aA
Prezidentas Valdas Adamkus vetavo gruodžio pabaigoje Seime priimtą Medžioklės įstatymo projektą, kurio nuostatos skelbia, kad privačios žemės savininkas turi teisę uždrausti medžioti jo žemėje tik raštu, pranešė prezidento spaudos tarnyba.
Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
© T.Černiševo nuotr.
V.Adamkaus sprendimas pagrindžiamas tuo, kad ne žemės savininkas turi ginti savo nuosavybę, rūpintis uždrausti medžioklę, savivaldybių komisijoms vargintis nešti dokumentus, kai kurių iš jų parengimui brangiai atsieinant, o nuosavybės teisė turėtų būti saugoma įstatymų.

Pagal prezidento nepasirašyto Medžioklės įstatymo nuostatas, privačios žemės sklypo savininkas turi teisę raštu uždrausti medžioti jam priklausančioje žemėje medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo metu, taip pat bet kuriuo metu vėliau.

Raštišką sprendimą dėl medžiojimo jam priklausančioje žemėje uždraudimo kartu su žemės sklypo nuosavybės teisę patvirtinančio dokumento bei žemės sklypo plano kopijomis jis turi pateikti atitinkamos savivaldybės komisijai, sudarančiai medžioklės plotų vienetus ir keičiančiai jų ribas.

Jeigu žemės savininkai uždraudžia medžioti jų plotuose, juose vis tiek galima sumedžioti medžioklės metu sužeistus žvėris. Pagal įstatymą, jeigu iškyla medžiojamųjų gyvūnų platinamų užkrečiamųjų ligų pavojus ir žemės sklype, kuriame jo savininkas uždraudė medžioti, reikia sureguliuoti gyvūnų gausą, šių nurodymų įgyvendinimą turi suorganizuoti pats žemės sklypo savininkas.

Prezidento teigimu, įstatyme turi būti įtvirtintas specialaus leidimo principas, reiškiantis, kad be žemės savininko sutikimo negalima medžioti jam priklausančioje žemėje.

Be to, įstatyme iš esmės įteisinama galimybė medžioti ir tuose žemės sklypuose, kuriuose savininkai medžioti uždraudė, nors nėra objektyvių kriterijų, kuriais remiantis būtų galima neginčijamai nustatyti, ar žvėris buvo sužeistas medžioklės metu.

Primename, kad Konstitucinis Teismas gegužės mėnesį pripažino, kad ankstesnės Medžioklės įstatymo versijos nuostata, įtvirtinanti, jog privačios žemės savininkas, kurio žemė numatoma priskirti arba yra priskirta medžioklės plotų vienetui, turi teisę uždrausti medžioti jam priklausančioje žemėje, tik jeigu medžioklės metu pasėliams arba miškui bus daroma žala, prieštarauja Konstitucijai.

Teismas konstatavo, kad negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį privačios žemės sklypuose būtų leidžiama medžioti be šių sklypų savininkų sutikimo.

Šią 2002 metais prieštaravimų sulaukusią įstatymo versiją V.Adamkus tuomet tai pat vetavo, tačiau Seimas tuomet menka balsų persvara atmetė prezidento veto.

V.Adamkui vetavus 2005 metų gruodį Seimo priimtą Medžioklės įstatymo projektą, jis bus grąžintas pakartotinai svarstyti Parlamentui.

V.Adamkaus veto sulaukęs įstatymas bus priimtas, jeigu Seimas priims prezidento pataisas ir papildymus arba už jį nubalsuos daugiau kaip pusė - ne mažiau kaip 71 - visų Seimo narių. Tokiu atveju V.Adamkus įstatymą privalės pasirašyti ir oficialiai paskelbti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vidas Rachlevičius. Rinkimai: nebijokit, gerai nebus

Žemiau plintuso ... Galvojom, kad jau dugnas, bet iš apačios kažkas pabeldė... Tai nuolatiniai...

Įtampa dėl Kučinsko likimo: kreditoriai nori jo išdavimo Rusijai, šeima ir prokurorai – Lietuvai (30)

Vienas Slovėnijoje sulaikyto „ Arvi “ įmonių grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko kreditorių...

Nauji užsikrėtusiųjų koronavirusu maršrutai: populiarios Vilniaus kavinės, ekskursijos, kirpyklos (18)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė naujausius maršrutus, kur lankėsi asmenys,...

Baleto šokėju vos netapęs Lietuvos energetikos tėvas Stumbras įspėja dėl Astravo AE: taip žaisti su ja negalima

Visą Lietuvą elektrifikavusio, prie Lietuvos elektrinės ir Ignalinos atominės jėgainės...

Susirgęs alytiškis apie gydymo įstaigas rėžė tiesiai: reikia ieškoti pažįstamų, kitaip nepapulsi (148)

Nors karantinas atšauktas jau daugiau nei prieš pusantro mėnesio, o Sveikatos apsaugos ministerija...

Laikai, kai per vasarą buvo galima nemažai užsidirbti, jau praeityje: viena dirbančiųjų grupė nukentės labiausiai

Studentai, kurių anksčiau taip trūkdavo kurortiniuose miestuose, šią vasarą darbo pasiūlymų...

Visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai streikai, vis dar neveikia internetas, bankai gydomi 200 sužeistų protestuotojų (288)

Po raginimo prie streikų Baltarusijoje prisijungia vis daugiau šalies įmonių ir darbuotojų....

Nausėda perspėjo Europos Vadovų Tarybos prezidentą dėl Baltarusijos: laiko turime nedaug (6)

Prezidentas Gitanas Nausėda per pokalbį telefonu su Europos Vadovų Tarybos (EVT)prezidentu...

Škotijos lyderė futbolui rodo geltoną kortelę: po grubių pažeidimų atšaukiamos rungtynės

Pirmoji Škotijos ministrė ir Škotijos nacionalistų partijos lyderė Nicola Sturgeon antradienio...

OMON vaiko žmones iš protestų dalyvio žūties vietos Minske (157)

Minske riaušių policijos OMON pareigūnai vaiko žmones, atėjusius atnešti gėlių į vietą,...

|Maža didelių žinių kaina