aA
Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui penktadienį įteiktos Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) akademiko regalijos. Garbingas LOA akademiko vardas šalies vadovui suteiktas už ilgametį ir aktyvų dalyvavimą olimpiniame sąjūdyje, jo idėjų skleidimą.
Valdas Adamkus
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
V. Adamkus padėkojo už suteiktą galimybę įsilieti į LOA šeimą. „Šį vardą priimu ne tik kaip asmeninio dalyvavimo sporte ir siekimo plėtoti olimpines idėjas įvertinimą, bet ir kaip priminimą jaunajai kartai bei visiems šalies gyventojams apie sporto svarbą kasdieniniame gyvenime, - sostinės "Karolinos" viešbučio didžiojoje konferencijų salėje surengtoje LOA sesijoje sakė V. Adamkus. - Šis vardas - tai įpareigojimas, priminimas ir paskata dar aktyviau prisidėti prie olimpinių idealų sklaidos, siekis įtvirtinti olimpines vertybes mūsų šalyje ir tarptautinėje bendruomenėje".

V. Adamkus pabrėžė, kad bendraudamas su sporto bendruomenės žmonėmis jaučiasi esąs tarp bendraminčių, nes gerai pažįsta sporto pasaulį iš savo patirties, įgytos dalyvaujant varžybose, dirbant sporto organizacinėse struktūrose.

„Tvirtai tikiu, kad aktyvi sportinė veikla lemia asmenybės brandą, ugdo charakterį, moko valingai siekti užsibrėžtų tikslų ir suburia bendruomenes", - pabrėžė valstybės vadovas.

Prezidentas pabrėžė sporto svarbą mūsų tautos ir jos išeivijos gyvenime. „Sportas padėjo išlaikyti ir puoselėti lietuvybę toli nuo gimtosios žemės, - sakė Lietuvos vadovas. - Teisingai suvokiamas sportas skatina mus atsiverti kitų tautų ir kultūrų pažinimui, taikiam sugyvenimui. Todėl nei pasaulio, nei mūsų bendruomenėje, o juo labiau sporto šeimoje nėra ir negali būti vietos smurtui ir prievartai."

V. Adamkaus įsitikinimu, sporto bendruomenė privalo būti pažangos kūrėja ir kantriai, net ir kasdienėje veikloje, siekti olimpinių idealų įgyvendinimo. „Tik taip sugebėsime kurti valstybę ir bendruomenę, kurioje būtų daugiau tarpusavio supratimo ir pagarbos, solidarumo ir pasitikėjimo", - sakė šalies vadovas.

Vienas pirmųjų LOA akademikų, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas pažymėjo, kad V. Adamkaus nuopelnai olimpiniam sportui ir judėjimui neįkainojami.

A. Poviliūnas teigė, kad, artėjant olimpinėms žaidynėms, pasaulis yra atsidūręs nepavydėtinoje situacijoje, todėl olimpinės šeimos nariams reikia būti vieningiems ir ginti žaidynių vardą, sportininkų galimybę dalyvauti jose.

„Jums teks apsispręsti: dalyvauti ar nedalyvauti Pekino olimpinių žaidynių atidarymo iškilmėse. Koks bebūtų jūsų pasirinkimas, jis bus garbingas ir suprastas. Mes kviečiame vykti į Pekiną. Lietuvos sportininkams būtų labai smagu matyti jus olimpiniame stadione", - kreipdamasis į šalies vadovą sakė A. Poviliūnas.

LOA įsteigta 1990 metais. Organizacijos tikslas - išsaugoti ir propaguoti olimpines idėjas, olimpinio judėjimo kultūrinį palikimą, dvasinio ir fizinio tobulumo siekimą, telkti mokslininkus kūno kultūros ir sporto laimėjimams Lietuvoje, bendradarbiauti su Tarptautine olimpine akademija, užsienio šalių mokslo, mokymo ir sporto įstaigomis bei organizacijomis. LOA akademiko vardas įsteigtas 2005 metais. Jis suteikiamas žymiems šalies bei užsienio mokslo, visuomenės bei olimpinio judėjimo veikėjams už ypatingus nuopelnus plėtojant sporto mokslą ir olimpinį judėjimą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Judėjimas, kuris išgąsdino ir Jungtines Tautas, ir „Facebook“: it vėžys plinta Lietuvoje, gali paveikti kiekvieną (405)

„Kontražvalgybos pokštai šioje grupėje nepralįs: apie mikročipų pasakas skiepuose šioje...

Sukrečiantis pasakojimas iš vienos skurdžiausių pasaulio vietų: apsilankę „kino teatre“ užsikrečia ŽIV (101)

Kaip žmonės gyvena didžiausiame Afrikos lūšnyne? Kokiais originaliais būdais jie užsidirba...

Orai: šaltis grįžta (1)

Ketvirtadienį iš pietvakarių priartės tirštesnių debesų juosta, ji bandys uždengti vakarinių...

VAR baudė „Man City“ ir nepadėjo „Juventus“ išlipti sausiems iš balos (3)

Pirmą kartą UEFA pasitelkta vaizdo peržiūros sistema (VAR) Čempionų lygos aštuntfinaliuose...

Po „Swedbank“ skandalo – žinutė klientams Lietuvoje: reputacijai tai atsilieps skaudžiai (329)

Trijose Baltijos valstybėse veikiantis Švedijos bankas „Swedbank“ galėjo būti įtrauktas...

Restorano atidaryme – į vaikystę grįžę Karolina Meschino su Remiu bei kiti žinomi veidai (109)

Trečiadienio vakarą įvyko oficialus restorano „Kiškio kopūstai“ atidarymas. Pasak naujosios...

Būsto rinkoje auga spaudimas kainoms: pasiūla dar niekada nebuvo tokia didelė (98)

2018 metais nekilnojamojo turto rinka ( NT ) Lietuvoje trečius metus iš eilės buvo savo aktyvumo...

Darbą banke iškeitė į prekystalį turguje: į vatą nevynioju ir klientų neapgaudinėju (15)

Kaunietė Irena Fiodorova didžiąją gyvenimo dalį praleido besidarbuodama banke, tačiau jau...