aA
Ariogaloje šeštadienį vykusiame kasmetiniame Laisvės kovų dalyvių, buvusių politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje neišvengta incidentų. Jo dalyviams teko jėga iš Dubysos slėnio varyti būrelį vyrų, mosuojančių vėliavomis su nacionaldarbininkų simbolika. Policininkai ir renginio organizatoriai į juos dėmesį atkreipė tik po europarlamentaro Vytauto Landsbergio paraginimo, kai nekviesti svečiai sąskrydyje jau buvo praleidę keletą valandų.
Ultraradikalai Laisvės kovų dalyvių, buvusių politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje
© DELFI (E.Digrytės nuotr.)
Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė per tą laiką du kartus paskambino policijos generaliniam komisarui Vizgirdui Telyčėnui.

Keli juodai apsirengę vyrai, nešini trimis raudonomis vėliavomis su viduryje baltais ir juodais dažais nupieštomis stilizuotomis svastikomis, į Dubysos slėnį atžygiavo šeštadienį priešpiet kartu su sąskrydžio dalyviais. Jie įsitaisė tribūnų viršuje ir, mojuodami vėliavomis, ramiai klausėsi tremtinių kalbų, sveikinimų, giesmių ir dainių, Kauno arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus aukotų šv. Mišių.

Tarp nekviestų svečių buvo matyti ultraradikaliais pareiškimais pagarsėjęs Visvaldas Mažonas.

Pastebėjusi vėliavas su piešiniais, primenančiais nacių simboliką, V. Aleknaitė-Abramikienė paskambino šalies policijos vadovui. V. Telyčėnas esą pažadėjo duoti nurodymą, kad juodai vilkinčių vyrų sąskrydyje nebeliktų. Kadangi po Dubysos slėnį vaikštantys policininkai jų neišprašė, parlamentarė generaliniam komisarui paskambino dar kartą, tačiau iš šis pokalbis buvo nevaisingas.

„Kaip visada sąskrydyje pasirodo tie žmonės. Tiesa, dabar jau su kitokia vėliava – joje nebeliko balto rutulio. Gal jiems paaiškinta, kad tai nėra nacių simbolis?“ – kalbėdama su DELFI spėliojo V. Aleknaitė-Abramikienė.

Jos iniciatyva Seimas neseniai uždraudė susirinkimuose naudoti nacių ir sovietų simboliką.

„Nejauku matyti tokias abejotinas vėliavas vietoje, kur susirinkę kankiniai, tremtiniai, nors jie ir sako esantys labai tautiški“, - kalbėjo konservatorė.

V. Aleknaitė-Abramikienė apgailestavo, kad policininkai į iš tolo šviečiančias raudonas vėliavas žiūrėjo abejingai. „Tikriausiai jei kas nors atsineštų Stalino portretą, taip pat niekas nieko nedarytų“, - svarstė ji.

Netrukus į nekviestus svečius dėmesį atkreipė V. Landsbergis, atvykęs pasveikinti sąskrydžio dalyvių.

„Man sakė, kad renginys išvalytas. Čia neturi būti apsimetusių fašistukų su „hakenkroicais“, kurie sugebėjo prisitrinti prie eisenos, - įpykęs nuo scenos sušuko europarlamentaras. – Partizanai, jūs kažkada kovojote už laisvę. Nueikite dabar ir tegul jie dingsta, kad net kulnai rūktų“.

Po šio raginimo buvo nutrauktas tremtinių choro koncertas, o minia sąskrydžio dalyvių patraukė juodai vilkinčių vyrų link. Iki tol buvę gana ramūs, kai kurie iš jų įsismarkavo. „Murze tu, kokią teisę turi man aiškinti, kur būti ir ką veikti?“ – ant vienos senyvos moters ėmė šaukti juodai vilkintis pusamžis vyras.

Šimtai buvusių tremtinių ir partizanų pradėjo skanduoti „Gėda!“ ir raginti nekviestuosius palikti Dubysos slėnį. Jų apsuptas V. Mažonas pradėjo žurnalistams aiškinti, esą jis su bendraminčiais į sąskrydį atvyksta kasmet.

Kadangi galiausiai atėjo ir keli policininkai, nekviesti svečiai susirinko vėliavas ir iškeliavo iš slėnio. Prieš tai keli pagyvenę sąskrydžio dalyviai, susiginčiję dėl politinių pažiūrų, dar suspėjo apsikumščiuoti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (416)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (58)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (53)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (630)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (5)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (29)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (61)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (10)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (3)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...