aA
Paviešintame garso įraše, kuriame galima girdėti premjerą medikų atstovams kalbant apie emigraciją ir sakant „pasakykite, kad išvažiuotų“, yra išimtas iš konteksto, teigia Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas.
Skirmantas Malinauskas, Saulius Skvernelis
© DELFI / Karolina Pansevič

„(...) labai norėtume, kad įrašai būtų viešinami ne iškarpyti, o visi, ir būtų aiškus kontekstas. Man pačiam ten teko dalyvauti pasitarime, kai buvo susitinkama su medikų atstovais po jų mitingo, ir labai aiškus kontekstas“, - Eltai sakė patarėjas.

Pasak S. Malinausko, jaunų medikų atstovai klausė, ką jie turėtų pasakyti mitinguojantiems kolegoms, ir išgirdo atsakymą, kad pozityvių žinučių apstu - tai ir didėjantys atlyginimai, didėjančios draudžiamos pajamos, stipendijos, jungiamos kartu su darbo užmokesčiu.

„(...) buvo pasakyta, kad to nepakanka ir galbūt reikėtų papildomų naujų žinučių, nes kitu atveju teks išeiti ir paraginti rezidentus išvykti. Na, ministras pirmininkas, o aš žinau jo charakterį ir būdą, be jokios abejonės, atsakė pakankamai sarkastiškai ar aštriai, kad jei jūs nematote kito kelio, - eikite ir raginkite“, - sakė patarėjas.

S. Malinauskas tikino, kad reikėtų girdėti visą įrašą, o ne tik paviešintą paskutinę S. Skvernelio ištartą frazę, ir pridūrė, kad premjeras neragino Lietuvą palikti nė vieno asmens.

Pirmadienį žurnalistė Rita Miliūtė asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paviešino garso įrašą, kuriame galima girdėti, kaip medikų atstovai klausia premjero, ką jie turėtų pasakyti sistema nusivylusiems ir protestuojantiems rezidentams. Įraše kalbanti moteris skundžiasi negalėsianti pranešti susirinkusiems nieko naujo, į ką pateikiamame įraše ministras pirmininkas replikavo: „pasakykit, kad išvažiuotų“.

Malinauskas: įrašą ištrynė kompiuterinė sistema

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad Vyriausybėje niekas tyčia netrynė Vyriausybės pasitarimo įrašo. Pasak patarėjo, tai padaro kompiuteriniai serveriai, kurie po dviejų dienų persikrauna, ir posėdžių įrašai ištrinami. Taip pat S. Malinauskas pabrėžė, kad nėra jokio teisinio reglamentavimo, kiek įrašai turėtų būti saugomi.

„Kaip tai vyksta techniškai – mūsų specialistai paaiškino labai paprastai: yra serveriai ir yra darbuotojai, kurie dirba su tokia informacija. Kai Vyriausybės pasitarimo įrašai įdedami į serverį, jie ten yra dvi dienas. Yra konkreti savaitės diena ir konkreti valanda, kada tas serveris yra perkraunamas ir trinama. Ta programa veikia ir dabar. Tai nėra kažkoks valinis nevalinis sprendimas, taip veikia sistema. (...) Niekas – nei ministras, nei jo komanda – neprašė nieko trinti“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams aiškino patarėjas.

S. Malinauskas tikino, kad šiuo metu nėra jokio teisinio reglamentavimo, kad pasitarimo įrašai būtų saugomi.

„Turi būti numatyta įstatyme, kad yra kaupiama įrašų bazė, o to nėra numatyta. Kai mes kalbame apie Vyriausybės darbo reglamentą, taip pat nėra numatyta. Tiktai kanceliarijos darbo reglamente yra eilutė, kuri buvo dviprasmiškai suprantama, nes mūsų darbuotojai nekaupia šios bazės ir tą eilutę taikėme tik posėdžių įrašams“, – sakė žurnalistams S. Malinauskas.

Praėjusį trečiadienį neviešinamo turinio Vyriausybės pasitarime buvo atmestos Susisiekimo ministerijos teiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios būtų grąžinusios žurnalistams nemokamą prieigą prie Registrų centro duomenų – šios jie neturi nuo rugsėjo vidurio. Žurnalistai prašė pasitarimo įrašo, bet Vyriausybės atstovai pranešė, kad įrašas yra sunaikintas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Eksperto prognozė: kaip kriptovaliutų rinka atrodys 2019 metais (20)

Londono universiteto koledžo mokslininkas Paolo Tasca sako, kad kriptovaliutų rinka tampa vis...

Užkalnis norėjo atsikąsti šviestuvo ir pakramsnoti baldus (15)

Jeigu šviestuvai, baldai ir baro puošmenos būtų valgomi, „Pachamama Dinner Club“ būtų...

Bioarcheologė: prieš kelis šimtus metų lietuviai gyvendavo tik iki 40 m. ir mirdavo nuo baisių ligų (69)

„Žmogaus griaučiai yra nuostabūs tuo, kad jie ne tik suteikia galimybę judėti ar apsaugo...

Ar jumyse tūno parazitai: specialistai įvardijo, kam gresia didesnė tikimybė užsikrėsti ir koks gydymo būdas pražūtingas (18)

Naršydami internete aptinkame ne tik vertingos informacijos, bet ir tikrovės neatitinkančių...

Iš byrančio lėktuvo krito 3 km ir išgyveno: atrodžiau kaip zombis žaizdose po oda išsirito dešimtys kirmėlių (105)

Septyniolikmetė Juliane Koepcke matė, kaip jos mamą galinga jėga išsiurbė lauk iš skrydžio...

Dėl lėktuvo gedimo prezidentė neišskrido į 100-mečio iškilmes Latvijoje (594)

Lietuvos delegacija, vadovaujama Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (574)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko (86)

Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo asmeninį gyvenimą po...

Geidžiamas darbdavys Vilniuje samdiniams leidžia itin daug: įvaizdžiai privers gardžiai pasijuokti (93)

Vilniuje įsikūrusi IT sprendimus visame pasaulyje teikianti įmonės „ Tesonet “ yra esantys...

Didžiausio zumba šokių festivalio Lietuvoje „Timeless Zumba Fest 2018“ transliacija (81)

Didžiausio zumba šokių festivalio Lietuvoje „Timeless Zumba Fest 2018“ transliacija. Tiesiogiai...