aA
Nuo vagių šį pavasarį stipriai nukentėjusių šalies ūkininkų nuomone, į jų brangią žemės ūkio techniką nusitaikė dėl karantino į Lietuvą sugužėję prastos reputacijos emigrantai.
Ūkininkai kuria savigynos brigadas: prastos reputacijos emigrantai išeina į medžioklę
© K.Šatūno nuotr.

Anot Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vedėjos Sonatos Kisielienės, vagysčių padaugėja atėjus pavasariui, tačiau šįmet ūkininkai tikėjosi, kad karantinas apsunkins vagių planus. Deja, ūkininkai labai apsiriko.

Balandžio pradžioje Rokiškio rajono Kavoliškio kaime ūkininkas S.S. rado vagių nusiaubtą techniką – iš traktorių CASE IH PUMA 240 ir CASE IH QUADTRAC 470 pagrobta navigacijos antena ir valdymo terminalas, o iš trąšų barstytuvo EXTRA-TL GEO – valdymo terminalas. Manoma, kad šio ūkininko žemės ūkio technikai padaryta žala siekia 30 tūkst. eurų.
„Tikėtina, kad čia pasidarbavo ne profesionalai vagys, nes brangi įranga buvo išplėšta grubiai, kai kurios dalys net nulaužtos, sugadinti jungikliai, kištukai, nuplėšti laidai. Kokios versijos? Ūkininkai mano, kad tai – į Lietuvą dėl pandemijos sugrįžusių vagių darbas. Beje, technika buvo laikoma aptvertoje teritorijoje, ją saugojo šuo, bet vagys, matyt, pasiruošė ir surado būdą apiplėšti.

Ūkininkas guodėsi, kad prieš dvejus metus įsigyti traktoriai buvo apdrausti, tad žalą ar jos dalį turėtų padengti draudikai.
Kitas niuansas – akivaizdu, kad pavogtas dalis vagys gali parduoti tik ūkininkams. Taigi prieš perkant brangias dalis gerokai pigiau kolegoms ūkininkams vertėtų pagalvoti. Jeigu ne apie moralinius kriterijus, tai nors apie praktinius - juk kitą kartą ir jūs galite tapti vagių taikiniu“, - atkreipia dėmesį LR atstovė.

ŽŪR pranešime minimas pavyzdys iš Onuškio kaimo (Rokiškio raj.). Čia ūkininkaujantys keli ūkininkai nusprendė pasimokyti iš kavoliškio karčios patirties. Trys ūkininkai, tarp kurių - ir buvęs kriminalistas Eldevinas Gražys, savo svarbiausią turtą (žemės ūkio techniką), nuo kurio priklauso ūkių išlikimas, sumanė papildomai saugoti naktimis. Žinoma, labai nelengva dieną dirbti, o kas trečią naktį dar ir budėti, tačiau E.Gražys bei jo bendraminčiai žino, dėl ko taip daro. Ūkininkai teigia, kad policija pasitiki, bet savo turto apsauga pirmiausia reikia pasirūpinti patiems.

„Girdėjome apie vagystes Rokiškio ir kaimyniniuose rajonuose ir susidarėme nuomonę, kad tai ne pijokėlių darbas. Į kaimus ir miestelius iš užsienio sugrįžo daug iš vagysčių užsienyje gyvenusių emigrantų. Karantinas jau pradėjo antrą mėnesį, taigi kai kuriems iš jų, matyt, baigiasi pinigai, todėl labai tikėtina, kad jie išeina į medžiokles. O policija šiuo metu turi papildomų darbų.

Be to, manau, policijos reforma provincijai buvo nenaudinga. Pavyzdžiui, Rokiškyje nebeliko kriminalinės policijos pareigūnų, kurie atliktų operatyvinius darbus. Žinau, kad policijos vadovai neigs mano išvadą, tačiau esu įsitikinęs, jeigu toje gyvenvietėje nelieka dirbančio policininko, tai nelieka ir operatyvinio darbo. Arba jį atlikti būna daug sudėtingiau“, - sakė E.Gražys.

Kaimynams pritaria Anykščių rajone ūkininkaujantis ir ŽŪR priklausančiai Lietuvos avių augintojų asociacijai vadovaujantis Žilvinas Augustinavičius.

