"Siekiame, kad ta dalis, kurios statybos toli pažengusios, kur nedaug trūksta darbų, būtų pabaigta anksčiau. Kad būtų galima tai padaryti, yra daromas techninio projekto pakeitimas. Kad vadinamoji A dalis būtų priduota ir galėtų funkcionuoti savarankiškai. Ją reikia atskirti taip, kad pastačius B dalį, kuri dar daug reikalauja pinigų, muziejus veiktų kartu kaip vienas objektas", - BNS sakė valstybinės įmonei Vilniaus pilių direkcija laikinai vadovaujantis Danius Malinauskas. Anot jo, rangovai gali pasiūlyti ir mažesnę kainą.

"110 mln. litų būtų visa suma A ir B dalims pabaigti. Tai maždaug atraminė suma. Visada rengdami pirkimą tikimės mažesnių kainų", - teigė jis.

Apie galimybę padalyti Valdovų rūmų projektą ir dalį rūmų atidaryti lankytojams nebaigus kitos jau yra kalbėjęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Dviejų muziejaus dalių atskyrimo projektą rengia Valdovų rūmus projektavęs Paminklų restauravimo institutas: "Jie turi autorines teises į šį projektą".

Direkcija ieško ekspertų, kurie turėtų įvertinti instituto parengtą projektą - penktadienį ji paskelbė konkursą, kuriam paraiškų laukiama iki rugpjūčio 10 dienos.

D.Malinausko teigimu, ekspertų išvadas dėl atskyrimo tikimasi gauti iki spalio pradžios. Išvadose bus įvertinta, kiek turėtų atsieiti primosios dalies pabaigimas. Šiuos darbus, numatoma, atliks Panevėžio statybos trestas (PST), kuris statė rūmus ir su kuriuo nuspręsta nutraukti sutartį. Prieš pasitraukdamas PST turėtų įrengti priešgaisrinę, šildymo, vėdinimo sistemas, kitus būtiniausius darbus, kurie užtikrintų būtiną pastato funkcionavimą.

Baigti antrąją rūmų dalį būtų ieškomas naujas rangovas.

Kaip yra sakęs A.Gelūnas, iki šiol PST už darbus Valdovų rūmuose išmokėta apie 262 mln. litų.

Darbai Valdovų rūmuose sustabdyti. Tai padaryta, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu PST aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus - nuo 114 iki 367 mln. litų.