aA
Ukmergės gyventojai skundžiasi, kad mieste jau kone pusmetį siautėja netramdoma paauglių gauja. Jauniausiam jos nariui – vos dvylika, tad ne visi gali būti baudžiami, o ukmergiškiai skundžiasi: kelis kartus apšvarintas kasos aparatas, apgadinti sunkvežimiai, bet gyventojai nebegali ramiai palikti savo automobilių gatvėse, skelbia LNK žinios.
© Organizatorių nuotr.

1200 eurų – tokią žalą skaičiuoja Ukmergės verslininkas Kasparas Ramonas, po kelių įsilaužimų nusprendęs imtis visų įmanomų atsargumo priemonių.

Į kavinę paaugliai brovėsi net tris kartus. Vieną kartą nepavyko, o kitus du buvo apšvarinta kasa, iš kurios, kaip teigia „Gastro pub“ savininkas K. Ramonas, ir vieno, ir kito įsibrovimo metu buvo paimta po 600 eurų.

Verslininkas teigia, kad po apiplėšimo nė negalvojo, kad tie patys nusikaltėliai bandys ir vėl, tačiau po to, kai teko vėl nukentėti, ne tik nepalikinėja grynųjų pinigų kasos aparate, tačiau ir sustiprino kavinės apsaugą. Atverti piniginę teko ir tvarkant išdaužtus stiklus duryse.

„Matėme, kad vaikšto, trinasi, nuorūką kažkokią paima“, – teigė K. Ramonas ir įvardijo, kad ne tik pasirūpino signalizacija, bet ir sumontavo papildomas apsaugines žaliuzes.

Vagystės kavinėje – ne vienintelės. LNK kalbino Ukmergėje sunkvežimių įmonę turintį vyrą. Nors plėšikų grobis – apgailėtinas, jie stipriai apgadino tris sunkvežimius. „Pavogti daiktai nereikšmingi. USB raktas, įkrovimo laidai, – vardijo vyras. – Daugiau žalos dėl to, ką padarė įsilauždami.“

Tokių nukentėjusių Ukmergėje yra ir daugiau. LNK žinias pasiekė žiūrovo laiškas, kuriame jis prašo pagalbos. Nepilnamečių teroras mieste esą nesibaigia jau pusmetį, kenčia ne tik verslininkai, bet ir automobilius gatvėse paliekantys jų savininkai.

Kad nepilnamečių gauja sparčiai lipa nusikaltėlių karjeros laiptais – akivaizdu. Vien per tris mėnesius paaugliai užsitarnavo vienuolika ikiteisminių tyrimų, septynis iš jų – spalį.

Gyventojai piktinasi, kad nusikaltėliai nevaldomi, dalies jų net negalima nubausti. Jauniausiam gaujos nariui – vos dvylika. Tačiau du 16-mečiai atpildo valandos, panašu, sulaukė, teisme jiems buvo paskirtas suėmimas dviem savaitėms.

Policijos teigimu, visi penki paaugliai auga socialinių įgūdžių neturinčiose šeimose. Vieni tėvai prašo pareigūnų pagalbos, o kiti – nelaiko savo vaikų elgesio blogu.

„Mes tuos vaikus pastebėjome jau anksčiau, kol jie nebuvo sulaukę šešiolikos metų, – LNK žinioms teigė Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas. – Buvo visokios stovyklos, bandėme juos sudominti sportu. Turime sporto salę, kartu su jais sportavome. Turistiniai žygiai... Bet visos mūsų dėtos pastangos, galime konstatuoti, liko bergždžios.“

Sporto salė, komisariato viršininko teigimu, paauglius domino labai trumpai. Paaugliai pasirinko gyvenimą gatvėje, o pinigų bandė išpešti net iš jiems padėti norėjusių policijos pareigūnų. „Pasibeldė į policijos pareigūnų duris ir paprašė pinigėlių už tai, kad neva automobilis kieme liko neuždarytas“, – teigė policijos komisariato viršininkas.

Dar du gaujos nariai – keturiolikmečiai. Jie, vietoje pamokų, LNK žurnalistams filmavus reportažą tvarkė apleistas patalpas, kurios turėtų tapti prieglobsčiu vietos nerandančiam jaunimui. Šias patalpas tvarkė ir kiti paaugliai. Patalpose turėtų būti įrengtos dviračių tvarkymo dirbtuvės.

„Jie čia tvarkėsi. Tvarkėsi, vežė didžiausius konteinerius atliekų. Čia buvo baldų liekanų, kėdžių, stiklų, – vardijo Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro direktorė Daiva Pranckevičienė. – Darbo dar sočiai, bet pamažu įsikuriame.“

Savivaldybė sudėtingiems paaugliams ieško ir daugiau veiklų. „Dirbame su autoritetais. Dirbame su žmonėmis, kurie dirba policijoje, yra veteranai ir psichologai, – LNK žinioms kalbėjo Ukmergės rajono meras Ronaldas Janickas. – Prisitraukiame autoritetus iš įvairių sričių, kad kiekvienam vaikui kažką rastume.“

Kad jaunieji nusikaltėliai kuo mažiau laiko praleistų drauge, perkelti į skirtingas mokyklas.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(44 žmonės įvertino)
3.1818

Top naujienos

„Popieriniai milijonieriai“: lietuviai emigrantai tapo įtariamų aferistų priedanga (31)

„Tu – direktorius, tu – milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš...

Prezidento patarėjas užsimena apie platesnį turto apmokestinimą, automobilių mokesčio pokyčius (319)

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad kitų metų biudžeto ambicija gerėja, tačiau...

Alytaus gaisro byloje – įtarimai „Ekologistikos“ vadovui ir dar vienam įmonės darbuotojui papildyta (7)

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad byloje dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo...

Po rinkimų JK – kalbos apie dar vieną referendumą (56)

Škotijos pirmoji ministrė, Škotijos nacionalinės partijos (ŠNP) lyderė Nicola Sturgeon žada...

Oficialūs rinkimų JK rezultatai: daugumą užsitikrino Johnsono toriai papildyta 09.30 (305)

Per Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus, itin svarbius...

Jurga Šeduikytė - apie griūvančią jos ir Vido Bareikio santuoką: mes dabar gyvenam atskirai (36)

„Mes dabar gyvenam atskirai“, - apie išgyvenamą santuokos krizę prisipažįsta dainininkė ir...

Vos pasukęs už LKL būstinės kampo „Nevėžis“ grįžo prie senų įpročių (14)

Nauja panelė – sena suknelė. Finansinio skaidrumo viešai reikalaujanti Lietuvos krepšinio lyga (...

Iš EBPO – komplimentai Lietuvai: įvertino didelę pažangą užkertant kelią tarptautinei korupcijai

Paryžiuje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ( EBPO ) darbo grupė dėl kovos su...

Gydytoja įspėja dėl konservuotų grybų: indelyje gali slypėti sveikatai pavojingas ir net mirtinas nuodas 5 patarimai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, apsinuodijimai botulotoksinu Lietuvoje...

Fausta jau po pirmos praktikos suprato, kad pasirinko teisingai: jei viskas erzina, tau čia ne vieta

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Švietimo akademijoje pradinių klasių ugdymą...