aA
Valdančiosios koalicijos formavimui gali pakenkti problemos, su kuriomis partijų viduje susiduria „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis. Deryboms dėl koalicijos judant finišo tiesiosios link, LLRA-KŠS lyderis priekaištauja „socialdarbiečiams“, esą jie negarbingai savinasi vaiko pinigų klausimą. Jo teigimu, vaiko pinigų didinimas yra jo vedamos partijos derybų objektas, todėl, pabrėžė jis, lenkų rinkimų akcija ir turi atstovauti derybose kol kas dar nesuderintam klausimui. Pasak jo, „socialdarbiečiai“, taip pat reikalaudami didesnių išmokų vaikams, ne tik elgiasi negarbingai, tačiau, spėja V. Tomaševskis, siekia nuslėpti ir esamus nesutarimus frakcijoje.
Valdemaras Tomaševskis
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Šiame derybiniame etape mes dar nesame galutiniai apsisprendę apskritai... Sudarinėti koaliciją, kai yra nemažai vidinių problemų kitų partijų gretose... Viena frakcija byra, nors tai mažiausia problema. Šiandien buvo mūsų derybininkas iš ryto ir paaiškėjo, kad yra vidinių problemų „socdarbiečių“ gretose – jie tarpusavyje nesusitaria“, – Eltai sakė V. Tomaševskis.

„Vaiko pinigai yra mūsų – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos – derybinis objektas. Čia „socdarbiečiai“ niekuo dėti. Todėl, spėlioju, tai yra tik bandymas paslėpti savo vidines problemas ir kalbėti apie vaiko pinigus, nors jie nieko bendro su vaiko pinigais neturi. Tai yra mūsų projektas, mūsų derybinis objektas“, – kalbėjo LLRS-KŠS pirmininkas, pabrėždamas, kad lenkų rinkimų akcija nori viena pati derybose atstovauti šiam kol kas dar nesuderintam klausimui.

„Mes norime kalbėti apie vaiko pinigus, žinoma, kitiems kalbėti mes neuždrausime, bet tai nesolidžiai atrodo“, - sakė politikas.

V. Tomaševskis sakė manąs, kad jo minimos problemos „socialdarbiečių“ gretose deryboms dėl programinių nuostatų pakenkti neturėtų, tačiau galutiniam sprendimui dėl koalicijos formavimo, neatmetė galimybės jis, įtakos gali turėti.

„Aš manau, deryboms dėl programinių nuostatų nepakenks, kadangi mes turime savo poziciją ir po susitikimo su premjeru galutinai apsispręsime, kokie bus skaičiai, o kitiems reikalams pakenkti gali, tačiau tai ne mūsų problema, nes mes nesame memorandumo pasirašę“, - kalbėjo derybose dalyvaujančios LLRS-KŠS lyderis.

Politikas pridūrė, kad apskritai lenkų rinkimų akcija išlieka atvira deryboms dėl to, kiek turėtų būti didinami vaiko pinigai. V. Tomaševskis leido suprasti, kad jo partijai atstovaujantys derybininkai būtų linkę dar svarstyti šiuo metu LLRS-KŠS keliamą ir „valstiečių“ bei „tvarkiečių“ kritikuojamą reikalavimą, kad daugiavaikėms ir socialiai remtinoms šeimoms vaiko pinigai siektų 120 eurų. Tačiau, kartu pabrėžė jis, biudžete lėšų, reikalingų įgyvendinti šiuo metu deklaruojamus LLRS-KŠS reikalavimus, yra.
„Šitas klausimas atviras, nors, mūsų duomenimis, pinigų yra“, - teigė jis.

Tarp potencialių koalicijos partnerių – „valstiečių“, „tvarkiečių“, LLRA-KŠS bei „socialdarbiečių“ – yksta derybos formuojant valdančiąją koaliciją. Derybose vyksta ginčai, nes LLRA-KŠS reikalauja, kad vaiko pinigai būtų keliami iki 120 eurų, tačiau tam nepritaria „valstiečiai“ bei „tvarkiečiai“.

Savo ruožtu „socialdarbiečiai“ prioritetu savo partijos derybiniu objektu taip pat laiko vaiko pinigų klausimą. Jie reikalauja, kad vaiko pinigai būtų didinami nuo 2020 metų sausio 1 d., o išmoka galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio (šiemet tai sudaro 122 eurai). Pasak „socialdarbiečių“ lyderio G. Kirkilo, jei į šį reikalavimą nebus atsižvelgta, jo vedama partija gali pasitraukti iš derybų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Gentvilas: Karbauskiui iki naujų rinkimų svarbu saviškiams įrodyti, kad jis gali valstybės vadovus stumdyti kaip šaškes (79)

„Karbauskis bandė pademonstruoti, kad jis gali stumdyti kaip šaškes valstybės vadovus, ir toliau...

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (267)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (32)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (255)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (35)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (58)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...

Užkalnis. Valdžia pasmerkta ir pasirašė sau nuosprendį (154)

Ši valdžia turi tiek pat jėgų, kiek subliuškęs balionas – ir tai buvo aišku dar prieš...

Turistų traukos taikinys Lietuvos pakraštyje – žmonės netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (40)

Savaitgaliais į Paliesiaus kaimą, esantį Ignalinos rajone, suvažiuoja nemažai automobilių,...

Nusprendė patikrinti seną mitą: negi skausmui ir orgazmui turime tą pačią veido išraišką (5)

Ar esate girdėję, kad žmogus orgazmo metu nutaiso tą pačią mimiką , kaip ir patirdamas...

Per ištaigingus Putino vizitus – kuriozinės situacijos (135)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį apsilankė Saudo Arabijoje, taip...