„Pažiūrėkime, kokie bus rinkimai. Jei laimime, ką mums skųsti. Jei nelaimime, be abejo, tarsimės tiek su teisininkais, tiek su partijos vadovybe, tiek su mūsų komanda ir tada vertinsime situaciją, kokia ji buvo“, – sekmadienį vakare LRT televizijai sakė K. Tubis.

Pasak kandidato į Anykščių vadovo postą, jam ir jo varžovui rinkimuose – Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltam Dainiui Žiogeliui – nebuvo sudarytos vienodos sąlygos.

„Prieš mane Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) agitavo 2 dienas, 9 dienas neleido dalyvauti rinkimuose. Mūsų sąlygos su mano konkurentu Dainiumi nebuvo lygios“, – teigė K. Tubis.

ELTA primena, kad VRK susilaukė daug kritikos dėl sumaištį sukėlusių sprendimų Anykščių ir Visagino savivaldybėse. Šiose savivaldybėse po pirmojo mero rinkimų turo iš kovos buvo pašalinti, o po to vėl grąžinti du kandidatai.

Panevėžio apygardos teismui vasarį nusprendus, kad K. Tubis yra kaltas dėl prekybos poveikiu ir jam uždrausta ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje, kovo 7 d. VRK, remdamasi minėtu teismo sprendimu, pašalino politiką iš rinkimų, kuriuose jis jau buvo patekęs į antrą turą.

Šis sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Teismas panaikino VRK sprendimą šalinti K. Tubį iš rinkimų, komisija politiką sugrąžino į kovą dėl Anykščių rajono mero pozicijos.

Į panašią situaciją buvo patekusi ir Visagine į meres antrajame ture kandidatuojanti Dalia Štraupaitė,
Naujausiais VRK duomenimis, suskaičiavus balsus 21 iš 35 apylinkių, Anykščių rajone pirmauja būtent K. Tubis, surinkęs 51,5 proc. balsų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją