aA
Rugpjūčio mėnesį šalies pensininkams buvo pradėtos mokėti vienkartinės 200 eurų išmokos, kurios turėjo padėti įveikti galimai kilusius finansinius sunkumus. Ši išmoka buvo prižadėta visiems pensijų gavėjams. Tačiau „Delfi“ parašiusi senjorė piktinosi, kad taip išreklamuota išmoka jos taip ir nepasiekė. Jai buvo paaiškinta, kad gyvenantiems užsienyje ši parama nepriklauso. Savo ruožtu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) paaiškino, kodėl buvo priimtas toks sprendimas.
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Shutterstock

„Rašau, nes norėjau paviešinti, kaip ta afišuota vienkartinė 200 eurų išmoka pensininkams, neįgaliesiems ir t. t. pasiekė ne visus. Grupė žmonių buvo „išbrokuota“. Nors ir gyvenu Jungtinėje Karalystėje, į kurią išsivežė dukra, tačiau reguliariai našlės ir senatvės pensijas, gaunu iš Lietuvos“, – aiškino ji.

Pensininkė sakė, kad labai laukė žadėtos vienkartinės išmokos, kadangi visi žino, kokios mažas pensijos Lietuvoje.

„Taip ir nesulaukusi, „Sodros“ pasiteiravau, kodėl jos taip ir nesulaukiau. Cituoju gautą atsakymą: „Informuojame, kad Lietuvos Respublikos vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatyme numatyta, kad teisę gauti vienkartinę išmoką turi asmenys, gyvenantys Lietuvos Respublikoje ir deklaravę gyvenamąją vietą arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka. Kadangi Jūsų gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje, vienkartinė 200,00 Eur išmoka nėra mokama.“

Jos teigimu, taip pat buvo pasielgta ir su vaiko pinigais, kai vaikas gyvena ir eina į mokyklą Lietuvoje, tačiau jei vienas iš tėvų dirba užsienyje ir gauna iš ten išmokas už vaikus, tuomet čia niekas nebepriklauso, jie jau kitokie.

„Aš visą gyvenimą pradirbusi ir pragyvenusi Lietuvoje vien todėl, kad mano dukra dirba užsienyje ir mane pasiėmė, jog lengviau būtų manimi rūpintis, irgi patapau „kitokia“. Taip ir „rūšiuoja“ Lietuvos Respublikos piliečius“, – tikino senjorė.

Užsienyje gyvenanti senjorė žadėtos vienkartinės 200 eurų išmokos taip ir nesulaukė: dėl „Sodros“ atsakymo nusivylė valdžia
© DELFI / Andrius Ufartas

SADM atstovai komentavo, kad pirminiame įstatymo projekte, kurį Seimui pateikė Vyriausybė, buvo numatyta vienkartinę išmoką mokėti visiems socialinio draudimo ir šalpos pensijų gavėjams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

„Tačiau svarstant įstatymo projektą Seime, jis Seimo narių iniciatyva buvo pakoreguotas – nustatyta, kad ši vienkartinė išmoka iš valstybės biudžeto mokama tik Lietuvoje gyvenantiems pensininkams, neįgaliesiems, našliams ir našlaičiams. Toks siūlymas buvo grindžiamas tuo, kad valstybės biudžeto pinigai turi būti naudojami tikslingai – paremti Lietuvoje gyvenančius senjorus bei neįgaliuosius ir skatinti vidaus vartojimą“.

Taip pat ministerija atkreipė dėmesį, kad ši išmoka priklauso žmonėms, kuriems iki 2020 m. gruodžio 31 d. yra arba bus paskirta bent viena iš šių „Sodros“ mokamų išmokų: senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensija, našlių, našlaičių ar maitintojo netekimo pensija, ištarnauto laiko pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, šalpos pensija ar kompensacija, taip pat pensija, paskirta pagal tarptautines sutartis ar europinius reglamentus.

„Vienintelė sąlyga – asmuo turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtrauktas į asmenų, nedeklaravusių gyvenamosios vietos sąrašą“, – nurodoma raštu pateiktame atsakyme.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(130 žmonių įvertino)
3.5538

Top naujienos

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (6)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (2)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Gydytoja atsakė, kiek vandens reikėtų išgerti per dieną: apie jo trūkumą signalizuoja ne tik troškulys

Nesunkiai turbūt kiekvienas šiandien atsakytų, paklaustas, kokio gėrimo pasaulyje išgeriama...

Be garsiųjų vedėjų likusi LRT laida "Labas rytas, Lietuva" ieško naujų žvaigždžių, skelbime nurodytas ir siūlomas atlyginimas (2)

Neseniai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos kėdę paliko Ugnė Siparė . O praėjusį...

Psichiatras – apie šių laikų rykštę: po šio straipsnio iš darbo išeisite laiku 7 patarimai, kuriais gali vadovautis kiekvienas

Rytinė kava lovoje su kompiuteriu ant kelių, o vakarieniaujant noriai atsiliepiama į kolegos...

Po labai vėsių pavasario dienų atkeliaus malonūs pokyčiai

Trečiadienio dieną mūsų šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Debesuotumas bus nevienodas...

Verslas PliusPrejula Prem, Jack Wittels

Nepaisant Europos sankcijų, Rusijos dyzelino eksportas muša rekordus (2)

Nepaisant Europos Sąjungos (ES) sankcijų, atimančių iš šalies jos didžiausią rinką, Rusijos...

Iš asteroido atskraidintuose mėginiuose – fantastiškas radinys: aptiktas gyvybei būtinas elementas

Visai Žemės gyvybei nepamainomai svarbūs penki junginiai, vadinami nukleobazėmis. DNR grandinės...