aA
Seimo narys Valdas Vasiliauskas ir parlamentaras Povilas Gylys pranešė, kad nekandidatuos į Seimą su „Tvarka ir teisingumu“.
Povilas Gylys, Jonas Varkala, Valdas Vasiliauskas
© DELFI / Valdas Kopūstas

„Taip, nekandidatuosiu“, - BNS pirmadienį sakė V. Vasiliauskas.

„Tiesiog nepavyko tas kraujo perpylimas ir pasijutau svetimkūniu. Vis tiek partija yra senas organizmas, seni ryšiai ir mano bandymai kažką pakeisti nelabai reikalingi buvo“, - pridūrė politikas.

P. Gylys BNS taip pat patvirtino, jog Seimo rinkimuose su „tvarkiečiais“ nedalyvaus.

„Šiandien apsisprendžiau, kad nekandidatuosiu“, - tvirtino P.Gylys.

Abu politikai teigė, jog artimiausiame Seimo posėdyje praneš ir apie sprendimą palikti „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją. Pasitraukus V. Vasiliauskui ir P. Gyliui, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narių skaičius sumažės iki devynių.

P. Gylys ir V. Vasiliauskas į Seimą buvo išrinkti kaip kandidatavę su partija „Drąsos kelias“, kurios frakcija dėl nepakankamo narių skaičiaus šiuo metu yra iširusi.

P. Gražulis traukiasi iš „tvarkiečių“ frakcijos seniūno pareigų Seime

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko pavaduotojas Petras Gražulis pirmadienį pranešė pasitraukiantis iš „tvarkiečių“ frakcijos seniūno pareigų Seime.

„Aš padariau pareiškimą, kad traukiuosi iš frakcijos seniūnų, lieku frakcijos eiliniu nariu“, - žurnalistams sakė P. Gražulis.

Petras Gražulis
Petras Gražulis
© DELFI / Domantas Pipas

Jis teigė tokį sprendimą priėmęs dėl „gana žemų“ partijos reitingų.

Parlamentaras iš frakcijos seniūno pareigų traukiasi ir dėl to, jog pirmadienį parlamentaras Remigijus Žemaitaitis buvo patvirtintas „tvarkiečių“ rinkimų štabo vadovu, o „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai Valdas Vasiliauskas ir Povilas Gylys pranešė nekandidatuosiantys su šia partija Seimo rinkimuose ir paliksiantys frakciją.

„Manau, kad iš tikro nauja šluota gerai šluoja ir frakcijos seniūnas irgi gana įtakingas žmogus, turi būti aktyvus, manau, kad turi keistis ir frakcijos seniūnas“, - kalbėjo P. Gražulis.

Jis teigė, kad 2016 metų Seimo rinkimuose su „tvarkiečiais“ dalyvaus ir partijos nepaliks. P. Gražulis į Seimą renkamas nuo 2000 metų.

R. Paksas: P. Gražulis yra labai koloringa asmenybė

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas žurnalistams teigė besitikintis, kad P. Gražulį pavyks atkalbėti nuo jo sprendimo trauktis iš frakcijos seniūnų.

„P. Gražulis yra labai koloringa asmenybė, labai darbštus, labai sąžiningas, šarmingas, sakyčiau, žmogus. Kartu jis yra ir labai emocionalus ir būtent tą pasitraukimą iš frakcijos keleto žmonių jis priėmė kaip savo atsakomybę, aš taip suprantu“, - kalbėjo R. Paksas.

„Šioje vietoje aš suprantu tą emociją, bet aš tikiuosi, kad pavyks atkalbėti“, - pridūrė jis.

Rolandas Paksas
Rolandas Paksas
© DELFI / Domantas Pipas

„Tvarkiečių“ lyderis taip pat reiškė apmaudą dėl „Tvarkos ir teisingumo“ gretas palikusių P. Gylio ir V. Vasiliausko.

„Aš dėkoju ir V. Vasiliauskui ir P. Gyliui už tą triūsą, indėlį, intelektą, supratimą, darbą kartu. (...) Man gaila, kad jie paliko, gaila, kad mes turėjome keisti štabo viršininką, na galbūt nesusiėjo kai kurių partiečių charakteriai, ambicijos ir vieni neatlaikė, kas man yra nesuprantama“, - kalbėjo R. Paksas.

Pastaruoju metu R. Žemaitaitis kritikavo „Tvarka ir teisingumą“ už tai, kad partija suteikia per daug įtakos politikams, kurie į „tvarkiečių“ gretas įsiliejo palikę „Drąsos kelią“. P.Gylys ir V. Vasiliauskas į Seimą buvo išrinkti kaip kandidatavę su partija „Drąsos kelias“, kurios frakcija dėl nepakankamo narių skaičiaus šiuo metu yra iširusi.

Praėjusios savaitės pabaigoje paskelbti naujausi „Vilmorus“ reitingai parodė, kad „Tvarka ir teisingumas“ atsidūrė ties riba nepatekti į Seimą pagal rinkimų sąrašą. Už juos ketinantys balsuoti nurodė 5,3 proc. respondentų.

„Tvarkiečių“ rinkimų štabui vadovaus R. Žemaitaitis

„Tvarkos ir teisingumo“ taryba pirmadienį nusprendė rinkimų štabo vadovu skirti parlamentarą, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininką Remigijų Žemaitaitį.

„Tvarkiečiai“ pakeitė štabo vadovą, juo tapo R. Žemaitaitis“, - žurnalistams sakė partijos atstovas Vidmantas Staniulis.

