aA
Iš neadekvačios moters turtą išviliojęs, bet teismo priverstas jį grąžinti Jonavos kunigas jau pusmetį meldžiasi už Kauno parapijiečių sielas. Iš mažos Jonavos parapijos šventasis tėvas perkeltas vadovauti didžiulei Kauno Švenčiausiosios Jėzaus širdies Šančių parapijai.

Kunigas Audrius Mikitiukas sako savo praeities nesikratantis. Esą ir dabar pasielgtų panašiai, kadangi moteris pinigus ir turtą aukojo ne jam asmeniškai, o parapijai. Tiesa, prisiminti vykusius teismus jam nėra malonu, mat tokių buvęs ne vienas. Minėtoje byloje atsakovu teko būti ir Jonavos bažnyčiai, mat dalis aukos atiteko jos iždui.

„Normali praktika yra, kada žmonės vienokį ar kitokį savo turtą palieka parapijai. Mano klaida būtų padarytą, jei šitą turtą būčiau priėmęs asmeniškai. Nuo pat pradžių visa jos auka buvo palikta parapijai, apie ją žinojo ir vyskupija, ir vyskupas. Kad nepadaryčiau klaidos, reikėtų sukviesti pastoracinę tarybą. Nors prieš tai buvau pranešęs parapijiečiams viešai, kad yra aukotoja, kuri parapijai nori palikti tokią sumą pinigų. Reikėjo sukviesti pastoracinę tarybą, surinkti visų parašus, gauti raštą iš vyskupijos. O dabar viskas buvo „ant garbės žodžio“, - sakė kunigas A. Mikitiukas.

2016-aisiais Kauno apygardos teismas įpareigojo Jonavos Šv. Jokūbo parapiją grąžinti 70-metei Jonavos rajono gyventojai beveik 53 tūkst. eurų. Juos, tada dar litais, pardavusi butą Vilniuje, moteris atidavė kunigui.

Nusipirko prabangų automobilį

Teismas konstatavo, kad ilgus metus parapijai vadovavęs klebonas A. Mikitiukas pinigus išviliojo, nes moteris sirgo sunkia psichikos liga ir negalėjo adekvačiai mąstyti.

Tuomet kunigas tikino ligos nepastebėjęs, be to pinigus, esą, atidavęs bažnyčiai, o taip pat įsigijo tuo metu labai prabangų Audi 8 automobilį.

A. Mikitiukas pripažino, kad tuo metu įsigijo minėtą automobilį, tačiau neigė jį pirkęs už minėtos moters paaukotus pinigus, „Ne kartą buvo kalbėta, kad šie paaukoti pinigai nėra vieninteliai visame pasaulyje, parapijoje vykdoma griežta apskaita“, - sakė šventikas.

Kauno arkivyskupija klebono praeities teigia nevertinanti, tačiau tokiais atvejais prieš priimant brangias aukas pataria išsiaiškinti, ar aukotojas neturi artimųjų ir reikalauti, kad įvardintų, kam, konkrečiai, skiriama auka.

„Jeigu jis užrašo turtą, tarkime, bažnyčiai, tai vistiek jam primenama ir prašoma, kad jis jais pasirūpintų. Juolab, jeigu yra kokie nors sutuoktiniai ar atimi žmonės, kurie tą turtą užgyveno bendrai. Tai darant reikia aiškiai žinoti, kam yra paliekama, pavyzdžiui, bažnyčios organizacijai, caritui, sielovadinei veiklai, parapijai, vyskupijai, kunigui... Dažnai sako, „kunigėliui aš noriu užrašyti“, bet turi omenyje parapiją, - sakė Kauno arkivyskupijos kurijos atstovas Darius Chmieliauskas.

Mainais už priežiūrą, vadinamąją rentą, moteris perrašė Jonavos bažnyčiai ir savo namus bei turimą žemę. Istorijai iškilus į viešumą bažnyčia ir tuometis jos klebonas teismo sprendimo neskundė. Pasak A. Mikitiuko, pinigai moters artimiesiems jau grąžinti.

Kauno Šv. Jėzaus širdies Šančių parapijai kunigas vadovauja nuo vasaros.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Švietimo ekspertė: turime uždaryti didžiąją dalį mokyklų (62)

Didžiausia Lietuvos mokyklų problema – ne tik atskirtis tarp kaimų ir miestų mokyklų. Tuo...

Gripas ir toliau renkasi aukas: 5 savivaldybėse skelbiama epidemija papildyta 17.40 (25)

Praėjusią savaitę toliau smarkiai daugėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Žiežmarių gimnazijos skandalas: tėvai prakalbo ir apie fizinį mokytojos smurtą (271)

Kilus skandalui dėl Žiežmarių gimnazijos mokytojos elgesio, kai ši per pamoką nesitvardydama...

Eligijus Masiulius iškrito iš rinkimų žaidimo: dalinasi planais, ką darys toliau (205)

Iš Klaipėdos merų rinkimų dėl nepakankamo galiojančių parašų skaičiaus iškritęs Eligijus...

Karas, kuris negali būti laimėtas: po Baltųjų rūmų pranešimo – liūdni scenarijai (126)

JAV karas Afganistane nusinešė tūkstančius amerikiečių karių gyvybių ir kainavo virš...

Suttonas teigia, kad „Rytas“ turi rinktis: jis arba Adomaitis anksčiau kalbėjo ką kita (75)

Pirmadienį suspenduotas Vilniaus „Ryto“ klubo puolėjas iš JAV Dominique'as Suttonas neišvyko...

Anakardžių riešutų sūris per 10 minučių (2)

Dažnai girdime, kad reikia valgyti daugiau daržovių, bet kaip tą padaryti ir kiek „daugiau“...

Palydovė mirusiam rėmėjui paliko šokiruojantį laišką, nes šis ją išbraukė iš testamento

Šokiruojantis su turtingu ją išlaikiusiu vyru bendravusios merginos Lydios įrašas socialiniame...