aA
Kilus kauniečių Kručinskų šeimos skandalui, apie savo patirtį prabilo ir dar viena kaunietė Evelina Geležiūnienė. Prieš televizijos kameras ji kalbėjo apie esą dėl nieko atimtą vaiką, tačiau vėliau prokuratūra ėmėsi visų priemonių aplinkybėms išsiaiškinti – motinos parodymai buvo tirti net poligrafu. Šios istorijos detalių daugėja iki šiol.

INIT televizija skelbia, kad E. Geležiūnienė pagimdė septynis vaikus, nors augina šešis. Du iš jų – dvynukes – augina jų tėvas. INIT šaltinių duomenimis, septintąjį vaiką motina atidavė įvaikinti.

Dar lapkritį moteris televizijos ekranuose pasakojo savo mažamečio sūnaus istoriją, kuris iš šeimos buvo paimtas prieš metus. Dabar sūnus jau grąžintas šeimai, tačiau E. Geležiūnienė mina teismo slenkstį. Ji turi aiškintis dėl ant sūnaus kūno rastų mėlynių.

Moteris kaltinama sukėlusi fizinį skausmą ir piktnaudžiavusi motinos pareigomis. Griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tiesa, pirminiuose parodymuose moteris prisipažino sūnui sukėlusi fizinį skausmą, bet vėliau parodymus pakeitė ir viską neigė.

„Jokio sudavimo, nieko nebuvo, todėl tie kaltinimai iš tikro labai keisti – teismo koridoriuje INIT televizijos žurnalistų kalbinama teigė E. Geležiūnienė. – Bandoma padaryti, kad neva vaiku nebuvo rūpinamasi.“

Tačiau prokurorai tikina surinkę pakankamai įrodymų, kad vaikas galėjo būti mušamas. Pasak prokurorės Renatos Oželienės, ant vaikelio kūno sužalojimus tyrę ekspertai nustatė, kokia yra sužalojimų kilmė. Buvo atlikta ir mažamečio psichiatrinė ekspertizė, kuri truko beveik metus, todėl esą vaikas taip ilgai nebuvo grąžintas šeimai.

E. Geležiūnienei buvo atliktas tyrimas melo detektoriumi (poligrafu), kuris parodė, kad moteris, duodama parodymus, meluoja.

„Prokuratūra, perduodama bylą, yra įsitikinusi, kad šiuo atveju surinkta pakankamai duomenų asmens kaltei pagrįsti. Šiuos duomenis teisminio nagrinėjimo metu ištyrus ir išnagrinėjus teismas priims savo sprendimą dėl Geležiūnienės kaltės arba nekaltės. Prokuratūra neabejoja duomenų pakankamumu, tačiau visi klausimai dėl kaltės yra sprendžiami teisme, – žurnalistams kalbėjo prokurorė R. Oželienė. – Poligrafo duomenys buvo nepalankūs poniai Geležiūnienei.“

Apie mėlynėmis nusėtą berniuką institucijoms pranešė darželio auklėtojos. Jos sužalotą berniuko kūną pastebėjo pietų miego metu, kai berniukas nusirengė ir ruošėsi miegoti.

Po medikų apžiūros berniukas buvo paimtas iš šeimos ir apgyvendintas pas globėją. Iš pradžių ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas net tik dėl motinos, bet ir patėvio veiksmų, tačiau vėliau ikiteisminis tyrimas dėl patėvio buvo nutrauktas pritrūkus įrodymų.

Įtaria, kad sumuštą vaiką slėpė namuose

Po to, kai ši istorija iškilo į viešumą, darželyje, iš kurio paimtas vaikas, tvyrojo slogi nuotaika. Įstaiga yra kaltinama tėvų, kad atidavė mažylį vaiko teisių gynėjams, neinformavusi šeimos.

Mažylio mama tikina esą darželis veidmainiauja. Mama tikina, kad neva darželis iškvietė vaikų teises norėdamas paslėpti faktą, kad vaikas prasiskėlė galvą. Tačiau tikroji priežastis, kodėl vaiką reikėjo skubiai paimti iš šeimos, – kita.