R. Žemaitaitis šiose pareigose pakeis Seimo narį Valdą Vasiliauską, kuris pirmadienį BNS pranešė, jog nekandidatuos Seimo rinkimuose su „Tvarka ir teisingumu“ ir artimiausiu metu paliks šios partijos frakciją.

Seimo nariu R. Žemaitaitis kaip „Tvarkos ir teisingumo“ narys buvo išrinktas du kartus - 2008 ir 2012 metais.

Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Nekonkuruos su A. Butkevičiaus apygarda

Valdančiajai koalicijai priklausanti partija „Tvarka ir teisingumas“ nusprendė nekelti savo kandidato Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje, kurioje kandidatuos socialdemokratų lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius.

„Yra priimtas toks politinis sprendimas ir taryba pritarė pozicijai, kad nekeliamas kandidatas prieš A. Butkevičių“, - BNS sakė „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Vidmantas Staniulis.

„Tvarkos ir teisingumo“ taryba pirmadienį patvirtino 70 kandidatą vienmandatėje apygardoje. Tarp jų nėra partijos pirmininko europarlamentaro Rolando Pakso, kuris negali dalyvauti Seimo ir prezidento rinkimuose.

Tarp „tvarkiečių“ kandidatų į Seimą - aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, dabartiniai parlamentarai, o taip pat buvęs Lietuvos banko vadovas bei ambasadorius Romualdas Visokavičius, kuris šiuo metu konsultuoja investicijų, bankiniais klausimais. Jis parlamentaro posto sieks Dainavos rinkimų apygardoje.

„Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų sąraše yra ir Tautininkų sąjungos atstovai. Žirmūnų apygardoje ketina kandidatuoti Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka, Fabijoniškių - vicepirmininkas Marius Kundrotas, Senamiesčio - iždininkas Sakalas Gorodeckis.

Karoliniškių apygardoje į Seimą kandidatuos buvęs parlamentaras ir aplinkos viceministras Almantas Petkus, Lazdynų - parlamentarė Ona Valiukevičiūtė, Antakalnio - buvęs Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius, Naujosios Vilnios - teisininkas, Nacionalinės antikorupcijos asociacijos vadovas Ryšardas Burda, Verkių - verslininkas Gediminas Imbrasas, Šilainių - verslininkas, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Kęstutis Pūkas, Aleksoto-Vilijampolės - teisininkė, advokatė Aušra Ručienė.

Panemunės apygardoje Seimo nario mandato sieks parlamentaras Rimas Antanas Ručys, Gargždų - parlamentaras Petras Gražulis, Šilutės - parlamentaras Kęstas Komskis, Pietų Žemaitijos - parlamentaras Remigijus Žemaitaitis, Mažeikių - parlamentaras Kęstutis Bartkevičius, Telšių - aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Parlamentaro posto Anykščių-Panevėžio apygardoje sieks istorikas Tomas Baranauskas, Zarasų-Visagino - parlamentaras Algimantas Dumbrava, Kaišiadorių-Elektrėnų - aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, Ukmergės - buvęs europarlamentaras Vilniaus miesto tarybos narys Juozas Imbrasas, Prienų-Birštono - parlamentaras Vytautas Kamblevičius, Raudondvario - advokatas Rimas Andrikis, Saulės - buvęs parlamentaras Andrius Šedžius, Petrašiūnų - atsargos brigados generolas Česlovas Jezerskas

Tarp „tvarkiečių“ kandidatų vienmandatėse rinkimų apygardose nėra Seimo narių Valdo Vasiliausko ir Povilio Gylio, kurie pirmadienį BNS pranešė su šia partija nedalyvausiantys Seimo rinkimuose.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kuriozas: kvietimas į Nausėdos šventę pasiekė tik po dviejų savaičių (13)

Nors nuo Gitano Nausėdos inauguracijos iškilmių jau praėjo daugiau nei savaitė, šios temos...

Pusiausvyra ES keičiasi: Rytų Europa tars lemiamą žodį (11)

Europos Sąjungos senbuvės, ypač didžiosios valstybės Vokietija ir Prancūzija , ilgą laiką...

Diskvalifikuotas Rapšys: veiksmas man nesuteikė pranašumo prieš kitus, o žmonės sakė – „tu tikrasis čempionas“ protestas atmestas (11)

Paaiškėjus, kad tarptautinė plaukimo federacija nepatekino (FINA) Dano Rapšio protesto ir lietuvis...

Išvardinti pretendentai į Skvernelio įvardytus ministrų postus (168)

Pasitikėjimą Seime pasitikrinęs ir palaikymo sulaukęs Saulius Skvernelis tvirtino, kad keisis...

Paaiškėjo, nuo ko mirė aktorius Almantas Vaišnys (39)

Pirmadienio vakarą Lietuvą apskriejo liūdna žinia – mirė žinomas teatro ir televizijos...

Nausėda apie tris atskleistus potencialius ministrus: tai realūs kandidatai

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad premjero Sauliaus Skvernelio patarėjo Skirmanto Malinausko...

Užfiksuota: judesio akimirka, dėl kurios Danas Rapšys netapo pasaulio čempionu lietuviai pateikė protestą (56)

Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato vyrų 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi...

Skvernelis: NT ir automobilių mokesčiai bus įvesti nuo sausio 1 d. papildyta (583)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikrinasi pasitikėjimą Seime. Paklaustas, kokių...

Rekonstrukcija užtruko – tilto į Aleksotą atidarymo kauniečiams dar teks palaukti (7)

Nekantriems Kauno vairuotojams teks dar palaukti, kol Vytauto Didžiojo tiltas po remonto bus...