aA
Vairuotojo sumušimu įtariamas socialinių paslaugų globos namų direktorius pats apkaltino pavaldinį smurtu ir teigia, kad viskas buvo atvirkščiai. Tačiau sumuštasis vairuotojas tvirtai laikosi savo, teigia eisiantis iki galo ir dėl tokios pozicijos sulaukiantis bendradarbių palaikymo.
Vairuotoją sumušęs globos namų direktorius ginasi: vairuotojas trenkė pirmas
© Shutterstock

Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje šis birželio 29-osios naktį įvykęs nutikimas taip aprašytas: „Apie 1 val. 30 min. Šilalės rajone, Rubinavo kaime, automobilyje „Toyota Siena“ neblaivus (nustatytas 2,28 promilės girtumas) vyras, gimęs 1962-aisiais, sukėlė fizinį skausmą vyrui, gimusiam 1967 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio pirmą dalį: „Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“.

Spaudoje buvo rašyta, esą Telšių rajone veikiančių Dūseikių socialinės globos namų direktorius Remigijus Šimkus reikalavo vairuotoją vežti pas draugą. Pavaldinys esą nesutiko ir pageidavęs važiuoti namo. Dėl to sulaukęs direktoriaus pykčio protrūkio ir net smūgio į veidą, po kurio jam buvo nulaužtas dantų protezas.

Tačiau „Delfi“ kalbintas R. Šimkus sakė, esą ne jis sumušęs vairuotoją, o viskas buvę atvirkščiai. „Jis pirmas trenkė man. Aš esu išsiėmęs abdukciją, viską... Ten gavosi toks kipišas ir tiek... vyriškai kalbant, žinot“, - kalbėjo R. Šimkus.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad vairuotojas jam pirmas trenkė, R. Šimkus atsakė: „Taip. Daugiau nieko nepasakosiu, vyksta tyrimas, negaliu daugiau kalbėt, dovanokit“.

Tačiau vairuotoju Dūseikių globos namuose dirbantis V. Lukoševičius papasakojo kitokią istoriją. Birželio 28-ąją tarnybiniu globos namų automobiliu išvežė direktorių Remigijų Šimkų į Tauragę, į renginį vadovams. Po renginio direktorius nurodė vairuotojui nuvežti jį pas bičiulį. V. Lukoševičius nepakluso ir pats prašęs direktoriaus vykti namo, tačiau šis neklausė.

Ties Šilale įpykęs direktorius ėmė klausti, kur šis jį vežąs. Vairuotojas V. Lukoševičius atsakė vežąs namo. „Jis manęs paklausė, ar prašęs jį vežti namo. Pasakiau, kad ir man reikia namo. Tada jis ėmė rėkti, įžeidinėti ir sakyti, kad aš ubagas, kad neturiu namų. Jis vadovas. Visokiais žodžiais rėkė. Pajutau smūgį iš „kuloko“. Tuo metu vairavau, ėmė mėtyti automobilį. Jis mane smaugė...“, – 15min žurnalistei pasakojo vairuotojas.

Bendraujant su portalu „Delfi“ V. Lukoševičius teigė esą viskas taip ir buvo. „Situacija buvo labai baisi. Man vairuojant jis atgalia ranka iš „kuloko“ man trenkė. Mašiną sumėtė. Aš sustojau, pasakiau: „Direktorius, daugiau taip nebus. Važiuosime į policiją“. Jis aprimo kažkiek. Iki Šilalės netoli. Jis vėl ėmė mane įžeidinėti, matau, kad nužudys, arba nusižudys. Tai iškviečiau policiją. Jie greitai išvažiavo ir išvežė į areštinę, uždarė. O mane apklausinėjo tenai“, - „Delfi“ pasakojo vairuotojas.

Policijos komisariate direktoriui R. Šimkui buvo nustatytas neblaivumas, jis uždarytas į areštinę. Vairuotojas komisariate taip pat praleido apie 2,5 val. Namo grįžo tik apie 5 val. Kitą dieną jis vyko pas medikus, kur atlikta medicininė ekspertizė. Buvo fiksuoti įvairūs sužeidimai: išmuštas dantis, kraujosruvos virš viršutinės lūpos, mėlynės kaklo srityje, likusios po smaugimo.

„Mano savijauta yra bloga. Pas stomatologą nebuvau, bet mana pavalgyti neina. Be dantų sunkiai. Dabar visame šone nebėra dantų. Numušė tiltelį, kuris buvo užmautas ant trijų šaknų“, - „Delfi“ skundėsi vairuotojas.

