Sekmadienį Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis mini įsteigimo 400 metų jubiliejų.
Tytuvėnai R.Krencienės asm. arch.

1614 metais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vėliavininkas bei Žemaičių žemės teisėjas Andriejus Valavičius Tryškiuose surašė bernardinų vienuoliams skirtą aktą apie ketinimą funduoti vienuolyną Tytuvėnuose. A. Valavičius norėjo proporcingo, elegantiško, bet nedidelio vienuolyno dvylikai vienuolių ir bažnyčios, kurioje numatė savo šeimos mauzoliejų. Todėl šiandien - po 400 metų - Tytuvėnų miestelio centre visus mus pasitinka didžiulis istorijos, architektūros ir dailės paminklų lobynas - Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis. Tai vienas įdomiausių ir didžiausių sakralinės architektūros kompleksų Lietuvoje. Unikaliame XVII-XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros ansamblyje dera gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio 400 metų jubiliejaus minėjimo renginiai sekmadienį vidudienį prasidės Šv. Mišiomis. Jas aukos Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti vyskupai. Šv. Mišių metu bus atidengtas ir pašventintas naujasis bažnyčios altorius. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje bus pristatyta knyga "Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas 400 metų". Vėliau bažnyčioje skambės muzika - koncertai "Istoriniams vargonams 250 metų"' su Virgilijumi Noreika ir Viktorija Kazakevičiūte ir "Kad laimė lietųsi ant jūsų".

Jubiliejiniuose Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

"Mielieji, sveikindamas Jus šio jubiliejaus proga, linkiu ištvermės ir visokeriopos sėkmės Jūsų sumanymams ir darbams, skleidžiant tikėjimo šviesą mūsų Tėvynėje. Šv. Jono Pauliaus II žodžiais tariant, Dievo Motina teduos mūsų tautos žmonėms drąsos nugalėti materialinius ir moralinius sunkumus, tepadarys vaisingus jų rankų ir proto darbus, teapsaugos šeimų židinių džiaugsmą ir visuomeninio gyvenimo vienybę", - cituoja Vyriausybės spaudos tarnyba Ministro Pirmininko sveikinimo kalbą Tytuvėnuose.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo vėliavininko Andriaus Valavičiaus dėka Tytuvėnuose įsikūrus bernardinų vienuoliams, ši vieta tapo dvasinės ir kultūrinės traukos centru. "Žmonių dalyvavimas 1863 metų sukilime, Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus ir vietos gyventojų kova už šios bažnyčios išsaugojimą buvo reikšmingi carinės priespaudos metais, o šiandien mums visiems yra gražus tikėjimo ir pilietiškumo pavyzdys", - sakė Vyriausybės vadovas.

Pasibaigus Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio aukotoms šv. Mišioms, dar numatytas knygos "Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas, 400 metų" pristatymas, vargonų muzikos koncertas ir koncertas "Kad laimė lietųsi ant jūsų".

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis - vienas įdomiausių ir didžiausių sakralinės architektūros kompleksų Lietuvoje. Unikaliame XVII-XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros komplekse dera gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.

2012 m. sausį kilęs didžiulis gaisras nuniokojo vienuolyną ir bažnyčią, jo padaryti nuostoliai viršijo 6 mln. litų, primena ELTA. Prieš gaisrą vienuolynas buvo restauruotas, bendra darbų vertė siekė 10 mln. litų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išardoma Ignalinos AE: pamatykite, kaip ji atrodo dabar (94)

2009 metais sustabdžius antrojo bloko eksploataciją, prasidėjo Ignalinos atominės elektrinės...

Žada prestižinę specialybę ir gerai apmokamą darbą, bet apsigauti neverta (35)

Darbo birža , kurios pagrindinė paskirtis – padėti nesėkmės ištiktiems žmonėms vėl...

Liberalai lieka be valstybės pinigų. Klausimas tik – kiek ilgai? (3)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė...

Ko turėtų imtis NATO, kad pažabotų Rusijos siekius Juodosios jūros regione? (32)

Rusija ką tik užbaigė karines pratybas „Zapad“ – didžiausią tokio pobūdžio akciją nuo...

Ištisus metus neužsuko čiaupų bute - kiek vandens išbėgo? (16)

Šiaurinėje Vokietijoje esančio Zalcgiterio miestelio gyventojas išgarsėjo metams palikęs...

Atgimęs J. Valančiūnas žavėjo žvėrišku žaidimu, bet pakliuvo ir į Shaqo radarą (8)

„Negalėčiau sakyti, kad esu kitoks Jonas, bet aš esu geresnė Jono versija“, – prieš NBA...

Orai: jau sulauksime žiemiškų užuominų (14)

Margaspalviai lapai nuo medžių sparčiai krinta, o auksinis ruduo jau į pabaigą. Šiomis dienomis...

„Lietuvos automobilis 2017“ – ką pasirinko sporto ir pramogų pasaulio atstovai

Tęsdamas išskirtinį nacionalinį „Lietuvos automobilio 2017“ projektą DELFI pristato sporto...

Kūno plaukai: kokia jų paskirtis ir kodėl jie tokie skirtingi?

Tiesiog neįtikėtina, kokie mes plaukuoti. Žinoma, palyginti, pavyzdžiui, su šimpanzėmis, galime...

51-erių J. Jackson sugrįžo į sceną: pokyčiai gerbėjus paliko be žado (5)

Dainininkė Janet Jackson sugrįžo į sceną! Ketvirtadienį 51 metų popdainininkė atnaujino savo...