aA
Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pareiškė pasipiktinimą priešiškais Rusijos politikų pasisakymais apie Baltijos valstybes ir paragino nutraukti dezinformaciją skleidimą per Lietuvoje retransliuojamus Rusijos TV kanalus.
Antanas Valionis
Antanas Valionis
© ELTA
"Esu giliai nusivylęs Rusijos politikų demonstruojama žmogiškojo jautrumo stoka kančioms, kurias patyrė mūsų tauta sovietinės okupacijos metais, nors manęs ir nebestebina tokie Rusijos politikų pareiškimai", - BNS sakė ministras A.Valionis, komentuodamas Rusijos parlamentarų pareiškimus, neigiančius Baltijos šalių okupacijos faktą ir keliančius teritorines pretenzijas Lietuvai.

Tokius Rusijos Dūmos NVS reikalų komiteto pirmininko Andrejaus Kokošino, šio komiteto nario Viktoro Alksnio ir Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko Konstantino Kosačiovo pasisakymus savo laidose transliavo keli Lietuvos kabeliniais tinklais retransliuojami Rusijos TV kanalai birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kai Lietuva minėjo masinių trėmimų į atšiauriausias SSRS vietas pradžią.

Ministras A.Valionis BNS sakė, jog sunku suprasti, kodėl Lietuvoje "nevaržomai transliuojama arši propaganda prieš mūsų valstybę".

Ministro nuomone, Lietuvos radijo ir televizijos komisija "turėtų ne tik svarstyti, ar tokių ruporų veikla atitinka Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymą ir kitus galiojančius teisės aktus, bet ir siūlyti būdus nutraukti Lietuvos piliečių orumą žeidžiančią dezinformaciją ir tautinės nesantaikos kurstymą".

Pasak A.Valionio, tai yra ir pilietinė Komisijos narių pareiga.

"Abejoju, ar iš tiesų visa Lietuva nori savo šalyje per televiziją klausytis sovietinio stiliaus propagandos? Nejaugi neįmanoma Lietuvoje - Europos Sąjungos valstybėje - garantuoti, jog per mūsų šalies televizijos kanalus filmai ir laidos žiūrovams būtų pateikiami vienodai tiek anglų, prancūzų, tiek kitomis kalbomis? Kol kas, deja, iš ekranų sklinda tik viena užsienio kalba - rusų, o kitas Europos kalbas nustelbia prasti vertimai".

Ministras turėjo galvoje įprastą Lietuvos TV kanalų praktiką rusiškus filmus ir programas rodyti rusų kalba su lietuviškais subtitrais, o televizinę produkciją anglų ar kitomis kalbomis dubliuoti lietuviškai.

"Gal tokios politinės kultūros invazija per televizijos kanalus jiems naudinga komerciniu požiūriu? Tačiau Lietuvos visuomenės išlaikomos institucijos, įgaliotos spręsti šiuos reikalus, pirmiausia turėtų vadovautis ne komerciniu, o visuomenės ir valstybės interesu", - pastebi ministras A.Valionis.

Į priešišką Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms propagandą per Rusijos TV kanalus, retransliuojamus Lietuvoje, ministras A.Valionis ir įvairūs visuomenės veikėjai viešai atkreipė dėmesį dar pernai rudenį, kai buvo skleidžiamos dezinformuojančios interpretacijos apie Molotovo-Ribbentroppo paktą ir Baltijos šalių sovietinę okupaciją.

Radijo ir televizijos komisija tuomet savo kompetencijos ribose ėmėsi atitinkamų veiksmų Latvijoje registruotos, bet rusišką produkciją transliuojančios bendrovės "Pervy Baltiskij kanal" (PBK) atžvilgiu. Atitinkama Latvijos audiovizualinę politiką kontroliuojanti institucija įspėjo PBK dėl galimų sankcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Verslas PliusAistė Žebrauskienė; „Mano investicija“

Investicija į NT: ar dabar geras metas pirkti ar parduoti būstą?

Ar dabar geras metas pirkti būstą sau ir investicijai, o galbūt jį parduoti? Kokie pokyčiai...

Maksimas Butčenka

Vieno šiurpiausių rusų išpuolio liudininkas: po okupantų „pažado“ – egzekucija (1)

Pokalbis su Anatolijumi Jegorovu vyko viename Kyjivo bute, kai jis vienai dienai buvo atvykęs į...

Orai bus permainingi: sulauksime mišrių kritulių

Sekmadienio dieną dangų bus aptemdę vientisi ir tankūs debesys, į Lietuvą plūs šiltesnė oro...

Elektros saugiklio keitimas gyventojui vos nekainavo 1,7 tūkst. eurų: taip ir atsisėdau ESO: žmogiška klaida (3)

Susimažinti įvestą elektros galią panoręs vilnietis nusprendė atsisakyti savo planų, nes po...

Messi vedama Argentina sušoko gražų tango – išnaudojo australų klaidas ir žais ketvirtfinalyje

Šeštadienį Katare paaiškėjo pirmoji FIFA pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio pora....

Nusivylęs Zelenskis: rusiškos naftos kainų „lubos“ – nerimtos (19)

Europos Sąjungos, Didžiojo septyneto (G-7) ir Australijos sutarta rusiškos naftos kainos...

Įvertino lenkų iššūkį Vokietijai: turime skubėti, nes Rusija įpratusi gyventi pusbadžiu, o Europa – ne (7)

Lenkija prašo Vokietijos leisti jai duotą oro gynybos sistemą „Patriot“ perleisti Ukrainai. Kol...

Seksologas: labai dažnai besimylinčios poros vėliau beveik be išimčių susiduria su problemomis

Turbūt ne kartą visi esame girdėję posakį, kad seksas – vienas didžiausių gyvenimo malonumų....

Vaidas Mikaitis

Keliaudamas po Poznanę lietuvis nusivylė dvigubai – nakvoti vienam brangu, o be lenkų kalbos sunku ten susirasti moterį (1)

Po kelionių po egzotines šalis, trumpam grįžkime prie kaimynų, gerai? Nes egzotika lieka egzotika...

Karas Ukrainoje. Ukraina atskleidė naują okupantų taktiką, pranešama apie numuštą Rusijos naikintuvą (2)

Rusijos pajėgos atvirai laukia progos kuo labiau įšaldyti Ukrainą ir jos žmones – tokią...