Jo teigimu, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga negali palaikyti teisiamų, susikompromitavusių koalicijos partnerių. Šiuo metu nuosprendžio laukia baudžiamojoje byloje piktnaudžiavimu kaltinamas Lazdijų rajono meras konservatorius Artūras Margelis, kurio partija taryboje turi didžiausią frakciją.

Toje pačioje byloje piktnaudžiavimu kaltinamas ir kitas konservatorius - administracijos direktorius Gintautas Salatka, taip pat kiti aukštas pareigas užimantys ar jas anksčiau ėję savivaldybės tarnautojai. Investicijų skyriaus vadovas Vidmantas Pilvinis kaltinamas piktnaudžiavimu ir dokumento suklastojimu, "Lazdijų šilumos" direktorius Virgaudas Šerėnas - piktnaudžiavimu, buvęs savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Petras Selilionis - kyšininkavimu.

"Su tokiais žmonėmis, kurie sėdi teisiamųjų suole, nelabai pakeliui", - BNS sakė B.Rūtelionis.

Pasak jo, valstiečių ir žaliųjų netenkina ir postų dalybos.

"Už keturis mandatus gavus mero patarėjo (postą - BNS), tai taip neina kažkaip. Antra politinė jėga buvome po rinkimų, ir žemesnėje vietoje nenorime būti. Be to, buvo žodinis susitarimas, bet nevykdo tų pažadų", - dėstė sąjungos skyriaus pirmininkas.

Iš koalicijos pasitraukus keturis atstovus iš 25 tarybos narių turintiems valstiečiams ir žaliesiems, koalicijoje liks devyni konservatoriai, trys liberalcentristai ir du "darbiečiai" - koalicija tebeturės daugiau nei pusę balsų taryboje.

B.Rūtelionio žiniomis, daugiau koalicijos partnerių iš jos pasitraukti neketina. Patys valstiečiai ir žalieji, nors ir nebūdami valdančioje daugumoje, žada palaikyti rajonui svarbius klausimus.

"Dabar eisime ir dirbsime opozicijoje. (...) Mums jau sąžinė neleidžia būti su jais, o rajonui rūpimais ir reikalingais klausimais - mes vis tik rajono gyventojai esame ir rajono patriotai, tai palaikysime", - teigė jis.

Apie šį savo sprendimą valstiečiai ir žalieji žada pranešti penktadienio popietę vyksiančiame rajono tarybos posėdyje. Penktadienio rytą apie tokį jų sprendimą kiti tarybos nariai - ir konservatoriai, ir liberalcentristai - BNS teigė dar nieko negirdėję, todėl jo vertinti negalintys. Su meru A.Margeliu susisiekti nepavyko.

Lazdijų tarybą sudaro 25 nariai. Iš jų 9 Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, keturi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, keturi Lietuvos socialdemokratų sąjungos, trys Liberalų ir centro sąjungos, du Darbo partijos, du buvusios Naujosios sąjungos, vienas partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas.

Koalicija buvo suformuota po 2011 metų savivaldos rinkimų.