Kaip DELFI sakė „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas, pats negalintis kandidatuoti rinkimuose, nes buvo nušalintas iš prezidento posto per apkaltą, tuomet paaiškės, ką partija kels gegužės 17 d. vyksiančiuose rinkimuose.

Į atstoves nuo partijos prezidento rinkimuose buvo pasiūlyta ir „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio žmona Laima Paksienė, tačiau „tvarkiečių“ vadovas paprašė, kad ši tema nebūtų eskaluojama, tad vėlesnės kandidatūrų svarstybos jau vyko be L. Paksienės pavardės.

„Kandidatų buvo ir daugiau. Buvo diskusijos, buvo vienokie ar kitokie motyvai. Sakykim, jeigu kalbam apie L. Paksienę, tai R. Paksas ir šiandien valdybos metu aiškiai pasakė, kad ir jis nenorėtų, kad toliau tas būtų diskutuojama arba kad L. Paksienės vardas nebebūtų siūlomas į tolesnius etapus“, - DELFI sakė partijos pirmininko pavaduotojas Valentinas Mazuronis.

Architekto išsilavinimą gavęs V. Mazuronis Seime dirba antrą kadenciją, yra frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas. Kai R. Paksas, išrinktas prezidentu, pasitraukė iš partijos vadovų, parlamentaras perėmė jo pareigas.

Inžinieriaus-statybininko diplomą turintis J. Imbrasas yra Vilniaus miesto meras. Pernai rudenį jis buvo išrinktas į Seimą, tačiau mandato atsisakė. Pastaraisiais metais „tvarkietis“ pagarsėjo homoseksualus kritikuojančiais pareiškimais.

Riazanės oro desanto karo mokyklą baigęs Č. Jezerskas anksčiau garsėjo kaip sportininkas. Jis triskart tapo sambo imtynių pasaulio čempionu, Europos čempionu, laimėjo nemažai tarptautinių dziudo ir sambo varžybų. Nuo 1990 m. dirbo Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, sukūrė lauko kariuomenės „Geležinio Vilko“ brigadą, tapo jos vadovu. 2004 m. gavo brigados generolo laipsnį, į atsargą išėjo 2007 m.

Pirmas kandidatas į Europos Parlamentą – R.Paksas

Trečiadienį „Tvarkos ir teisingumo“ valdyba taip pat patvirtino kandidatų į Europos Parlamento sąrašą. Jo viršuje, kaip ir planavo, atsidūrė R. Paksas, toliau rikiuojasi parlamentaro V. Mazuronio, sostinės mero J. Imbraso, Seimo narių Remigijaus Ačo bei Petro Gražulio pavardės.

6-asis sąraše atsidūrė dar vienas Seimo narys Egidijus Klumbys, 7-as – Rimas Ananas Ručys, 8-as – parlamentaras Kęstas Komskis, 9-as – Vytautas Galvonas, 10-as – į Seimą išrinktas V. Mazuronio sūnus Andrius.

Į antrąjį dešimtuką eilės tvarka pateko Seimo narys Alfonsas Dailis Barakauskas, partijos prezidiumo narys Egidijus Vilimas, Šiaulių vicemerė Daiva Matonienė, buvęs parlamentaras Vytautas Kamblevičius, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Jonas Juodka, sostinės mero patarėjas Remigijus Žemaitaitis, taip pat Jurbarko skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis, Tauragės skyriaus vadovas Sigitas Kancevyčius, partijos atstovas spaudai Romas Jankauskas, o dvidešimtuką užbaigia medikas iš Klaipėdos Artūras Razbadauskas.

21-oji vieta teko Algirdui Vilimui, o sąrašo pabaiga - trims moterims: partijos valdybos narei Letai Karinauskaitei, Senamiesčio skyriaus vadovei Raimondai Karosaitei ir Kauno centro skyriaus lyderei Kristinai Sudžienei. Po jų surašytos dar kelios pavardės, tačiau kandidatų į Europarlamentą sąrašas turi būti ne ilgesnis, nei 24 pavardės.

Anot partijos vadovo R. Pakso, sąrašą sudaro „24 pavardės su rezervu“. Jis sudarytas atsižvelgus į pernai rudenį vykusių Seimo rinkimų rezultatus. „Buvo kandidatų į Seimą sąrašas po reitingavimo. Pagal jį sustačiau eilę, o valdyba patvirtino“, - sakė R. Paksas.

Paklaustas, kokio rinkimų į europarlamentą rezultatų tikisi, jis sakė, kad būtų realu iškovoti tris mandatus. Iš viso Lietuvos gyventojai turės išrinkti 12 europarlamentarų.