Trečdalis susituokusių porų teigia, kad yra bent kartą žengę „į kairę“. Ir čia puikiai tinka reklaminis šūkis: „Kartą paragavęs negali sustoti“. Jei žmogus kartą buvo neištikimas, beveik aišku, kad jis tą darys vėl ir vėl.
© Shutterstock

Tokius skaičius patvirtino 2016 metais Didžiojoje Britanijoje atlikta leidinio „Santuokos ir šeimos terapija“ („Marital and Family Therapy“) apklausa.

Britų leidinio apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai santuokiniai „į kairę“ žengia per pirmuosius dvejus santuokos metus. Vyrai tai daro kur kas dažniau nei moterys.

Porų psichologas Mykolas Truncė teigia, kad pilnatvės šeimoje nerandantis vyras ima dairytis į vienišas moteris, kurios ir pačios nevengia pažvilgčioti į vedusio vyro pusę: „Vis dažniau darbe užtrunkančio vyro kakle, kairėje pusėje, pradeda traukti raumenį ir galva sukasi „į kairę“. Kairėje pusėje pamatęs kitą moterį, kuri juo žavisi, dievina, klausosi ir palaiko, vyras žengia žingsnį „į kairę“.

Nuo kokių moterų saugoti savo vedusius vyrus?

M. Truncės teigimu, nėra tyrimų, kuriais remiantis būtų galima tiksliai nupiešti moters, kurią traukia vedę vyrai, portretą, tačiau pasidalijo įžvalgomis.

„Nupieščiau tokį portretą: apie 22-27 metų, pradedanti profesinės karjeros kelią, dirbanti ir gyvenanti ne savo gimtajame mieste, besinuomojanti gyvenamąsias patalpas, nelabai aktyvi, tačiau dalyvaujanti įvairiuose renginiuose ir ilgesingai žvilgčiojanti į vyrus“, – šyptelėjo psichologas.

Kodėl vienišas moteris traukia vedę vyrai?

Anot psichologo, vedusiais vyrais vienišos moterys žavisi ne be reikalo. „Nuo seno moteris „išteka už vyro“. Tai ne šiaip sau pasakymas. Jame slypi moters siekis turėti stiprų vyrą, už kurio jaučiasi „kaip už mūro“. O koks „mūras“ gali būti aštuoniolikmetis? Sakyčiau, „plonas“. Solidus, mokantis elgtis su moterimis, profesinėje veikloje įsitvirtinęs ir finansiškai stiprus vyras yra patrauklus moteriai, kuriai svarbus saugumas“, – kalbėjo M. Truncė, piešdamas moters, kurią traukia vedę vyrai, portretą.

Psichologo teigimu, apie 40 proc. vedusių vyrų yra neištikimi, o jų meilužėmis dažniausiai tampa jaunesnės moterys.

„Dalis vyrų žengia „į kairę“ todėl, kad šeimoje negali realizuoti savo seksualinio poreikio. Tai viena iš rimtesnių problemų sutuoktinių gyvenime, – įvardijo psichologas. – 45-55 metų vyro hormono kiekis dar yra aukštas, o tokių metų moters – jau žemas. Dėl to moterys natūraliai nori mažiau mylėtis nei vyrai.“

M. Truncė taip pat vardija, kad dažnai žengimo „į kairę“ priežastimi tampa negebėjimas bendrauti kaip lygiaverčiams partneriams.

Ko moterys tikisi iš vedusių vyrų?

„Moteris pradeda santykius su vedusiu vyru todėl, kad dažnai tas vedęs vyras pradeda jai guostis, kad jo žmona labai blogai su juo elgiasi, ignoruoja, nesiskaito ir panašiai. Taip vyras siekia sukelti moters gailestį ir pašalinti kliūtis moteriai jam atsiduoti, – pasakojo psichologas. – Moteris gailisi tokio vyro, kuris jai atrodo labai patrauklus. Nesąmoningai ji tikisi, kad jis ateityje bus jos, kad šis vyras galės ja pasirūpinti, apginti, užtikrinti jos saugumą.“

M. Truncė teigia, kad tokios moterys tikisi sukurti rimtus ir tvirtus santykius, tačiau, anot psichologo, dažniausiai pasitvirtina posakis, kad „ant sugriauto namo griuvėsių savo šeimos laimės nepastatysi“.

Kodėl vedę vyrai dairosi į vienišas moteris?

Santuoka nepatenkinti vyrai santykiuose su vienišomis moterimis ieško to, ko neturi darbe, teigia psichologas.

„Seksualinio poreikio su žmona negalintys realizuoti vyrai, kęsdami žmonų priekaištus, bet dar nenorintys skirtis, ieško šios situacijos sprendimo. Pradžioje jie užtrunka darbe, o kai jie užtrunka darbe, ima vykti keisti dalykai. Jo kakle, kairėje pusėje, pradeda traukti raumenį ir galva sukasi „į kairę“. Kairėje pusėje pamatęs kitą moterį, kuri juo žavisi, klausosi ir palaiko, vyras žengia žingsnį „į kairę“ ir prasideda romanas“, – teigė M. Truncė.

Jo teigimu, santykių pradžioje vyras tiesiog tenkina trūkstamų potyrių trūkumą. „Jam yra gerai, meilužė tenkina jo seksualinius poreikius, jį palaiko, dievina. Laikui bėgant tokie santykiai gali peraugti į rimtą draugystę, jei prie to prisideda ir žmona“, – kalbėjo santykių psichologas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tyla prieš audrą: prabilo apie „valstiečių“ gretose bręstantį maištą ir jo dalyvius (392)

Virš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime pakibo...

Smulkaus verslo realybė: buvęs partneris prasiskolino, o dabar mėto pėdas (20)

„Jis galimai sukčiavo“, „tiesiog piktybiškai apgavo“, „aš jį jau beveik sapnuoju“ –...

Geros žinios norintiems parduoti naudotą automobilį: dabar lengva kaip niekada (62)

„Ukrainiečių daugėja kiekvieną dieną. Galima taip pasakyti: dabar yra ukrainiečių daugėjimo...

Vilniuje partrenkta stirna atsidūrė automobilio salone sostinėje transporto spūstys (3)

Antradienio rytą Vilniuje susidarė didžiulės transporto spūstys dėl keliose pagrindinėse...

Prezidentūra: Grybauskaitė nebuvo informuojama apie Masiulio ryšius su „MG Baltic“

Prezidentūra atmeta viešojoje erdvėje metamus kaltinimus, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė,...

Butų kainos Baltijos šalyse: lietuviai moka daugiau už latvius

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą....

Penkiamečio tragedija: motina stojo ginti patėvio (55)

„Grasino įkišti pimpaliuką jam į užpakalį“, – toks kaltinimas buvo įrašytas byloje,...

Petrauskas apie „Žalgirio“ žygį Europoje: su šiuo sezonu niekas nesibaigia (18)

„Šis „Žalgiris“, kuris dabar atsirado, jis nedings. Galbūt vienas žaidėjas išeis, kitas....

Tėvo ligoninėje netekęs vyras: traktuoju tai kaip žmogžudystę ir aplaidų darbą (480)

Jūrininkas Tomas Zigmantavičius atostogų metu Klaipėdoje planavo atšokti artimųjų vestuves ir...

Ibrahimovičius nepriima atsiprašymų – už numintą pėdą smogė varžovui antausį ir buvo išvarytas (5)

Los Andželo „Galaxy“ puolėjas 36 metų Zlatanas Ibrahimovičius nebaigė MLS reguliariojo...