"Tokia galimybė atsivers balsuojant. Aš manau, kad svarbiuose sprendimuose mes pasiekdavome konstitucinę daugumą, tai manau, kad pasieksime ir šituose sprendimuose, kurie buvo mūsų programiniai", - trečiadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas taip pat pažymėjo, kad daugelio partijų programose tai buvo įrašyta. "Reiškia, visos partijos to turi siekti, tada turėtų būti nelabai sunku susitarti, kad tą sprendimą tokį priimti, kokį visi buvo įrašę į programą", - svarstė V. Pranckietis.

Seimo vadovo asmenine nuomone, reikėtų sumažinti Seimo narių skaičių. "Manau, kad reikia sumažinti, nes studijuojant, kiek Seimas yra užimtas ir kiek jis veikia, tai pagal savo užimtumo laiką tikriausiai, kad, labiau išnaudojant laiką, gali dirbti mažiau Seimo narių", - sakė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininkas tikisi, kad Konstitucijos pataisą pavyks priimti pavasario Seimo sesijoje.

Sausio 12 d. pratęstoje Seimo sesijoje planuojama pateikti Konstitucijos pataisas, kuriomis Seimo rinkimai būtų perkelti į kovo antrąjį sekmadienį, taip pat Seimo narių skaičius būtų sumažintas iki 101 parlamentaro.

Tokius Konstitucijos 55 ir 57 straipsnių pakeitimų projektus 43 parlamentarų grupės vardu Seimui ketina pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Seimo narys Ramūnas Karbauskis, primena ELTA.

Projekto autorių teigimu, Seimo narių skaičiaus mažinimas leis taupyti biudžeto lėšas, skirtas Seimo narių ir jų padėjėjų atlyginimams bei parlamentinei veiklai.

"Nors per visą laikotarpį nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos gyventojų skaičius mažėja ir šiuo metu siekia 2,8 milijono, jiems atstovaujančių Seimo narių skaičius iki šiol išliko nepakitęs - 141 Seimo narys. Reikšmingai sumažėjus gyventojų skaičiui, yra tikslingas ir Seimo narių skaičiaus mažinimas", - sako Konstitucijos pataisos iniciatoriai.

Priėmus Konstitucijos pataisas turės būti pakeistas Seimo rinkimų įstatymas bei Seimo rinkimų tvarką detalizuojantys poįstatyminiai aktai, be kita ko, nustatantys, kiek Seimo narių renkama vienmandatėse apygardose ir kiek - daugiamandatėje apygardoje.

Šiuo metu galiojantis Konstitucijos 55 straipsnis nustato, kad Seimą sudaro 141 Seimo narys. Konstitucijos 57 straipsnyje numatyta, kad eiliniai Seimo rinkimai rengiami Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais spalio mėnesio antrą sekmadienį.