aA
Du vaikus auginantys vilniečiai nustėro išgirdę, kaip su jų atžalomis – nė dviejų neturinčia dukrele ir trimečiu sūnumi – elgiasi naujai pasamdyta auklė.
© Adobe Stock

60-metė moteris vaikus ne tik plūdo įvairiausiais žodžiais, bet ir, įtariama, prieš juos smurtavo – slapta darytuose garso įrašuose girdėti ir smūgių garsai, kuriuos lydi vaikų verksmas.

Su DELFI kalbėjusi jų mama tikina norinti įspėti visus tėvus – nebijokite patikrinti, kam paliekate brangiausią savo turtą.

Trimetį išvadino balvonu ir asilu, grasino išvaryti į rūsį

„Ką darai? Tu debiloidas. Tu trenktas biški? Tau smegenų trūksta?“, – tokiais žodžiais, girdėti įraše, auklė plūsta trimetį berniuką.

Pykčio protrūkio vaikas sulaukė iš vonios į kambarį atsinešęs mamos naktinius marškinius.

„Eik tu gydytis, balvonas. Nu tikrai trūksta... Asilas tu kažkoks. Asilas?“, – tęsia ji.

Fone girdėti purtomų marškinių garsai, galima įtarti, kad ji nevengė pastaraisiais trenkti vaikui, ir dar aiškiai visų žodžių ištarti negalinčio mažamečio balsas – berniukas nesupranta, kas vyksta.

„Ar tu girdi, ką aš tau sakau? Kaip duosiu dabar... Išvarysiu iš namų, nafik“, – pro sukąstus dantis iškošia auklė.

„Į lauką?“, – naiviai klusteli berniukas.

„Į rūsį!“, – griežtai nukerta moteris.

Riksmai – ir vos pusantrų metų mergaitei, įtaria ir smurtą prieš jos brolį

Ir tai – ne vienintelis atvejis, kai ji plūsta mažą vaiką. Tą pačią dieną įsiūčio berniukas sulaukė ir dėl to, kad nusprendė pažaisti.

Auklės jis vėl išvadinamas trenktu, šaukdama ji verčia jį žaislus surinkti. Tuoj pasigirsta bėgimo garsai, moteris mažametį pavadina bjaurybe.

„Bjaurybė?“, – šį žodį išgirdęs pakartoja berniukas.

Tuomet įraše girdėti pliaukštelėjimas, o paskui – vaiko cyptelėjimas ir graudus verksmas.

„Su šakute! Neliesk rankom! Su šakute valgyk, sakau!“, – visiškai nevaldydama savo emocijų auklė rėkia ir ant vos pusantrų metukų mergaitės.

Pastebėjo pasikeitusį sūnaus elgesį

Tokį auklės elgesį užfiksavusi vaikų mama DELFI nurodė, kad ji jos dukrą prižiūrėjo kelias savaites. Iš pradžių jokių įtarimų tėvams nekilo. Tiesa, situacija pasikeitė, kai kartu buvo paliktas jau kalbėti mokantis sūnus.

„Kilo įtarimų, kad kažkas ne taip, nes vaikas skundėsi, kad jį bara. Be to, pakito ir sūnaus elgesys – vakarais jis tapdavo labai nervingas, neįmanoma buvo susikalbėti, labai norėjo meilės. Nusprendėme pasekti, kaip su juo elgiasi auklė“, – pasakojo pašnekovė.

Nors jos įstatyta slapta kamera nustojo veikti po maždaug dviejų valandų, garsas buvo įrašinėjamas visą dieną.

„Buvome pakraupę, iš tikrųjų. Girdėti ir rusiški keiksmažodžiai, ir grasinimai. Iš to, ką girdėjome, supratome, kad vienam vaikui buvo pliaukštelėta, kitas – supurtytas, o gal ausis patempta, nes girdėti artėjantys žingsniai, šaukimas ir vaiko verksmas“, – sunkiai emocijas tvardė ji.

Atsisakę paslaugų dar sulaukė pamokos, kokie blogi tėvai yra

Pašnekovės teigimu, auklė Nadezda dirba Vilniuje, jai – maždaug 60 metų, 15 iš jų ji prižiūri vaikus.

