Panevėžio senosiose kapinėse nuo vasaros pradžios ilsisi ne tik mirusieji. Čia prieglobstį rado ir kai kurie gyvieji – nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys valkatos. Vienas jų kapavietėje įsigudrino susikurti netgi savo būstą, kur miega, valgo ir geria, atlieka gamtinius reikalus ir šiukšlina.
Kapinės
© "Panevėžio balsas"
Šia problema jau susirūpino savivaldybė ir policija. Tačiau šalia esančio vienuolyno gyventoja mano, kad kapinėse įsikūręs benamis nieko bloga nedaro.

Absurdo teatras

Miesto senosiose kapinėse, esančiose Senamiesčio gatvėje, jau nebeįmanoma pamatyti laidojamų žmonių, nes čia tą daryti uždrausta. Kapinės, kurioms jau apie kelis šimtus metų, yra daugelio garbingų panevėžiečių amžinojo poilsio vieta. Be to, dėl unikalių paminklų ir akmeninių kryžių ši vieta įrašyta į valstybės saugomų kultūros vertybių sąrašą.

Tačiau kai kurie gyvieji dėl to visai nesuka galvos. Tai, kas daugumai panevėžiečių gali atrodyti absurdo teatru ar siaubo filmo siužeto vertu reginiu, miesto valkataujantiems žmonėms yra įprasta.

Nei kapinėse esančios kultūros vertybės nei apskritai šventa, pagarbos verta žemė valkatoms nesutrukdė susikurti gyvenamąją vietą tiesiog ant vokiečių karininko kapo.

Išvytieji sugrįžta

Senąsias kapines privalo prižiūrėti ir tvarkyti neseniai miesto Savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi akcinė bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“. Neseniai ta pati įmonė Šilaičių kapinėse pastatė konteinerius, į kuriuos buvo uždrausta mesti žolynus.

„Panevėžio balso“ korespondentei pakalbinus minėtos bendrovės direktoriaus pavaduotoją Romualdą Rinkevičių, paaiškėjo, kad ne vienas nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis asmuo apsigyveno kapinėse. Pasak pašnekovo, vienas jų įsikūrė senosiose miesto kapinėse, o dar du – stačiatikių amžinojo poilsio vietose. Romualdas Rinkevičius tvirtino, kad šie žmonės jau senokai yra Panevėžio bėda. Jie esą buvo ne kartą vyti lauk iš kapinių. Tačiau po kurio laiko benamiai vėl sugrįžta ir savo egzistenciją tęsia vietose, kur ilsisi mirusieji.

Vakar, kaip ir kiekvieną pastarąjį pirmadienį, Romualdas Rinkevičius išsiuntė raštišką informaciją Savivaldybės administracijos Tvarkos ir kontrolės skyriui, tikėdamasis, kad jis išspręs šią problemą, pasitelkęs į pagalbą policijos pareigūnus.

Nosį rietė kvapas

„Panevėžio balso“ korespondentams nuvykus į senąsias miesto kapines bei susiradus vietą, kur gyvena benamis, nosį ėmė riesti itin nemalonus išmatų kvapas.

Ten gyvenančio žmogaus tuo metu nebuvo greičiausiai todėl, kad lijo lietus. Tačiau visi jo „namų“ apyvokos daiktai gulėjo savo vietose.

Ant paminklo buvo priklota patiesalų, kad guolis būtų minkštesnis. Čia pat kiurksojo batai, padėta maisto, o netoliese – ir tualetą atstojanti šventa žemė. Aplinkui esančiose kapavietėse buvo primėtyta alkoholinių gėrimų tuščių butelių, jos apšnerkštos įvairiomis kitomis atliekomis.

Šalia kapinių esančiame vienuolyne gyvenanti pretendentė į vienuoles Judita Bačinskaitė, paklausta nuomonės, pateikė neįtikėtiną atsakymą. Ji pareiškė, kad ten gyvenantis žmogus nieko bloga nedaro – netriukšmauja. „Kaip matote, visi kampai savo vietose“, – pridūrė būsima vienuolė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po pirmagimio netekties gyventi teko mokytis iš naujo virusas „suvalgė“ smegenų kamieną  (9)

Tai buvo toli gražu ne pirmasis interviu, kurio metu ne tik atsiveriančiam, bet ir man –...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (220)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis (113)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (226)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (61)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (28)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (242)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (1390)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Gyvai / Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams finišavo Juknevičius ir Vanagas (203)

Išbandymų dieną jau atlaikė Antano Juknevičiaus ir Benedikto Vanago ekipažai. "Craft Bearings"...

Kaip veiks vienintele likusi Valstybinių miškų urėdija (25)

Lietuvoje nebeliko 42 valstybinius miškus valdžiusių urėdijų – antradienį Registrų centras...