Aiškėja, kad mažylis į darželį buvo atvežtas jau stipriai sumuštas. Pirmoji mažylio sumušimus pamatė auklėtoja ir pranešė direktorei.

„Vaikas nusirengė miegoti. Ir kaip ji pamatė tą visą reikalą, tai ji atlėkė visa perbalusi. Sako: „direktore, žiūrėkite, kas čia darosi“. Rankos buvo mėlynos su raudonomis dėmėmis. Tos dėmės jau ne vakar buvo padarytos, sudaužytas jis turbūt buvo laikomas namuose“, – INIT televizijai lapkričio 8 dieną sakė darželio vadovė Laimutė Marušauskienė.

„Mes visos trys matėmė, ir auklėtojos, ir šeimininkė, kad visos kojos juodos, tada mes jį pradėjome apžiūrinėti, kas čia yra ir panašiai. Man jau plaukai tiesiog šiaušiasi, dar tas antakis buvo praskeltas. Paguldėme tą vaiką, pasikviečiau seselę. Klausiau, ar čia sumušimas, ar trauma, ar kas yra. Man vaikas pasakė, kad „mane muša Jonas“. Man spaudimas tiesiog vietoje sukilo. Tada ir sukviečiau darželio komisiją“, – INIT TV kalbėjo auklėtoja.

Berniuką skubiai paėmė Vaiko teisių apsaugos tarnyba, parodė ekspertams. Šeima apie paėmimą nieko nebuvo žinojusi. Buvo baiminamasi, kad vaikas gali būti paslėptas pačių tėvų.

„Ir mūsų medikė atbėgo ir iš kitos grupės atėjo. Ir šeimininkės atėjo. Mes visos matėme ir nusprendėme, kad taip tiesiog negali būti. Mes viską surašėme ir iškvietėme tarnybas. Mūsų misija kitokia ir negali būti.Mums pasakė nesakyti, tai mes ir nesakėme“, – kalbėjo auklėtoja.

Tėvai neigė smurtą

Motina griežtai neigė bet kokį galimą smurtą. „Dėl to mušimo tai aš neįsivaizduoju. Jeigu kažkas galėjo mušti tariamai, tai aš neįsivaizduoju kas. Tai nebuvo taip, kad tik aš ir Jonas matėme vaiką. Jis pasakė, kad Jonas, bet visa byla išsirutuliojo taip, kad neva aš mušiau. Aš šnekėjau pati ir klausiau Jono, ar mušei vaiką.

Sakė, kad ne, nemušiau. Galų gale, aš tikrai būčiau pastebėjusi. Jeigu aš kažkur išvažiuoju, jis visada likdavo su Jonu. Aš visada klausdavau, ką jūs veikiate, ką Jonas darė, man niekada nėra vaikas to pasakęs“, – kalbėjo mama Evelina.

Apie brutalų elgesį su vaiku INIT televizija buvo informavusi jau ir anksčiau. Į televiziją paskambinę žmonės pasakojo, kad viename boulingo klube vyras mažametį tiesiog krato ir brutaliai elgiasi.

„Ekspertizė jokia neįrodė. <..> Čia tik yra globėjos pasakojimas.

Ta auklėtoja mane iš viso yra mačiusi gal tik vieną kartą. Pradėkime gal nuo to, per kokias pažintis tie vaikai ten buvo apžiūrėti. Tikslas buvo, kad paimti vaiką ir iš jo uždirbti. Kad purčiau – ne. Gal esu suėmęs už rankos. Jis judrus vaikas.

Gal ne už rankos buvo paimta, gal buvo tiesiog pasodintas. Mušamas tikrai nebuvo“, – kalbėjo patėvis Jonas.