„Pirmadienį visą tai fiksavome, antradienį palaukėme, kol ji ateis į namus, kad susirinktų daiktus, kuriuos buvo palikusi, ir pasakėme, kad jos paslaugų atsisakome. Tiesiog pacitavome, ką ji sakė vaikams.

Ji dar bandė ginčytis, kad mes blogai darome, nes mažai mušame vaikus arba jų visai nemušame, kad juos reikia gerai prilupti, nes tik tada jie bus paklusnūs. Žodžiu, gavome pastabą, kad blogi tėvai esame, neįmanoma susikalbėti su vaiku“, – pasakojo mama.

Elgesio pateisinti negali

Ji pripažino – yra subjektyvi, tačiau nė viena situacija nebuvo tokia, dėl kurios vaikus reikėtų apšaukti.

„Iš to, ką mes matėme vaizdo įraše, vos spėjus vyrui uždaryti duris, ji įsijungė planšetinį kompiuterį, pasidarė kavos, pasiėmė dubenį keksiukų, kuriuos buvau iškepusi, ir valgė. Priėjęs sūnus paklausė, ką ji daro, pasiūlė užlipti į viršų pažaisti, tačiau ji: „Von iš čia b... ir n..., ar nematai, kad aš kavą geriu, ar tu gali man netrukdyti“, – perpasakojo moteris.

Prieš priimdama auklę į darbą ji paskambino ir mamai, kurios vaiką anksčiau ši moteris prižiūrėjo, tačiau ši nurodė neturinti nei nusiskundimų, nei galinti auklę pagirti. Tai ir paskatino įsileisti svetimą žmogų į namus.

„Pati auklė mums sakė daug metų dirbusi, niekada jokių nusiskundimų darbu nesulaukusi. Na, bet gal tiesiog niekas netikrino?“, – svarstė pašnekovė.

Pripažįsta kėlusi balsą ir pravardžiavusi

DELFI susisiekė ir su aptariama aukle Nadezda. Ši patvirtino dirbusi pas minimą šeimą ir buvusi atleista.

„Smurto tai tikrai nebuvo. Kalbėjomės su mama antradienį, buvau aš. Nesumokėjo man, tarp kitko, už antrą vaiką. Smurto kaip tokio nebuvo, bet kėliau balsą šiek tiek. Taip, buvo“, – pripažino ji.

Auklės teigimu, prižiūrėta mergaitė – nuostabi, tačiau jos vyresnysis brolis esą labai nepaklusnus. Pašnekovė net ėmė abejoti berniuko psichologine būkle.

„Su mažyte turėjau būti, bet visą laiką serga, serga, jis paliktas buvo. Na, tiek neklauso, kad neįmanoma. Bandžiau auklėti, kad surinktų žaislus, sesės neerzintų“, – kalbėjo moteris.

Paklausta, ar vartojo tokius žodžius kaip debiloidas, balvonas, asilas, trenktas Nadezda tai patvirtino: „Gal vieną kartą ir pasakiau, nežinau“.

Tikina, kad tai – pirmasis toks atvejis

„Gailiuosi labai, kad taip įvyko. Pirma man tokia šeima, žinokite, aš ilgai dirbu šitą darbą. Per 15 metų niekada nebuvo tokių atvejų, vienoje šeimoje 6 metus atidirbau, nebuvo tokių įvykių niekada“, – tikino pašnekovė.

Nadezdos teigimu, berniukas jai neįtiko tuo, kad neva vis išverčia žaislus, tranko mažytę seserį, neduoda jai kėdutės, rėkia, kai ji bando mergaitę migdyti.

„Tyčia, na, tyčia daro, suprantat?“, – klausė moteris.

Į klausimą, ar yra už smurtą prieš vaikus, auklė neatsakė. Tik pakartojo, kad šių vaikų esą tikrai nemušė.

„Čia mano darbas, aš labai noriu. Tačiau tiek internete jau prirašyta, kad aš – šoko būsenos, naktį nemiegojau, vaistus gėriau. Mane vos ne sušaudyti... Policijai ir žiniasklaidai pranešti, tokie neturi gyventi... Vajėtus, vajėtus, koks žiaurumas žmonių“, – paklausta, ar toliau ketina dirbti aukle, nurodė pašnekovė.

