aA
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Valdas Tutkus teigia iš pareigų besitraukiantis savo noru ir sako jaučiantis finansiškai suinteresuotų grupių pradėtą puolimą prieš asociacijai priklausančias įmones, siekiant sumenkinti jų galimybes konkuruoti.
Valdas Tutkus
Valdas Tutkus
© A.Didžgalvio nuotr.

Apie savo pasitraukimo priežastis abstrakčiai kalbėjęs V. Tutkus teigė neturintis priekaištų nei Krašto apsaugos ministerijai nei kokiai nors kitai valstybinei institucijai. Įvardyti suinteresuotas grupes besitraukiantis direktorius žadėjo tuomet, kai LGSPA valdyba pritars jo atleidimui ir su asociacija jo nesies jokie ryšiai.

„Pajutau, kad prasidėjo puolimas nepatenkintų ir leisiu sau pasakyti - suinteresuotų, tarp jų ir finansiškai - grupių puolimas viešojoje erdvėje, daugiausiai internetinėje, naudojant neleistinas juodąsias technologijas. (...) yra finansiškai suinteresuotų grupių ir aš jas noriu įvardyti. Bet įvardyti kaip nepriklausomas gynybos ekspertas", - spaudos konferencijoje sakė V. Tutkus.

Anot V. Tutkaus, pagrindinis jo, kaip direktoriaus interesas, buvo sukurti nišą asociaciją vienijančioms įmonėms veikti Lietuvoje ir tarptautinėse rinkose.

Apie savo pasitraukimą iš LGSPA direktoriaus posto V. Tutkus spaudos pranešimu informavo trečiadienio popietę, pareiškimą dėl išėjimo jis pateikė ketvirtadienį, tačiau sprendimą dar turės patvirtinti asociacijos valdybos taryba. LGSPA jis vadovavo nuo šių metų liepos, poste pakeitęs Vaidotą Malinionį. V. Tutkus turi atsargos generolo leitenanto laipsnį, iki 2009 m. jis buvo kariuomenės vadas, vėliau dirbo logistikos bendrovėje „Hoptrans Projects".

LGSPA valdybos pirmininkas Egidijus Skužinskas Eltai sakė, kad V. Tutkaus atsistatydinimas jam yra netikėtas, o su atsargos generolu jis planuoja susitikti rugsėjo 14 dieną šaukiame valdybos posėdyje. Kitų V. Tutkaus pasisakymų E. Skužinskas kol kas nekomentuoja.

„Išklausysime detales, priimsime sprendimą", - teigė E. Skužinskas.

Apie savo pasitraukimą iš LGSPA direktoriaus posto V. Tutkus spaudos pranešimu informavo trečiadienio popietę, pareiškimą dėl išėjimo jis pateikė ketvirtadienį, tačiau sprendimą dar turės patvirtinti asociacijos valdyba. LGSPA jis vadovavo nuo šių metų liepos, poste pakeitęs Vaidotą Malinionį. V. Tutkus turi atsargos generolo leitenanto laipsnį, iki 2009 m. jis buvo kariuomenės vadas, vėliau dirbo logistikos bendrovėje „Hoptrans Projects".

LGSPA šiuo metu vienija daugiau kaip 100 įmonių, kurių produkcija ir paslaugos gali būti panaudotos ne tik civilinėje, bet ir karinėje srityje. Pernai asociacijai priklausančių įmonių pajamos siekė 128 mln. eurų, iš kurių 30 mln. eurų buvo pajamos už eksportuotas prekes ir paslaugas. Anot V. Tutkaus, per jo vadovavimo laikotarpį asociacija pasipildė dešimčia naujų narių.

Ketvirtadienį V.Tutkus teigė, jog panašų spaudimą yra patyręs ir jo pirmtakas V.Malinionis. Tačiau pastarasis BNS ketvirtadienį šiuos generolo teiginius paneigė ir patikino jokio spaudimo nepatyręs.

„Jokio spaudimo aš nebuvau patyręs, iš jokių partijų, vyriausybinių ar nevyriausybinių organizacijų ar iš kokių kompanijų. Tai tiesiog tuomet buvo toks valdybos sprendimas, jie (asociacijos valdyba -- red.) nutarė tam tikru momentu pakeisti direktorių ir man buvo pasiūlyta išeiti iš tų pareigų. Iš esmės tai buvo valdybos valia. (...) Galbūt valdyba matė, kad būsimas asociacijos vadovas jiems sudarys geresnes sąlygas vystyti verslą, Be abejo, jie tikėjosi kažkokios didesnės naudos iš to“, - ketvirtadienį savo pasitraukimo iš asociacijos vadovo pareigų aplinkybes aiškino V.Malinionis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ilgai paslaptyje laikytuose dienoraščiuose – sovietmečiu dievinto Baltušio išpažintis: kartais net nepatogu skaityti (2)

Lietuvos mokyklose sovietų okupacijos metais besimokiusiems vaikams Juozo Baltušio vardas ir kūryba...

Baltarusijoje dirbantis IT specialistas – apie tuštėjančius biurus ir nesibaigiančias represijas (87)

Informacinių technologijų ( IT ) pramonės solidarumo diena turėtų būti minima taip: išeiname...

Rimvydas Valatka. 90 kg Karbauskio + 90 kg Skvernelio = 4 metai šūdmalos (259)

Ma šunes tuos 6 mln. EUR. Jei ne ta greitųjų testų afera, Naisių klojimo teatras Seime nebūtų...

Simona Starkutė: taip, nesu aš normali, bet normalių pilnos Fabijoniškės (4)

Graži moteris, kuri nenori būti tiesiog gražia moterimi ir niekuo daugiau. Buvęs profesionalus...

Rimas Šapauskas | D+ nariams

Rimas ir kunigas. Pokalbis su Hans Friedrich Fischer: apie Štazį, KGB, kunigystę ir kitus nuotykius

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

Sostinės mokykloje – skandalas dėl rinkliavų: tėvai citavo Konstituciją (284)

Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazija ne privati, o savivaldybės mokykla, todėl kai kurie...

Endokrinologė Zabulienė apie medžiagų apykaitą: nežinant šių faktų kovoti su svoriu teks visą gyvenimą (39)

Tikriausiai visi turime draugą, kuris kemša maisto kiek tik nori, o svorio vis tiek nepriauga. O jei...

„Maximoje“ įsigyto produkto etiketę nulupęs kaunietis atskleidė nešvarų triuką (218)

„Kas vyksta Kaune“ trečiadienį sulaukė pasipiktinusio skaitytojo žinutės. Šviežių sulčių...

|Maža didelių žinių kaina