„Civitta“ ir Miškininkų sąjunga laimėjo Seimo kanceliarijos skelbtą viešojo pirkimo konkursą, nes abi atitiko reikalavimus.

„Jos abi atitiko reikalavimus“, – BNS teigė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas „valstietis“ Kęstutis Mažeika.

Komitetas urėdijų reformos kol kas negali svarstyti, nes neturi ekspertų išvadų.

K.Mažeika pripažino, kad Seimą gali pasiekti skirtingos išvados, nes reformą vertins dvi įstaigos.

„Remsimės abiem. Čia tik nuomonė. Išvados nebus įpareigojančios“, - teigė jis.

Pasak komiteto pirmininko, Seime jau renkami parašai dėl neeilinės sesijos šaukimo - jos metu ir būtų priimtas sprendimas dėl urėdijų pertvarkos. Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius BNS irgi patvirtino, kad parašai dėl to renkami.

Nepriklausoma ekspertizė turi atsakyti tik į du klausimus: ar Miškų įstatymo pataisomis siūloma reforma atitinka teisėkūros principus, yra tinkamai integruota į nacionalinę teisės sistemą ir neprieštarauja Lietuvos tarptautiniams įsipareigojimams bei ar ji teigiamai vertintina vadybiniu ir viešojo administravimo požiūriu.

Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius BNS šią savaitę teigė, kad vertinimą gali atlikti veltui.

Gauti „Civittos“ komentaro BNS nepavyko. Ji save įvardija kaip nepriklausomą konsultacijų ir verslo valdymo paslaugų įmonę, kuri turi 8 biurus Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Ukrainoje ir Moldovoje, o projektus yra įgyvendinusi daugiau nei 15 šalių.

Nepriklausomos urėdijų reformos ekspertizės reikalauja maždaug 50 parlamentarų iš liberalų, socialdemokratų, „tvarkiečių“, lenkų ir konservatorių frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės nariai. Pagal Seimo statutą toks vertinimas privalomas. Už jį Seimas ketina sumokėti iki 200 eurų.

Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj 42 urėdijų bus įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“.