aA
Trečiadienį į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį atvykusi klaipėdietė mokytoja Lilija Bručkienė teigė, kad nė negalvojo, kad viskas taip pasisuks, kad ji mažiausiai tris naktis praleis ministerijoje. „Sąmoningai mąstantis žmogus negali galvoti, kad teks užimti ministeriją“, – teigė mokytoja, pridurdama, kad liks čia tol, kol bus priimti sprendimai.
Andrius Navickas, Lilija Bručkienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Man labai atsibodo tai, kad mūsų nevertina, su mumis nesitaria, niekas jokių pokyčių nederina. Buvo siųsti pasiūlymai, buvo viešai šnekėta, kad jis (naujas etatinis modelis – DELFI) netinka, buvo labai daug pasipriešinimo, buvo įspėjamieji streikai. Eilinė reforma, kaip ir visos švietimo sistemos reformos pastaraisiais metais, buvo prastumta buldozeriu, – tvirtino mokytoja. – O kai dar sužinojau, kokios artėja reformos ir ką jie galvoja, tai tų jėgų atsirado dar daugiau.“

Jau dvidešimt metų mokytoja dirbanti L. Bručkienė teigė, kad neketina trauktis iš savo pareigų: „Tik noriu dirbti oriai ir garbingai“.

Trečią naktį ministerijoje nakvojanti mokytoja: mes tapome įkaitais
© DELFI / Domantas Pipas

Ministerijoje nakvojantys mokytojai čia jau kone apsigyveno: kas naktį tiesiasi čiužinius ir miegmaišius, o kas rytą keliauja į ministerijos dušus. Mokytoja tikina, kad nuotaikos čia kur kas linksmesnės nei gali atrodyti.

„Neištvertume, jei neturėtume gero humoro jausmo, – nusijuokė mokytoja. – O tai, kas šiandien įvyko, demonstruoja, kad kai kurie valdininkai humoro jausmo neturi.“

L. Bručkienė teigė, kad vienas iš jos autoritetų, Leonidas Donskis, yra parašęs straipsnį apie politikų humoro jausmą. „Gyvenime ir stengiuosi tuo vadovautis“, – tikino mokytoja.

Vis dėlto, ji neslėpė – budint ministerijoje būna ir sunku. „Būna labai įtemptų akimirkų, būna nervingų, būna liūdnų, būna, kad atrodo, kad daugiau nebegaliu. Bet būna ir linksma, būna paradoksalių akimirkų, nes šiaip pirmą kartą gyvenime ministeriją užimame“, – nusijuokė L. Bručkienė.

Trečią naktį ministerijoje nakvojanti mokytoja: mes tapome įkaitais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Mokytoja įsitikinusi – jei ne šis „šturmas“, derybos nebūtų pradėtos. „Niekas nebūtų pradėta, jei nebūtų sulėkę žurnalistai ir jei nebūtų sukeltas ažiotažas visuomenėje“, – tikino mokytoja.

O ar buvo tokių akimirkų, kai akyse kaupėsi ašaros? „Mes visas derybas stebėjome tiesiogiai, transliacijoje, neatsitraukdami. Kai matome, kad sąmoningai bandoma išvengti klausimų, apie kuriuos reikia susitarti. Kai matome, kad vienos profsąjungos lyderis sąmoningai klampina, veliasi į detales ir nereikalingus ginčus, kad būtų kuo toliau nukeliama į vakarą tie svarbūs klausimai, tada būna labai pikta, tada norisi įsiveržti ir užimti derybų kabinetą. Matome, kad sąmoningai trukdomas darbo procesas jau viduje, tada ir įtampa kyla, ir audringai reaguojame“, – pasakojo pedagogė.

Chaosas švietimo ministerijoje:

Klaipėdietės teigimu, pasigirsta ir tuščiažodžiavimų, kuriuos mokytojai esą girdi jau tris mėnesius.

Mokytoja penktadienio vakarą į ministeriją pateko pro duris. Tai – išimtis. Dauguma mokytojų į ministeriją pateko pro langą. Mokytojos teigimu, visuomet reikia derėtis, todėl ir pati atvykusi nebandė lipti pro langą, o šalo lauke ir bandė derėtis. Galiausiai ji ir susiderėjo, ir buvo įleista į vidų.