Auklės elgesį vadina buku ir kvailu

Tuo metu paprašytas šią situaciją įvertinti vaikų psichiatras ir psichoterapeutas Linas Slušnys DELFI nurodė, kad jokių pateisinimų auklės elgesiui nėra.

„Ji nėra auklė. Tai yra kalėjimo prižiūrėtojas. Tegul ir eina dirbti į kalėjimą. Trimetis neturi nieko suprasti – čia auklė galvoja, kad jam viskas turi būti aišku. Tam reikia kantrybės, tam reikia paaiškinti, palydėti, nuvesti – tai viena. Kita, trimetis gali protestuoti, kad buvo paliktas vienas, gali ilgėtis, tik jis dar nemoka paaiškinti ir pasakyti, kas vyksta. Tačiau ką bešnekėčiau, auklės elgesys – bukas ir kvailas. Taškas“, – nukirto specialistas.

Pasak L. Slušnio, aptariama auklė, iš esmės, jau darė nusikaltimus. Psichiatras patarė apsvarstyti galimybę tėvams žengti toliau – pasitelkus advokatus galima siekti ir teisinių bausmių.

Linas Slušnys
Linas Slušnys
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nurodė, kaip atpažinti galimas problemas

„Pilna tokių auklių. Rasti tokią, kad vaikas būtų patenkintas ir laimingas, nėra paprasta. Tai yra išskirtiniai atvejai“, – pripažino jis.

Pašnekovo teigimu, nėra sunku įžvelgti, koks yra vaiko ir auklės santykis. Tėvai sunerimti turėtų, jei atžala auklės bijo, jos vengia, tėvų prašo neišeiti, pasilikti. Jei vaikas vyresnis, rimtai reikėtų reaguoti ir į jo pasisakymus, kad kažkas galbūt ne taip.

„Tu esi auklė. Samdinys. Jei kyla problema, tai ją sprendžia tėtis, mama, bet ne auklė. Jei ji galvojo, kad atstoja tėtį ar mamą, suklydo. Už klaidas susimokama – laisvas, eini į gatvę. Daryk ką nori, bet tik ne su vaikais. Tokio žmogaus per kilometrą neprileisčiau prie vaikų“, – užtikrino jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žmogus, turėjęs užimti Landsbergio vietą: didžiausias gyvenimo nuopuolis ir mįslinga sūnaus mirtis (1)

Idėjinis nepriklausomybės lyderis, valstybės kūrėjas, Sąjūdžio juodadarbis ir smegenys – tai...

Kapituliuoti nesutikęs „Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose (310)

Penktadienio vakarą finišavo 20-asis Eurolygos reguliariojo sezono turas. Paskutinėse jo...

Darbdaviai giria atvykstančius imigrantus: žmonės nori dirbti ir užsidirbti (11)

Sakoma, kad gera vieta tuščia ilgai nebūna. Su darbo jėgos trūkumu susiduriančios įmonės jau...

Magistraliniame kelyje BMW taip rėžėsi į pėsčiąjį, kad iš pradžių net nebuvo aiški žuvusiojo lytis papildyta (216)

Sausio 17-osios vakarą, apie 20.05 val., Šiaulių r., magistraliniame kelyje A12, ties Domantų...

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (695)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Tragiška paskutinės raupų aukos istorija: manė, kad liga jau išnaikinta, bet vėl smogė pačiu netikėčiausiu metu (24)

1978 metų vasarą viso pasaulio mokslininkai ėmė kalbėti apie grandiozinį pasiekimą, kurio...

Norite išvengti širdies ligų – privalote žinoti svarbų kraujo rodiklį: tuo pasirūpinti reikia kuo anksčiau (17)

Neseniai atlikto tyrimo autoriai pabandė atsakyti į klausimą, ar, atsižvelgiant į cholesterolio...

Dailius Dargis prabilo apie Remio ir OG Version tėvus: jie – skandalingi nusikalstamo pasaulio veikėjai (76)

Žinomas knygų apie mafiją autorius Dailius Dargis neliko abejingas ir pastaruoju metu aktualiems...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (23)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....

Vitalija Guobė

Dieve, apsaugok nuo klasės susitikimų! (11)

Viskam yra ribos. Kai prieš Naujuosius dalyvavau klasės susitikime, visa pakylėta, šį kartą be...