia tema ir STT atliekamu ikiteisminiu tyrimu.
„Valstiečiai“ kreipėsi į STT: nenori priešrinkiminių manipuliacijų dėl Sutkaus
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kartu LVŽS frakcija atkreipia dėmesį, kad po šių STT atskleistų įtarimų viešojoje erdvėje pasirodė nuomonės, kad su R. Masiuliu konfrontavę valdantieji „valstiečiai“, kartu veikdami su V. Sutkumi, organizavo buvusio susisiekimo ministro „nuvertimą”. R. Karbauskio teigimu, tokie teiginiai yra tiesiog nesuprantami.

„LVŽS frakcijai yra gerai žinomos dalykinės bei politinės R. Masiulio atleidimo iš užimamų pareigų priežastys: negebėjimas susitvarkyti su žvyrkelių asfaltavimo programa bei kitomis susisiekimo ministrui pavestomis užduotimis, ką ne kartą ministrui buvome išsakę, taip pat tai, kad keičiantis koalicijos sudėčiai kiti koalicijos partneriai prisiėmė atsakomybę už Susisiekimo ministerijos kuruojamų klausimų sprendimą. Mums taip pat žinoma, kad su V. Sutkumi LVŽS politinė vadovybė niekada neaptarinėjo R. Masiulio politinės ateities ar darbo kokybės klausimų. Mes žinome ir tai, kad V. Sutkus LVŽS frakcijos akyse autoriteto neturėjo dėl savo veiklos, kuri sulaukdavo opozicijos palaikymo, buvo laikomas valdžios oponentu. Visada smerkėme ir smerkiame tokius galimai korupcinius metodus ir politinės korupcijos schemas, kurias atskleidžia STT tyrimai, nes puikiai suvokiame, kaip jos kenkia valstybės tvarumui ir neigiamai veikia Lietuvos žmones, nes kalbama apie nesąžiningus politikų ir įtakos grupių veiksmus. Todėl visi teiginiai, neva V. Sutkus galėjo daryti įtaką kažkokiems sprendimams R. Masiulio atleidimui, yra nesuprantami“, – išplatintame pranešime cituojamas frakcijos seniūnas R. Karbauskis.

Šių metų birželio 3 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime žiniasklaidai yra teigiama, kad: „Kaip įtariama, V. Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Tokiu būdu buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš susisiekimo ministro pareigų.“

Anot STT, turimi duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas konfederacijoje ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

Tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai susitarė ir priėmė kyšį iš Lietuvos bankų asociacijos prezidento M. Zalatoriaus už V. Sutkaus atstovavimą 2019 metų pabaigoje svarstant 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketą, įstatymus dėl bankų turto ir pelno mokesčių.

Taip pat, tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai priėmė kyšius iš privačių kelių tiesimo bendrovių vadovų. Kaip įtariama, V. Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio susisiekimo ministro R. Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
3.5000

Top naujienos

Baltarusijos sulaikymo įstaigose – tikras pragaras: kraujo balose guli žmonės, iš už sienų girdėti gąsdinantys pokalbiai

Po Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų visoje šalyje nesiliauja protesto...

Savomis rankomis siuva rankines, kurios gali kainuoti ir tūkstančius – amato išmoko pats

Kaišiadorietis Irmantas Kanaševičius – tikras auksarankis. Jis savo rankomis siuva odines...

Parodė, kaip atrodo už 15 eurų išnuomojamas kambarys Palangoje: mus priėmė kaip mylimus giminaičius (88)

Garsusis „Youtube“ apžvalgininkas Paul De Miko arba Paulius Mikolaitis dažniausiai atostogauja...

Baltarusija neįsileido europarlamentaro Auštrevičiaus, kolegą iš Lenkijos deportavo papildyta (461)

Europarlamentaras Petras Auštrevičius sako negalėjęs išvykti į Baltarusiją, o jo kolega...

UEFA Čempionų lygoje – net aštuoni „Bayern“ įvarčiai į „Barcelonos“ vartus (57)

Penktadienio vakarą Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko mažuoju finalu pramintas UEFA Čempionų...

Minske – taikus protestas prie Vyriausybės rūmų: minia ir kariai nusiteikę taikiai Lukašenka: nelįskite į gatves (764)

Minsko Nepriklausomybės aikštėje šalia Vyriausybės rūmų penktadienį susirinko keli...

Prieš akis pasakiškas savaitgalis – kais iki +30, visą laiką švies saulė

Aukšto slėgio laukas įsitvirtinęs virš mūsų šalies ir toliau dovanos saulėtus ir malonius orus.

Vitalija Guobė

Švedams tai jau geriau nei seksas: tos vietos masažas kaip gydymo priemonė N-18 (9)

Perskaitėte pavadinimą? Gerai. Ne aš išgalvojau yoni heeling . Autorines teises turėtų...

Nerimą kelia naujas tyrimas: nepakankamai įvertinome Arkties tirpsmą (32)

Arkties ledynas tirpsta sparčiau, nei manyta. Dabartiniuose klimato modeliuose dar neįtraukiamas...

Mėnesinės po 40-ies gali būti visai kitokios – bet pajutus kelis simptomus būtina kreiptis į gydytojus (17)

Prieš visiškai dingstant mėnesinėms , mūsų organizmas išgyvena pereinamąjį laikotarpį,...

|Maža didelių žinių kaina