Trečią naktį ministerijoje nakvojanti mokytoja: mes tapome įkaitais
© DELFI / Domantas Pipas

Artėja savaitgalis, tačiau mokytojai ir toliau liks ministerijoje. Ar jie tikisi sulaukti ministrės net savaitgalį? „Nesitikiu, dabar viskas jau nebe ministrės kompetencijoje. Dabar jau reikia politinės valios, o ne ministrės, – teigė mokytoja. – rytoj lauksime sveiko proto, kuris sakytų, kad krizinėje situacijoje reikia dirbti ir šeštadieniais, ir sekmadieniais.“

Derybos vyko ketvirtadienį, penktadienį jokių procesų ministerijoje nebevyko. Mokytojos teigimu, jei derybos būtų pratęstos, galbūt jau būtų pasibaigę ir ji galėtų grįžti namo, o pirmadienį – jau grįžti pas vaikus į mokyklą. „Bet pamokų dar nebus, nes dar kurį laiką vyks derybos“, – pridūrė mokytoja.

Iš Klaipėdos atvykusi mokytoja tikėjosi apsilankyti tik Seimo Švietimo ir mokslo komitete, tačiau būtent jame ir pamatė, kad mokytojai negirdimi. „Nežinau, kodėl mus ten pakvietė, nes mokytojų nuomonė iš esmės nebuvo įdomi. Mes, atvažiavę iš Klaipėdos, kėlęsi trečią valandą, atvykome tam, kad pažiūrėtume, kaip jie šnekasi tarpusavyje, – kalbėjo mokytoja. – Tą ir per televizoriaus ekraną galiu pažiūrėti.“

Trečią naktį ministerijoje nakvojanti mokytoja: mes tapome įkaitais
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atvykę į ministeriją mokytojai taip pat nebuvo išklausyti – susitikimas jiems buvo paskirtas kitą dieną, todėl jie nusprendė niekur iš ministerijos nesitraukti. „Supratome, kad tai yra aklavietė, – kalbėjo mokytoja. Jos teigimu, jie norėjo vieno – kad būtų išklausyti. – Buvo labai didelė įvykių grandinė, kuri viską ir išprovokavo, ir mus paėmė įkaitais visa ši situacija, o ne mes kažką.“

Mokytoja negalėjo atsakyti į klausimą, kada grįš namo: „Siūlyčiau paklausti tų politikų, kurie turi pademonstruoti savo politinę valią ir ministrės, kuri bus įgaliota vienu ar kitu rezultatu baigti derybas. Jie ir pasakys, kada man grįžti namo“.

Mokytojai po mitingo bandė patekti į ministeriją:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip vienas atsitiktinumas ir lemtingos 13 min. išgelbėjo Hitlerį ir pasmerkė visą pasaulį (166)

Daugelis lapkričio 9-ąją laiko lemtinga diena Vokietijai . Tačiau XX a. istorijos kryptį išties...

Darbą nuolatinio pavojaus sąlygomis valstybė vertina 500-700 eurų: net batus per didelius verčia nešioti (416)

48 dydžio batai vietoje reikalingų 46, sena suplyšusi uniforma, kurią reikia pačiam susisiūti,...

Gyvi po žeme: bunkerio anatomija (11)

Bunkeriuose užklupti susisprogdino, nusišovė ar buvo nužudyti tūkstančiai partizanų. Ir visgi...

Pirmieji širdies sutrikimų simptomai: kardiologė patarė, kaip galima išvengti ankstyvos mirties (161)

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje daugiausiai serga širdies ir kraujagyslių ligomis . Per...

Kokį būstą pirkti, kad būtų paprasta parduoti net ir po 10 metų? (116)

„Pirkdami būstą gyventojai turėtų pagalvoti apie jo vertę ir likvidumą ateityje. Ar prireikus...

Atostogos auksiniame Egipte: kaip nebūti apgautam ir sutaupyti (10)

Saulės ir šilumos išsiilgę keliautojai prieššventiniu laikotarpiu skuba krautis lagaminus ir...

Kaip išsirinkti kokybišką ir porų neužkemšantį veido aliejų? (1)

Apie aliejų naudojimą kosmetikoje prirašyta daugybė straipsnių. Vieni juos labai mėgsta, tiki...

Patarimai ir gudrybės, kaip išvalyti bet kokias užuolaidas

Bėgant laikui visų tipų užuolaidos prisigeria dulkių, purvo ir kvapų. Surinkome patarimų ir...

Uždirba 700 eurų: net ir purvinas darbas gali teikti džiaugsmo (16)

Ten kiaulių nebuvo, bet viskas buvo riebaluota, viskas purvina, LRT RADIJO laidoje „Darbas – ne...

Eksperimentas: ar tikrai išmanusis šiais laikais gali atstoti fotoaparatą? (47)

Keliauti yra nuostabu, o vėliau žiūrėti nuotraukas iš kelionių – ne mažesnis malonumas....