Vaikas globėjams atiduotas tiesiai iš darželio

„Darželyje auklėtojos pamatė mėlynes ir man buvo paliktas popierinis pranešimas, kad vaikas paimtas. Penktą valandą dar paskambino iš Vaiko teisių ir pasakė, kad vaikas paimtas, pranešimas paliktas darželyje ir nurodyta, kada galima skambinti. Pasakė, kad veža į ligoninę, paklausiau, ar galiu kartu važiuoti, pasakė „ne, jūs negalite važiuoti“, – lapkričio pradžioje INIT televizijai pasakojo mama. – Prieš tai tame pačiame darželyje mano vaikas buvo prasiskėlęs antakį. Važiavome, vežėme vaiką siūti, o prieš siūnant primygtinai prašė, kad nesakytumėme, kad tai įvyko darželyje.“

Oficialiame Vaiko teisių apsaugos tarnybos dokumente buvo įvardytos šios grėsmės vaikui: nerenovuotas dviejų aukštų nuosavas namas, po kambarius bėgiojančios katės, sportuoti skirta laipynė, laiptai.

„Buvo priekaištas, kad mažiausias miega ir uždarytos durys“, – įvardijo mama, kuri teigė, kad durys buvo uždarytos dėl to, kad jam netrukdytų nei žaidžiantys vaikai, nei namuose gyvenančios katės. Jau metus pas globėjus gyvenantį sūnų aplankiusi mama ant jo kūno rado mėlynių ir pareikalavo pradėti tarnybinį patikrinimą. Vaiko globėja dėl sužalojimų tarnybų neinformavo, teigiama reportaže.

Mama teigia, kad atėmus mažylį jam atsirado ir daugybė psichologinių sutrikimų.

Dabar jau metus su kitais asmenimis gyvenantis sūnus juos pradėjo vadinti tėvais, tapo jautrus ir nuolat kartoja esąs negeras berniukas. „Aš buvau blogas, dabar jau geras“, – vaiko žodžius įvardijo mama Evelina.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Advokatai apie sprendimą „MG Baltic“ byloje: kodėl priimti tokie skirtingi verdiktai (3)

Apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė, kad Eligijus Masiulis, Raimondas Kurlianskis ir kiti...

Lietuvos mokykla sudalyvavo konkurse Baltarusijoje: tarybos narys įtūžo (15)

Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, konservatorius Andrius Bautronis pasipiktino vienos...

Iš pietų artėja galingas ciklonas: perspėja, kada ir kam Lietuvoje klius labiausiai

Tarnybos įspėja, kad trečiadienį jau turėtų būti itin neramu ir bent jau Rytų Lietuvoje...

Lietuva remia kurą, kuris Europoje laikomas vienu taršiausių ir bus ribojamas: vežėjai skatina nepadaryti klaidos

Pernai aštuoniems kroviniams teko viena vilkikas, šiemet – vienam kroviniui tenka aštuoni...

Dėl Lavrovo dalyvavimo ESBO posėdyje Baltijos šalys priėmė griežtą sprendimą (2)

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai antradienį pareiškė nedalyvausiantys 30-ajame...

„Wolves“ savininkai skelbia įsteigę klubą Dubajuje (8)

Vilniaus „Wolves“ krepšinio klubą valdanti bendrovė „Basketball Holding Company“ Dubajaus...

Iš darželio Vilniuje paimta 4 metų mergytė surasta ir perduota giminaičiams papildyta (12)

Utenos apskrities policija vykdė 4-metės mergytės paiešką.

Drabužių kūrėja megztinius pradėjo megzti ir iš žmonių plaukų: ar išdrįstumėte tokį apsivilkti?

Tarp vilnos ir žmonių plaukų yra daugiau bendrumų nei galbūt galvojate. Ir gyvulio kailio, ir...

Lavrovas susiruošė į NATO priklausančią šalį (5)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šią savaitę dalyvaus Šiaurės Makedonijos...

Po 200 eurų iš asmeninės kišenės: liberalai skyriuose įvertino idėją susimesti baudai (23)

Liberalų sąjūdžio nariai skirtingai vertina kolegos Andriaus Bagdono išsakytą idėją, jog...