„Trylikametis Majus Lasys iš Alantos miestelio, kilus gaisrui name, nepasimetė – pirmiausia, paskambino 112 telefonu, o ne tėvams. Išklausęs operatoriaus nurodymų, Majus padėjo išeiti iš degančio namo kambario neįgaliam giminaičiui. Berniukas džiaugiasi, kad nesutrikti sudėtingoje situacijoje padėjo ne tik tėvų patarimai, bet ir mokykloje išmoktos saugos pamokos.

Visa tai vyko rugsėjo 15 d. 15. 56 val. 112 telefonu buvo gautas pranešimas, kad Molėtų rajone, Alantos seniūnijoje, Alantos miestelyje, dega gyvenamasis namas. Atvykus pirmosioms ugniagesių gelbėtojų pajėgoms dalis namo degė atvira liepsna.

Tuo metu namie buvo tik trylikametis Majus ir jo dėdė, turintis judėjimo negalią. Berniukas buvo kambaryje ir naršė telefone. „Pajutau dūmų kvapą. Išbėgau į lauką ir pamačiau, kad už katilinės durų šaudo ugnis. Labai išsigandau. Iš karto bėgau skambinti 112, numerį buvau įsivedęs savo telefone. Mokykloje mus mokė, kad reikia žinoti numerį, kuriuo paskambinęs, gali sulaukti pagalbos,“ – pasakoja Majus.

Drąsus berniukas iš gaisro išgelbėjo negalią turintį dėdę

Paskambinęs Majus operatoriui pasakė, kad dega namai. Buvo paklausta, ar name dar yra žmonių. „Atsiminiau, kad dėdė namie. Nubėgau pas jį ir pasakiau, kad dega namas ir mums reikia eiti į lauką. Jis taip pat buvo pajutęs dūmų kvapą. Dėdė turi judėjimo negalią ir vaikšto su vaikštyne. Palydėjau jį iki lauko durų, o ten jau buvo atbėgęs kaimynas, jis nuvedė jį toliau nuo degančio namo,“ – pasakoja berniukas“.

Majus prisipažįsta, kad gaisras jį labai išgąsdino, buvo baisu, bet jis nepasimetė. Ką Majus šioje situacijoje darė teisingai?

🎯Pirmiausia apie gaisrą pranešė ne tėvams, o 112 – taip buvo sutaupytos labai svarbios minutės ir operatyviai iškviesti ugniagesiai gelbėtojai.

🎯Jo mobiliajame telefone buvo įvestas skubiosios pagalbos tarnybų telefonas 112.

🎯 Pravertė mokykloje atidžiai išklausytos saugos pamokos.
🎯 Berniukas nepasimetė ir nesiblaškė, vykdė Bendrojo pagalbos centro operatoriaus nurodymus.

Paklaustas, kaip jaučiasi po šio įvykio, Majus prisipažįsta, kad nors gaisras jį labai išgąsdino, buvo baisu, bet dabar jaučiasi gerai ir didvyriu savęs nelaiko. Anot jo, dėdė džiaugiasi, kad pavyko laiku išeiti iš degančio namo.

Gaisro metu išdegė katilinė ir joje buvę namų apyvokos daiktai, apdegė vonios patalpa, apsilydė plastikinės dailylentės, nuardyta 10 kv. m stogo dangos. Apdegė 15 kv. m lauko sienos, terasos konstrukcijos, nuo karščio trūko 1 lango paketas, išdužo langai, apsilydė jų rėmai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)