aA
Prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad jam nesuprantamas Seimo sprendimas neįgyvendinti konstitucinių nuostatų, susijusių su medžioklės reglamentavimu. Antradienį Seimas atmetė prezidento siūlymą uždrausti medžiotojams medžioti plotuose, iš kurių savininkų nebus gavę rašytinio sutikimo medžioti jų žemėje.
Valdas Adamkus
© DELFI (V.Pakalkaitės nuotr.)
Tačiau Seimui nepavyko įveikti prezidento veto, todėl neįsigalios ir liepą priimtos pataisos, kuriomis, be kita ko, buvo numatyta, kad medžioklės plotus nustatančios savivaldybių komisijos laiškais turėtų informuoti visus žemės sklypų savininkus apie ketinimus artimiausiu metu įtraukti jiems priklausančius žemės sklypus į medžioklės plotus.

Iš savivaldybių laiškus gavusiems žemės savininkams siūlyta per tris mėnesius apsispręsti, ar uždrausti medžioti savo žemėje, ar nustatyti papildomas medžiojimo sąlygas.

Antradienį paskelbtame pareiškime šalies vadovas primena, kad Seimo priimto Medžioklės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo nuostatos pažeidžia Konstitucijoje įtvirtintą nuosavybės neliečiamumo principą, reiškiantį, jog savininkams, kaip subjektinių teisių į turtą turėtojams, yra garantuojama teisė reikalauti, kad kiti asmenys nepažeistų jų teisių, bei tai, jog valstybė privalo saugoti savininkų teises nuo neteisėtų kėsinimųsi į jas.

Teikdamas savo pataisas, V.Adamkus vadovavosi Konstitucinio Teismo pernai gegužę priimto nutarimo nuostatomis, todėl siūlė įtvirtinti specialaus leidimo principą, reiškiantį, kad be žemės savininko leidimo negalima medžioti jam priklausančioje žemėje.

Prezidento manymu, medžiotojai, prieš pradėdami medžioti privačiuose žemės sklypuose, turėtų kreiptis į žemių savininkus ir gauti pastarųjų leidimus, kuriuose turėtų būti aiškiai išreikšta žemių savininkų valia, taip pat galėtų būti nustatytos ir kitos medžiojimo sąlygos.

Liepą Seimo priimtos pataisos numatė, kad medžioklės plotus nustatančios savivaldybių komisijos nuo šių metų spalio registruotais laiškais turėtų informuoti visus žemės sklypų savininkus apie ketinimus artimiausiu metu įtraukti jiems priklausančius žemės sklypus į medžioklės plotus.

Iš savivaldybių laiškus gavusiems žemės savininkams siūlyta per tris mėnesius apsispręsti, ar uždrausti medžioti savo žemėje, ar nustatyti papildomas medžiojimo sąlygas.

Seimas buvo nustatęs, kad per minėtą laikotarpį, komisijai negavus žemės sklypo savininko rašytinio sprendimo, būtų laikoma, kad žemės savininkas neprieštarauja, kad jam priklausančioje žemėje būtų medžiojama.

Žemės savininkams, norintiems uždrausti medžioti savo sklypuose tik esant tam tikroms aplinkybėms, jas būtų tekę patvirtinti pas notarą.

Pagal dabar galiojančia tvarką žemės sklypo savininkas gali uždrausti medžioti savo žemėje. Apie žemės sklypus, kuriuos ketinama įtraukti į medžioklės plotus, skelbiama spaudoje.

Šalyje yra 30 tūkst. medžiotojų ir 800 tūkst. miškų ir žemės savininkų, 400 tūks. ha žemės nuomojama.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sultono žodis: noriu duodu, noriu atsiimu? Turkija toliau blokuoja Baltijos šalių gynybos planus

Nepaisant susitarimo, pasiekto per NATO lyderių susitikimą Londone, Turkija toliau blokuoja Baltijos...

Strazdauskaitės budeliams siūlomos griežčiausios bausmės Artimųjų civiliniai ieškiniai siekia 460 tūkst. eurų (129)

Kauno apygardos teisme baigiama nagrinėti ypač didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi Ievos...

Kaunietė papasakojo, kaip ligoninėje slaugomi senoliai: tai makabriška (287)

Antradienio pavakarę socialiniame tinkle su nemaža jėga pasklido Respublikinės Kauno ligoninės...

Nijolės atsakas kritikuotojams: kaip mažos mergaitės pasitikės savimi, jei bus apsirengusios skarmalais? psichologės komentaras (47)

Pasirodęs verslininkės Nijolės Veličkienė s įrašas apie mergaičių stilių sukėlė tikrą...

Į rūsį Užupyje pavalgyti įleidžia ne daugiau kaip tris asmenis – paslaptinga vieta traukia smalsuolius (9)

Nenustebsiu, jeigu tik perskaitysite šios apžvalgos antraštę ir vėl panirsite į interneto...

Vilniečių dėmesį patraukė Lukiškių kalėjime vykstantys darbai: ardomi kieme esantys stogeliai (2)

Ketvirtadienį vilniečiai pastebėjo, jog Lukiškių kalėjimo teritorijoje vyksta neaiškūs darbai...

Nepraėjus nė parai Rusijos TV stabdo Zelenskį išgarsinusio serialo transliaciją praslydo Putinui nemalonus epizodas (100)

Rusijos televizijos kanalas TNT iš eterio pašalino ukrainiečių komedinį serialą „Tautos...

Seimas tarė žodį dėl GPM ir NPD didinimo – keisis atlyginimai (174)

Ketvirtadienį Seimas sprendė dėl gyventojų pajamų mokesčio ( GPM ) ir neapmokestinamųjų...

Seimas pritarė Nausėdai: pensijos augs dar šiek tiek daugiau patikslinta (319)

Ketvirtadienį balsuodamas Seimas galutinai apsisprendė dėl prezidento Gitano Nausėdos teikiamos...