„Vertinimas dar nereiškia, kad prokurorui reikia trauktis. Prokuroras yra savarankiškas žmogus, ir niekas nenumato, joks kol kas įstatymas ar statutas nenumato, jeigu neįvertins prokuratūros ataskaitos, kad jis turėtų būtinai pasišalinti", - trečiadienį Žinių radijo laidoje sakė V. Gedvilas.

Tačiau Seimo vadovas pabrėžė, kad generalinis prokuroras D. Valys neturi pakankamo pasitikėjimo Seime, todėl turėtų rimtai persvarstyti savo veiklos metodus.

„Reikia permąstyti savo veiklą, savo darbą, savo darbo metodus tikriausiai, galbūt ir darbo rezultatus, nes daug tokių rezonansinių bylų buvo, kur buvo daug triukšmo Tiesiog prokurorui labai rimtai reikia permąstyti savo veiklą, savo strategiją, savo taktiką veiklos, perspektyvas, bet tai yra rimtas ženklas, kad prokuroras neturi labai didelio Seimo narių pasitikėjimo", - sakė Seimo Pirmininkas.

ELTA primena, kad Seimas antradienį nepritarė prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai.

Už Seimo nutarimo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitos" po pateikimo balsavo 31 Seimo narys, prieš buvo 28, susilaikė 32 parlamentarai.

Nepritarus po pateikimo, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas turės tobulinti šį projektą.