Kaip skelbiama pranešime spaudai, pasiūlyti objektai – buvusių profesinių mokyklų ir jų bendrabučių pastatai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio regionuose. Visi pasiūlyti objektai didesni nei 1500 kv. m ploto, dažnai turintys kiemus, teritoriją aplink.

„Tai yra laikas, kai turime susitelkti ir operatyviai rasti sprendimus. Kuomet kolegos iš Vidaus reikalų ministerijos kreipėsi pagalbos, nedelsdami peržiūrėjome mūsų valdomo turto portfelį, sudarėme galimai tinkamų objektų sąrašą ir pateikėme VRM įvertinti bei pasirinkti, kas geriausiai tiktų pabėgėlių apgyvendinimo problemai spręsti“, – tvirtina Turto banko valdybos narys bei Valstybinių kompetencijų departamento direktorius Algirdas Stumbrys.

Šiuo metu, kaip pranešama, Turto bankas tęsia konsultacijas su VRM, kurie objektai būtų tinkamiausi priėmimo ir laikino apgyvendinimo centrui įrengti.

Taip pat ieškoma sprendimų, kaip, pasirinkus objektus, juos kiek įmanoma operatyviau patikėjimo teise perduoti naudoti TVŪD.

Šiuo metu sulaikyti neteisėtai sieną kirtę migrantai yra apgyvendinami Alytaus miesto ir Rajono, Ignalinos, Varėnos bei Lazdijų rajonų savivaldybių suteiktose patalpose.

Laikinai neteisėti migrantai būna apgyvendinami ir Pabradėje įkurtame palapinių miestelyje.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, trečiadienį Druskininkų užkardos teritorijoje baigtas statyti angaras, kuriame galima apgyvendinti apie 70 neteisėtų migrantų. Tokio pat dydžio angarą ketvirtadienį planuojama statyti ir gretimoje Kabelių užkardoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (126)