Seimo valdančiosios daugumos partneriai socialliberalai ir socialdemokratai gali nesusitarti dėl ilgai rengtos Seimo kanceliarijos reorganizacijos. Sausio pabaigoje Seimo pirmininko pavaduotojai socialliberalas Artūras Skardžius ir socialdemokratas Vytenis Andriukaitis Seimo valdybai ir komitetų vadovams pateikė skirtingus pasiūlymus dėl Seimo darbo tobulinimo.
V.Andriukaitis
© "Lietuvos žinios"
Remdamasis Danijos ekspertų rekomendacijomis, A.Skardžius valdybai pateikė kanceliarijos reorganizacijos projektą, kuriame numatyta įkurti septynis departamentus, tarp jų - Komitetų departamentą, turėsiantį apjungti visų komitetų patarėjus ir padėjėjus.

Socialliberalo pateiktame projekte pažymima, jog tuomet viešojo administravimo sektorius - komitetus aptarnaujantis personalas būtų atskirtas nuo politikų - komitetų pirmininkų ir narių - įtakos bei "užtikrinamas centralizuotas vadovavimas ir svarstomų projektų eigos koordinavimas".

BNS žiniomis, šis pasiūlymas sukėlė socialdemokratų nuogąstavimus, jog per numatomą kanceliarijos reorganizavimą bei naujo kanclerio skyrimą, socialliberalai gali paimti į savo rankas ne tik Seimo ūkio, bet ir įstatymų projektų rengimo kontrolę.

V.Andriukaitis, kuriam valdyba yra pavedusi kuruoti Seimo komitetų ir komisijų darbą, jai pateikė pluoštą pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti komitetų darbą, nesteigiant atskiro Komitetų departamento.

Socialdemokratas siūlo nuolat rengti komitetų pirmininkų ir opozicijai atstovaujančių komitetų pirmininkų pavaduotojų pasitarimus.

Projekte teigiama, jog tokie pasitarimai galėtų būti traktuojami kaip atskiras "Įstatymų komitetas", kuris priimtų sprendimus dėl komitetų siūlomų atmesti ar grąžint tobulinti projektus ar jų priėmimo skubos.

Pagal dabartinę tvarką, šie klausimai yra svarstomi Seimo komitetuose. Panašūs Įstatymų komitetai, iš dalies atliekantys aukštesniųjų parlamento rūmų funkcijas, veikia ir kai kuriose kitose Europos šalyse.

Pagal Seimo Statutą, Seimo valdybai nereikia parlamento daugumos pritarimo pakeisti Seimo kanceliarijos struktūrą. Sprendimui priimti užtenka paprastos valdybos posėdyje dalyvaujančių narių balsų daugumos.

Valdybą sudaro Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai ir opozicijos lyderis. Šiuo metu valdybą sudaro penki nariai - socialliberalai Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir jo pavaduotojas A.Skardžius, socialdemokratai Seimo pirmininko pavaduotojai Česlovas Juršėnas ir V. Andriukaitis bei opozicijai atstovaujantis liberalas Gintaras Steponavičius.

Socialdemokratų nuogąstavimus dėl socialliberalų noro įsigalėti Seime skatina pastarųjų siekis pakeisti dabartinį Seimo kanclerį Arvydą Kregždę. Socialliberalų iniciatyva rudens sesijos metu buvo pakeista kanclerio skyrimo tvarka, atsisakant nuostatos sudaryti iš visų Seimo frakcijų komisiją kancleriui parinkti.

Pagal naują tvarką, kanclerį skirs Seimas Seimo pirmininko teikimu. Kol kas neaišku, kada Seimui gali būti pateikta nauja kanclerio kandidatūra. A.Skardžius prieš kelis mėnesius yra pareiškęs, jog Seimo kanceliarijoje nemato asmenybių, kurios galėtų pretenduoti į Seimo kanclerio pareigas.

Tuo tarpu nenorėjęs būti įvardytas Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovas BNS teigė, jog socialdemokratai yra patenkinti A.Kregždės darbu ir jiems nesuprantamas socialliberalų noras keisti kanclerį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (42)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (16)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (157)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (941)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Kaip veiks vienintele likusi Valstybinių miškų urėdija

Lietuvoje nebeliko 42 valstybinius miškus valdžiusių urėdijų – antradienį Registrų centras...

Ekspertas: po „Brexit“ britams reikėtų imtis naujo vaidmens Europoje (6)

Politikos komentatorius Edwardas Lucasas teigia, kad Didžioji Britanija pernelyg ilgai...

Gyvai / Eurolygos mūšis Kaune: „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ (18)

Dar emocijoms po pralaimėjimo Bamberge neatslūgus Kauno „Žalgirio“ (11-7) laukia naujas...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (143)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Maskvos reakcija į Ukrainos sprendimą: tai pasiruošimas karui (93)

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad naujas Ukrainos priimtas įstatymas, pripažįstantis...