Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis išvadino konservatorius analfabetais, pasišovusiais uždrausti naudoti masiniuose renginiuose Georgijaus (Šv. Jurgio) juostas.
Valdemaras Tomaševskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Jie (konservatoriai, - ELTA) nežino, kas yra Georgijaus juostelė. Jie bando uždrausti šventojo simbolį“, - sakė V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad, jo nuomone, konservatoriai, besilaikantys liberalių vertybių, yra atitolę nuo krikščioniškų vertybių. Todėl, pabrėžė politikas, konservatoriai turi daugiau skaityti ir žinoti.

LLRA-KŠS lyderis samprotavo, kad Lietuvos visuomenė ir žiniasklaida taip pat turi per mažai informacijos ir istorinių žinių apie Georgijaus juostos simbolio reikšmę.

„Žiniasklaidos atstovai, aš manau, kad ir visuomenė, neturi šios informacijos, kad šventojo Jurgio juostelė yra pozityvus simbolis. Šventojo simbolis negali būti negatyvus“, - sakė V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad pats Stalinas kurį laiką draudė naudoti Georgijaus juostų simbolį.

Surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo aiškinama, kada švęsti Pergalės dieną, politikas kritikavo, kad Lietuvoje, anot jo, Pergalės dienos šventimas yra politizuotas.

Europarlamentaras sakė, kad gegužės 9 dienos šventimas yra politizuotas, siekiant supriešinti žmones.

„Noriu labai atsakingai pabrėžti, kad Pergalės diena yra labai didelė diena visai žmonijai, nes buvo nugalėtas nacizmas“, - akcentavo V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad Lenkų rinkimų akcija mini abi - tiek gegužės 8, tiek gegužės 9 dienas.

„Svarbiausia yra tai, kad mums pavyko nugalėti fašizmą“, - apibendrino V. Tomaševskis, pabrėždamas, kad politiniai klausimai turi būti antroje vietoje.

Taip pat V. Tomaševskis pabrėžė, kad lenkams šią dieną reikia ne švęsti, o ramiai pagerbti Antrojo pasaulinio karo aukas.

„Mums, lenkams, netinka švęsti nei gegužės 8, nei gegužės 9 dienos. Mes turime pagerbti auką, o ne švęsti“, - apibendrino V. Tomaševskis.

Trečiadienį Seimo nariai konservatoriai Gabrielius Landsbergis, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rimantas Jonas Dagys ir Paulius Saudargas įregistravo pataisą, kuria siekiama uždrausti platinti, naudoti susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitaip demonstruoti dvispalves juodai oranžines Georgijaus (Šv. Jurgio) juostas.

„Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, nacionaliniam saugumui kylančius iššūkius ir siekiant saugoti tokius principus ir vertybes kaip suverenitetas, laisvė, demokratinė santvarka, taip pat užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią įvairioms provokacijoms ar bandymams kurstyti tautinę nesantaiką, kuo yra suinteresuota dabartinė Rusija, teikiamos Susirinkimų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis siekiama dvispalvę juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostą priskirti prie nacistinių ar komunistinių simbolių, kurių platinimas ar demonstravimas yra ribojamas, o už jo nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė“, - teigia projektą inicijavę parlamentarai.

A. Ažubalio teigimu, Georgijaus juostos plačiai pradėtos naudoti 2005 m., kuomet Rusijoje buvo minimos 60-osios Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare metinės, taip siekiant priminti Sovietų Sąjungos pergalę ir pagerbti kare dalyvavusių sovietų karių atminimą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Matelis ragina Urbšį trauktis iš Seimo: dėl jo iškelto mero interesų teko net muštis (33)

Seimo Mišrios grupės vadovas Bronislavas Matelis mano, kad apie pasirengimą prisiimti atsakomybę...

Grybauskaitės interviu tapo Kremliaus ruporų taikiniu: ar Lietuva laukia invazijos? (442)

Prezidentė įsakė ruoštis Rusijos invazijai. Lietuva laukia Rusijos puolimo. Tokiomis antraštėmis...

Protestuodami prieš „Brexit“ aplink Europą mina dviračiais: susižavėjo Vilniaus takais

Britas Alexander Colling ir jo žmona italė Chiara užsibrėžė sau tikslą: per pusmetį jie,...

Vaizdai kaip veiksmo filme: per slaptą operaciją sulaikyta narkotikų platintoja ir „aktorė“ – narkomanė (133)

Antradienį sostinėje slaptos policijos operacijos metu buvo vykdomas narkomanės ir jos...

Greitai Vilnius bus kitoks: Dainų šventės metu planuojami eismo pakeitimai, tėvai raginami atidžiau rūpintis vaikų sveikata (11)

Dainų šventės „Vardan tos“ organizavimas artėja pabaigos link. Šešias dienas vyksiantis...

Seimo komisija: Skardžius nenusipelnė apkaltos (164)

Nėra pagrindo pradėti apkaltos socialdarbiečiui Artūrui Skardžiui, trečiadienį nutarė...

Žili barščiai, raudoni barščiai – sriuba, kuriai nėra lygių 100-mečio receptai (5)

Ar žinote, kokios sriubos recepto lietuviai dažniausiai ieško interneto platybėse? Tai aišku,...

Gyvai / Kovą dėl pirmosios pergalės portugalai pradėjo rekordiniu Ronaldo įvarčiu Portugalija – Marokas 1:0 (67)

Pasaulio futbolo čempionate trečiadienio pirmame mūšyje susitinka dar pergalės skonio...

Zavackas neslepia – krizę išgyvenęs „Neptūnas“ veršis diržus, bet vėl taikysis į medalius (4)

Klaipėdos „Neptūnas“ šį sezoną patyrė tiek sukrėtimų, kiek kitos komandos nepatiria per...

„Senukai“ netrukus atidarys didžiausią statybinių prekių parduotuvę šalyje (47)

Birželio pabaigoje „ Kesko Senukai “ Vilniuje atidarys statybų specialistams bei statantiems...