aA
Prezidentas Valdas Adamkus vetavo gruodžio pabaigoje Seime priimtą Medžioklės įstatymo projektą, kurio nuostatos skelbia, kad privačios žemės savininkas turi teisę uždrausti medžioti jo žemėje tik raštu, pranešė prezidento spaudos tarnyba.
Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
© T.Černiševo nuotr.
V.Adamkaus sprendimas pagrindžiamas tuo, kad ne žemės savininkas turi ginti savo nuosavybę, rūpintis uždrausti medžioklę, savivaldybių komisijoms vargintis nešti dokumentus, kai kurių iš jų parengimui brangiai atsieinant, o nuosavybės teisė turėtų būti saugoma įstatymų.

Pagal prezidento nepasirašyto Medžioklės įstatymo nuostatas, privačios žemės sklypo savininkas turi teisę raštu uždrausti medžioti jam priklausančioje žemėje medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo metu, taip pat bet kuriuo metu vėliau.

Raštišką sprendimą dėl medžiojimo jam priklausančioje žemėje uždraudimo kartu su žemės sklypo nuosavybės teisę patvirtinančio dokumento bei žemės sklypo plano kopijomis jis turi pateikti atitinkamos savivaldybės komisijai, sudarančiai medžioklės plotų vienetus ir keičiančiai jų ribas.

Jeigu žemės savininkai uždraudžia medžioti jų plotuose, juose vis tiek galima sumedžioti medžioklės metu sužeistus žvėris. Pagal įstatymą, jeigu iškyla medžiojamųjų gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų pavojus ir žemės sklype, kuriame jo savininkas uždraudė medžioti, reikia sureguliuoti gyvūnų gausą, šių nurodymų įgyvendinimą turi suorganizuoti pats žemės sklypo savininkas.

Prezidento teigimu, įstatyme turi būti įtvirtintas specialaus leidimo principas, reiškiantis, kad be žemės savininko sutikimo negalima medžioti jam priklausančioje žemėje.

Be to, įstatyme iš esmės įteisinama galimybė medžioti ir tuose žemės sklypuose, kuriuose savininkai medžioti uždraudė, nors nėra objektyvių kriterijų, kuriais remiantis būtų galima neginčijamai nustatyti, ar žvėris buvo sužeistas medžioklės metu.

Primename, kad Konstitucinis Teismas gegužės mėnesį pripažino, kad ankstesnės Medžioklės įstatymo versijos nuostata, įtvirtinanti, jog privačios žemės savininkas, kurio žemė numatoma priskirti arba yra priskirta medžioklės plotų vienetui, turi teisę uždrausti medžioti jam priklausančioje žemėje, tik jeigu medžioklės metu pasėliams arba miškui bus daroma žala, prieštarauja Konstitucijai.

Teismas konstatavo, kad negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį privačios žemės sklypuose būtų leidžiama medžioti be šių sklypų savininkų sutikimo.

Šią 2002 metais prieštaravimų sulaukusią įstatymo versiją V.Adamkus tuomet tai pat vetavo, tačiau Seimas tuomet menka balsų persvara atmetė prezidento veto.

V.Adamkui vetavus 2005 metų gruodį Seimo priimtą Medžioklės įstatymo projektą, jis bus grąžintas pakartotinai svarstyti Parlamentui.

V.Adamkaus veto sulaukęs įstatymas bus priimtas, jeigu Seimas priims prezidento pataisas ir papildymus arba už jį nubalsuos daugiau kaip pusė - ne mažiau kaip 71 - visų Seimo narių. Tokiu atveju V.Adamkus įstatymą privalės pasirašyti ir oficialiai paskelbti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvardijo tikruosius ribojimų padarinius – įprastas kasdienybės paveikslas keisis ilgam (130)

Koronaviruso pandemija atskleidė ir dar labiau pagilino demokratijos problemas Lietuvoje, rodo...

Kas aštuntas darbuotojas jau sirgo COVID-19: kuriose darbo vietose sergančių buvo daugiausia (67)

Kas aštuntas darbuotojas įmonėse ir organizacijose jau yra persirgęs ar tebeserga koronaviruso...

Po incidento su policija Gediminas Jaunius žada gintis: mano atžvilgiu buvo panaudota neproporcinga jėga, buvau apšmeižtas (293)

„Ši istorija bet kuriuo atveju turės tęsinį, bet jį turės civilizuotą, teisiniu keliu, šiuo...

Avulis apie situaciją NT rinkoje: pardavimai kelia daugiau nerimo ir susirūpinimo nei džiaugsmo (4)

Vertindamas stebimą nekilnojamojo turto (NT) paklausos didžiuosiuose šalies miestuose augimą,...

Krovinių gabenimo įkainiai auga: analitikai prognozuoja netolygų atsigavimą (18)

Kad suprastume, kaip greitai ir netolygiai ekonomikos atsigauna nuo pandemijos, tereikia žvilgtelėti...

Bloomberg | D+

Kinija išbando Bideną su „pilkosios zonos“ taktika: Obama čia jau kartą suklydo

Remiantis oficialia Pekino pozicija, Filipinai neturi pagrindo nerimauti dėl Kinijos žvejybos...

Deivio mama papasakojo apie savo santykius su marčia: Renata puiki medžiotoja (8)

Dainininko ir aktoriaus Deivio mama Jūratė Norvilienė prisimena, kad sūnus savo simpatiją...

Titanų kaktomuša: retą tarpusavio dvikovą Valančiūnas ir Sabonis papuošė galingais pasirodymais (34)

Nepamirštamą tarpusavio akistatą NBA pirmenybėse surengė Lietuvos nacionalinės vyrų...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Pandemijos pusiausvyra Lietuvoje: ar einame link juodojo scenarijaus? (8)

Pirmadienį tradiciškai su duomenų mokslininku, premjerės Ingridos Šimonytės sudarytos...