aA
Į Juodąją jūrą nukritusiame lėktuve, remiantis sąrašu, buvo Aleksandrovo ansamblio vadovas Valerijus Chalilovas ir dar 63 ansamblio artistai. Nepatvirtintais duomenimis, jie turėjo surengti naujametinį koncertą rusų kariams Sirijos Alepo mieste. O štai 2015 metų gruodį Lietuvoję ketinę koncertuoti muzikantai patyrė fiasko - Lietuva pareiškė, kad visuomenę skaldančiai Maskvos politikai čia ne vieta.
Aleksandrovo ansamblis
© Sputnik/Scanpix

A. Aleksandrovo ansamblis Vidurio ir Rytų Europoje vertinamas prieštaringai dėl Krymo aneksijos teisinimo ir sovietų kariuomenės šlovinimo. Prieš metus Aleksandro Aleksandrovo akademinis Rusijos kariuomenės dainų ir šokių ansamblis bet kokia kaina norėjo pasirodyti Lietuvoje, tačiau galiausiai koncerto organizatoriams atsisakė išnuomoti salę tiek Visagine, tiek „Pramogų banke“ ar „Compensoje“.

Aleksandrovo vardo ansamblio choras, geriau žinomas kaip Raudonosios armijos, pritariant balalaikoms, traukė po įvykių Ukrainoje sukurtą himną „Mandagūs žmonės“. Dainos priedainis skelbė, kad: „Mandagūs žmonės išsaugos Tėvynės šlovę ir garbę.“ Ši daina buvo skirta rusų kariškiams, kurie prieš pat referendume pasirodė dabar jau aneksuotame Kryme.

Taip pat terminą "Mandagūs žmonės" vartojo ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, siekdamas paaiškinti, kad kariai Kryme - savigynos būrių savanoriai, tačiau vėliau jis pripažino, kad „mandagūs žmonės“ – Rusijos specialiųjų pajėgų kariai. Ši ir daug kitų Rusijos patriotinę dvasią keliančių dainų įėjo į Aleksandrovo ansamblio repertuarą, tačiau Baltijos šalys viena po kitos atsisakė ansamblio koncertų.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius dar prieš metus teigė, kad Rusijos armijos A. Aleksandrovo akademinio dainų ir šokių ansamblio gastroles Latvijoje reikia laikyti karinio dalinio atvykimu. Tąsyk ansamblio nariai nebuvo įtraukti į „juodąjį sąrašą“, bet ministras ragino atminti, jog tai ne šiaip ansamblis, o „ginkluotųjų pajėgų dalinys“.

Estai neįsileido du kartus

2016 metų kovo mėnesį Estijos gynybos ministras Hannesas Hanso taip pat nusprendė neįsileisti Rusijos armijos A. Aleksandrovo akademinio dainų ir šokių ansamblio, kuris ketino gastroliuoti šalyje.

Pasak Gynybos ministerijos spaudos tarnybos, šis sprendimas susijęs su tuo, kad Estijos ir Rusijos karinis bendradarbiavimas tuo metu buvo pristabdytas.

Tai buvo antrasis ansamblio bandymas atvažiuoti į Estiją - estai taip pat jų neįsileido ir 2015 metų gruodį.

Ansamblio istorija

Karinis muzikinis kolektyvas, vėliau gavęs Rusijos kariuomenės A. V. Aleksandrovo dainos ir šokio ansamblio vardą, pirmąjį pasirodymą surengė dar 1928 metais. Jį organizavo ir kolektyvui nuo pradžių vadovavo Maskvos konservatorijos dėstytojas Aleksandras Aleksandrovas.

1937 metais ansamblis, kurio sudėtyje jau buvo skaičiuojami 274 nariai, iškovojo Didįjį Pasaulinės parodos Paryžiuje prizą, o iki tol su koncertine programa apvažiavo daugumą Sovietų Sąjungos miestų ir Europos valstybių. Karo metais A. Aleksandrovas parašė tokias dainas kaip „Šventasis karas“, „Poema Ukrainai“, „25 metai Darbininkų ir valstiečių Raudonajai armijai“, kurios buvo įtrauktos į ansamblio repertuarą ir išpopuliarėjo visoje Sovietų Sąjungoje. Tuo metu nuolatiniais ansamblio nariais jau buvo daugiau nei 300 žmonių.

Po A. Aleksandrovo mirties kolektyvo vairą perėmėjo jo sūnus Borisas, o ansamblis pavadintas jo įkūrėjo ir pirmojo vadovo garbei.

Ansamblio sudėtyje – 186 nariai. Jo repertuarą sudaro daugiau nei 2 tūkst. programos elementų, įskaitant autorines ir liaudies dainas bei šokius, karių pasirodymus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nuodingas Turkijos „taikos šaltinis“: tikrasis tikslas – perbraižyti žemėlapį? Erdoganas pasitelkė pavojingus sąjungininkus (95)

Po Turkijos karinės invazijos į Šiaurės Siriją Vokietijos politikai ir politiniai apžvalgininkai...

Metų seklys: žmona drabužius pirkdavo Monake, vyro seifas banke prikimštas pinigų ir aukso (141)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Rusijos ir Saudo Arabijos santykiai: viskas vyksta ne taip, kaip tikėjosi rusai (15)

Pirmadieninis Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas Saudo Arabijoje – antrasis po jo atėjimo...

Sudarė būsimų eurokomisarų reitingą: Sinkevičiaus pozicija – pavojinga (121)

Pasibaigus kandidatų į Europos komisarus klausymams Europos Parlamente (tų, kuriuos prileido prie...

Iš prekybos centro aikštelės su automobiliu iškritusi moteris reikalauja 200 tūkst. eurų (173)

Sostinėje iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės aikštelės su automobiliu iškritusi ir...

Etiketas prie stalo: šias klaidas kartoja visi, bet taip elgtis nederėtų (14)

Šiais laikais, net kai kviestinės vakarienės nebėra labai formalios, vis vien nepriimtina kalbėti...

Eutanazijai pasiryžusios moters istoriją papasakojęs režisierius: ji norėjo, kad žmonės galėtų rinktis (2)

Dokumentinių filmų režisierius iš Slovakijos Tomáš Krupa pabrėžia: jis pats nėra nei už, nei...

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis ne tik Karaliui, bet ir Kamblevičiaus sūnui (92)

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis: Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti...

Imkite pavyzdį iš Kembridžo kunigaikštienės – kulotės taps būtinybe ir jūsų garderobe (4)

Plačios trumpintos kelnės, kitaip dar vadinamos kulotės, gali būti bazinio garderobo dalis....

SEB ištaisė pinigų nuskaičiavimo klaidą: su ja susidūrusiems klientams žada lengvatų (19)

SEB banko klientams, kuriems praėjusį sekmadienį dėl techninės klaidos buvo dar kartą...