„Atsiprašau, bet nekomentuoju“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Adamkus.

Į klausimą, ar per savo prezidentavimą rašė elektroninius laiškus politikams, jis atsakė: „Tokių laiškų nebuvo, užtikrinu jus“, - sakė V. Adamkus.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad paviešintų Prezidentės laiškų autentiškumą planuojama pavesti tirti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Politikas kol kas nesiėmė atsakyti, ar šiam komitetui bus suteiktas laikinosios tyrimo komisijos statusas, primena ELTA.

„Manau, kad bus pavesta Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui šitą klausimą nagrinėti ir komitetas šitą darbą padarys. (...) Nežinau, ar reikia laikinosios komisijos statuso, dar tarsimės, ar reikia to statuso, ar nereikia. Bet frakcijos nuomonė tokia, kad komitetui bus pavesta tai nagrinėti. Tikimės, kad su kitų frakcijų atstovais irgi sutarsime, nes būtų labai nesuprantama, kodėl vis dėlto nesiaiškinti, ar tie tekstai autentiški. Jeigu tie tekstai nėra autentiški, tuo atveju mes turėtume aiškintis, kodėl Prezidentė tokiu mastu yra šmeižiama, tai kitas klausimas“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, „valstiečių“ frakcijoje bet kokiu atveju yra pasiryžimas suprasti šių laiškų autentiškumą, ir tai bus padaryta Seime.

Skandalas kilo kada Lrytas.lt paviešino, kaip skelbiama, Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir korupcija kaltinamo Eligijaus Masiulio susirašinėjimo ištraukas. Kaip teigiama, elektroniniai laiškai rašyti 2014-2016 metais.