V. Lukoševičius teigė, kad įstaigos darbuotojai jį palaiko. „Sako, seniai taip reikėjo. Tik niekas neišdrįso padaryti. Moterys prieina: „Vytautai, mes tave palaikom“. Visi buvo žeminami, bet tylėjo. Situacija iki to priėjo, kad išgėręs netgi trenkė. Viskas tuo ir pasibaigė. Bet jis jaučiasi teisus, ką aš galiu pasakyti?“, - kalbėjo vairuotojas.

Tiesa, Dūseikių seniūnaitė Irena Rubežienė atsisakė komentuoti situaciją. Globos namuose dirbanti moteris teigė nenorinti apkalbėti savo vadovo.

15min rašė, kad kitą dieną po incidento vairuotojui paskambino direktoriaus žmona. Pasiteiravo apie sužeidimus, neva siūlė apmokėti gydymą. Kur kas komplikuotesnis buvo susitikimas darbe su vadovu. Šis neatgailavo ir siūlė viską užmiršti.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuriai pavaldūs Dūseikių socialinės globos namai, atstovas Tomas Kavaliauskas „Delfi“ raštu atsiųstame atsakyme teigė, kad „Dūseikių globos namų vadovo Remigijaus Šimkaus žiniasklaidoje aprašomi veiksmai griežtai nesuderinami su įstaigos vadovo etika, nekalbant jau apie reputacinę žalą Dūseikių globos namams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Iš vadovo pareikalauta pasiaiškinimo, inicijuotas drausminis tyrimas. SADM ministrė Monika Navickienė vakar priėmė sprendimą laikinai nušalinti nuo einamų pareigų Dūseikių socialinės globos namų direktorių iki bus atliktas tyrimas. Šiuo metu ikiteisminį tyrimą atlieka ir policija.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(35 žmonės įvertino)
4.7714

Top naujienos

Vilnietės liga glumina ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių medikus: pirmasis požymis buvo didelis silpnumas

34-erių metų vilnietės Anos Kozlovskos liga stebina ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių medikus....

Verslas PliusEdgaras Savickas

Ketvirtadalį pelno dividendams skiriantis Šiaulių banko vadovas: tam tikra prasme esame Amerika

Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius sako dabar negalintis vienareikšmiškai...

Verslas PliusBloomberg News

Rusijos infliacija nusmuko į žemiausią lygį nuo invazijos į Ukrainą

Rusijos infliacija sušvelnėjo daugiau negu buvo prognozuota – iki žemiausio lygio nuo...

Delfi PliusThe Economist

Rusija 2 būdais galėtų Ukrainoje blokuoti GPS ryšį: štai kodėl ji taip nedaro (1)

Kraterių raštas, likęs ant Antonivkos tilto Pietų Ukrainos Chersono mieste, iliustruoja...

Klaipėdiečiai sunerimę: įtarimų sukėlė Melnragės paplūdimyje pilamas keistos spalvos smėlis

Kai nieko nebuvo daroma dėl I Melnragės paplūdimio, kurį itin siaurina audros ir krantų erozija,...

Vestuves vedanti Nijolė Pareigytė – apie savo blogus šios šventės atsiminimus, jaunavedžių įgeidžius ir naujas tradicijas

Jau kelerius metus vestuves vedanti Nijolė Pareigytė-Rukaitienė sulaukia daugybės jaunavedžių...

Atmosferoje užfiksuotas itin retas reiškinys – dangaus šmėkla: paslaptingą įvykį ėmė tirti mokslininkai

Kai dar 2018 m. gegužę mokslininkai užfiksavo „gigantišką reaktyvinį“ žaibą perkūnijos...

Į nekilnojamą turtą investavęs Mino juokauja: užteks ir man iki mirties, ir dar vienoms skyryboms

Mindaugas Mickevičius-Mino atrodo praktiškai nepasikeitęs nuo tų laikų, kai išgarsėjo viename...

Ekspertai pataria to vaikus mokyti kuo anksčiau: moksliškai įrodyta, kad turi įtakos ir geresnei smegenų veiklai

Lietuvoje vis labiau plinta vaikų mokymas anglų kalbos. Įkuriamos vidurinės mokyklos, vaikų...

Net ir nekaltai atrodančios žaliosios trąšos gali sunaikinti derlių: kaip jas naudoti tinkamai

Žaliosios augalinės trąšos arba susmulkinta žolė ir piktžolės – vienas geriausių ir...