aA
Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pareiškė pasipiktinimą priešiškais Rusijos politikų pasisakymais apie Baltijos valstybes ir paragino nutraukti dezinformaciją skleidimą per Lietuvoje retransliuojamus Rusijos TV kanalus.
Antanas Valionis
Antanas Valionis
© ELTA
"Esu giliai nusivylęs Rusijos politikų demonstruojama žmogiškojo jautrumo stoka kančioms, kurias patyrė mūsų tauta sovietinės okupacijos metais, nors manęs ir nebestebina tokie Rusijos politikų pareiškimai", - BNS sakė ministras A.Valionis, komentuodamas Rusijos parlamentarų pareiškimus, neigiančius Baltijos šalių okupacijos faktą ir keliančius teritorines pretenzijas Lietuvai.

Tokius Rusijos Dūmos NVS reikalų komiteto pirmininko Andrejaus Kokošino, šio komiteto nario Viktoro Alksnio ir Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko Konstantino Kosačiovo pasisakymus savo laidose transliavo keli Lietuvos kabeliniais tinklais retransliuojami Rusijos TV kanalai birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kai Lietuva minėjo masinių trėmimų į atšiauriausias SSRS vietas pradžią.

Ministras A.Valionis BNS sakė, jog sunku suprasti, kodėl Lietuvoje "nevaržomai transliuojama arši propaganda prieš mūsų valstybę".

Ministro nuomone, Lietuvos radijo ir televizijos komisija "turėtų ne tik svarstyti, ar tokių ruporų veikla atitinka Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymą ir kitus galiojančius teisės aktus, bet ir siūlyti būdus nutraukti Lietuvos piliečių orumą žeidžiančią dezinformaciją ir tautinės nesantaikos kurstymą".

Pasak A.Valionio, tai yra ir pilietinė Komisijos narių pareiga.

"Abejoju, ar iš tiesų visa Lietuva nori savo šalyje per televiziją klausytis sovietinio stiliaus propagandos? Nejaugi neįmanoma Lietuvoje - Europos Sąjungos valstybėje - garantuoti, jog per mūsų šalies televizijos kanalus filmai ir laidos žiūrovams būtų pateikiami vienodai tiek anglų, prancūzų, tiek kitomis kalbomis? Kol kas, deja, iš ekranų sklinda tik viena užsienio kalba - rusų, o kitas Europos kalbas nustelbia prasti vertimai".

Ministras turėjo galvoje įprastą Lietuvos TV kanalų praktiką rusiškus filmus ir programas rodyti rusų kalba su lietuviškais subtitrais, o televizinę produkciją anglų ar kitomis kalbomis dubliuoti lietuviškai.

"Gal tokios politinės kultūros invazija per televizijos kanalus jiems naudinga komerciniu požiūriu? Tačiau Lietuvos visuomenės išlaikomos institucijos, įgaliotos spręsti šiuos reikalus, pirmiausia turėtų vadovautis ne komerciniu, o visuomenės ir valstybės interesu", - pastebi ministras A.Valionis.

Į priešišką Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms propagandą per Rusijos TV kanalus, retransliuojamus Lietuvoje, ministras A.Valionis ir įvairūs visuomenės veikėjai viešai atkreipė dėmesį dar pernai rudenį, kai buvo skleidžiamos dezinformuojančios interpretacijos apie Molotovo-Ribbentroppo paktą ir Baltijos šalių sovietinę okupaciją.

Radijo ir televizijos komisija tuomet savo kompetencijos ribose ėmėsi atitinkamų veiksmų Latvijoje registruotos, bet rusišką produkciją transliuojančios bendrovės "Pervy Baltiskij kanal" (PBK) atžvilgiu. Atitinkama Latvijos audiovizualinę politiką kontroliuojanti institucija įspėjo PBK dėl galimų sankcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gydytojas infektologas įvertino vakcinų efektyvumą: vienu aspektu „Astra Zeneca“ tikrai išsiskiria (87)

Lietuvoje netyla diskusijos, ar nereikėtų ilginti intervalo tarp dviejų vakcinos nuo koronaviruso...

Aistė Žebrauskienė | D+

Neramina vis labiau vėluojantys įmonių tarpusavio atsiskaitymai: ekonomistai įspėja apie didesnes problemas

2021-ųjų pradžia Lietuvos ekonomikai buvo geresnė, nei tikėtasi, – šalies BVP augo 1 proc....

Lietingas pavasaris artėja prie pabaigos: šeštadienį sulauksime paskutinės nedidelio lietaus porcijos (3)

Šeštadienio rytą beveik visoje Lietuvoje bus sausa, drėgnesni debesys sukiosis ties vakariniais...

Buvęs imtynininkas gailisi dėl savo poelgio „Metelicoje“: jis mane „kabino“, manė, kad aš – gėjus (204)

Po incidento prie populiaraus Vilniaus naktinio klubo „ Metelica “ buvęs imtynininkas ne tik buvo...

Atlikėjo Sasha Song išvaizdos pokyčiai peruku nesibaigė: sakiau, kad to niekada nedarysiu, bet nutiko kitaip (6)

Žinomas dainininkas Dmitrijus Šavrovas, geriau žinomas Sasha Song pseudonimu, prieš keletą...

Sukrečianti istorija apie motiną, kuri tapo žudike maniake ir kankino savo pačios šeimos narius (38)

Be to, kad smurtaudavo prieš savo podukras ir jas žemindavo, Shelly Knotek kviesdavosi į namus...

Žiniasklaida: po galimų mainų – antrasis Westermanno sugrįžimas į Kauną (71)

„Barcelona“ ir Kauno „Žalgiris“ veda derybas dėl galimo gynėjų apsikeitimo: ispanų „El...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Apipjaustymas – populiarėjanti mada ar naudinga procedūra? Urologo nuomonė nustebins

JAV, Kanada, Pietų Afrikos Respublika, Naujoji Zelandija, Jungtinėje Karalystė, Pietų Korėja –...

Kol lietuviai stovi eilėse prie vakcinų, rusai savo „Sputniku“ skiepytis nenori net už pinigus (1048)

„Milijonas prizų“ – tokią programą nusprendė įgyvendinti Maskva, norėdama prisivilioti...