„Mano pažįstamas ūkininkas nuo vagių nukentėjo Rakutėnų kaime, netoli Troškūnų. Nuo traktorių, sėjamųjų bei kombaino vagys „nurinko“ išmaniąją techniką – kompiuterius, valdymo pultus, navigacinę įrangą ir kitką. Beje, žemės ūkio technika buvo ne lauke, o uždaruose angaruose. Vagys iš dirbtuvių pavogė daug brangiai kainuojančių elektrinių įrankių“, - pasakojo Ž.Augustinavičius, pritardamas versijai, kad tai - prastos reputacijos emigrantų darbas. Tokią išvadą sufleruoja faktas, kad pastaraisiais metais ūkiuose vagysčių buvo sumažėję.

„Manau, daugelis ūkininkų atsipalaidavo. Reikia atsibusti. Kuo daugiau sugalvosime apsaugos būdų, tuo labiau vagims sutrukdysime. Negailėkime pinigėlių vaizdo kameroms, aptverkime teritoriją, įsigykime šunų“, - patarė Ž. Augustinavičius.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio policijos komisariato viršininko Rimanto Čepulio teigimu, policija dirba, patruliuoja, kaip numatyta, o ūkininkai ne visada juos pastebi. todėl, kad pareigūnai ir nesistengia, kad juos pastebėtų.

„Tačiau ūkininkus raginame ir pačius rūpintis savo brangaus turto apsauga. Kuo technika brangesnė, tuo labiau ji vilioja vagis. Kita vertus, neretai pastebime, jog ūkininkai palieka techniką tiesiog laukuose, matyt, nesitikėdami, kad vagys užsuks būtent artimiausią naktį“, - pasakoja R.Čepulis.

Anot jo, šiais laikais ūkiuose būtina įrengti vaizdo kameras. Kai žemės ūkio technika kainuoja šimtais tūkstančių, nereikia gailėti kelių šimtų eurų investicijų jos apsaugai. Suprantama, tik vaizdo kameros neapsaugos, tačiau padeda tiriant, jei įvyksta vagystė, o ir yra prevencinė priemonė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(172 žmonės įvertino)
4.1802

Top naujienos

Pokarantininę vidurio Europą apkeliavę lietuviai atviri: būtume kvaili, jei nejaustume nerimo (33)

Šią vasarą, kai skrydžiai lėktuvais yra kiek komplikuoti, atostogų užsienyje trokštantiems...

Automobilius negailestingai apmokestinusi Neringa lėktuvus mylės: atskris patys turtingiausi, bet nieko nemokės (122)

„Atskris patys turtingiausi, kartu ir drausmingiausi svečiai, žinantys, kas yra taisyklės“, –...

Oksfordo ekspertas kelia naują versiją apie COVID-19: tokie „keisti dalykai“ jau buvo nutikę (139)

Visame pasaulyje egzistuoja daugybė nepaaiškintų COVID-19 atvejų, paskatinusių Oksfordo...

Po karštų jausmų ir dar karštesnių vaizdų feisbuke – griežta teisėsaugos reakcija (78)

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje,...

Pusė metų kančios ir nežinomybės: vilnietė negali atgauti anūkės (25)

Pusė metų kančios ir nežinomybės, taip dabar gyvena vilnietė, kuri yra pasiruošusi pereiti...

Transliacija / Kasdienybės herojai. Praturtėjęs Grigaitis gali sau leisti nebedirbti, todėl vasarą gyvena Palangoje (32)

Žilvinas Grigaitis pristato Palangos perliukus - kur prabangiai pailsėti ir per daug neišleisti....

Sukūrė vandeniliu varomą pikapą: ne tik toli važiuos, bet ištroškus bus galima ir atsigerti sugeneruoto vandens (10)

Vienintelis šalutinis vandeniliu varomo „ Nikola Badger “ produktas bus vanduo, tai kodėl jo...

Žaidimas Delfi TV žiūri - televizorių laimi. Liepos 12 dienos laimėtojas

Delfi TV vasariškas žaidimas – “Delfi TV žiūri - televizorių laimi!”. Kiekvieną dieną...

Neatrasti perlai Vilniaus senamiestyje: 8 įdomiausi kiemeliai (3)

Besigrožint puikia Vilniaus senamiesčio architektūra lengva nepastebėti ramių, atokiau...

Grigiškėse BMW įlėkė į degalinę ir rėžėsi į kolonėlę: automobilio ekipažas pabėgo (120)

Sekmadienį, apie 16.30 val., Grigiškėse į „Viada“ degalinę įvažiavo BMW. Policija...

|Maža didelių žinių kaina