aA
Iš mokyklos grįžusi dukra verkė – mokytoja ketvirtokams pranešė, kad nuo rytojaus ji nebedirbs, ir dingo. Susijaudinusios mamos bandė susisiekti su vaikų auklėtoja, tačiau nesėkmingai, nors mokykla teigia, kad „visokių situacijų gyvenime pasitaiko“.
Rugsėjo 1-oji
© DELFI / Andrius Ufartas

Su DELFI susisiekusi mama Dovilė Kaveckienė teigė, kad yra visiškoje nežinioje, mat kitą rytą po šios žinios vaikai turėjo išvažiuoti į ekskursiją, o mokytoja į žinutes nereagavo, mokykla jokių paaiškinimų taip pat nepateikė.

Ketvirtadienio rytą, kai vaikai turėjo išvažiuoti į ekskursiją, visi pradėjo rinktis tuščioje klasėje. „Nieko nebuvo. Susirinkę vaikai tiesiog laukė mokytojo. Kokio mokytojo? Niekas nežinojo, – apie situaciją kalbėjo D. Kaveckienė. – Po kiek laiko atėjo kitos klasės mokytoja ir pasakė, kad vaikus į ekskursiją lydės ūkvedė. Ji atėjo ir pasakė, kad viskas bus gerai, kad vaikai bus saugūs.“

Vaikai verkia, mamos sutrikusios

Sutrikusios mamos kreipėsi į Ringaudų rajono pradinės mokyklos direktorės pavaduotoją ugdymui Germą Bastytę. „Pavaduotoja visiškai negirdi. Ji aiškina, kad tai mokytojos sprendimas, kad ieško kitos, kad vaikai saugūs, – pasakojo mama. – Bet mes ne apie tai kalbame. Kalbame apie tai, kad mokykla tėvų neinformuoja, mes nieko nežinome. Absoliutus nesusikalbėjimas.“

Be auklėtojos likusią ketvirtokų klasę kurį laiką, kol bus rasta nauja mokytoja, prižiūrės pavaduojanti mokytoja. „Tai, kad bus pavaduojanti mokytoja, taip pat žinome iš vaikų lūpų. Sakė, kad kažkokia Ona, bet aš jos net nemačiusi, – kalbėjo mama. – Bet tai tik vaikų kalbos, aš net nežinau, ta ar ne ta mokytoja.“

D. Kaveckienė tvirtino, kad Ringaudų mokyklos administracija visuomet kalba, kad jų mokykla yra „saugi, čia nėra streso, konsultuoja psichologai“. „Visi vaikai parėję namo verkė. Pusė klasės šoke. Aš tik vakar supratau, kas vyksta, nes iš pradžių net neišėjo suvokti, kad taip nutiko, – kalbėjo sutrikusi mama. – Bet juk galėjo parašyti raštą, kad mūsų mokytoją kažkas pavaduos, nes ji išeina. Aš jau nekalbu apie pedagogo sprendimą apie išėjimą iš darbo pranešti paskutinės pamokos metu.“

Mamos teigimu, pavaduotoja neprisiima atsakomybės už stresinės situacijos sukėlimą, esą taip įvyko dėl skubaus mokytojos sprendimo. „Kodėl jūs išgyvenate, jūsų vaikai saugūs“, – tokią frazę mama teigia vis girdėjusi iš pavaduotojos.

D. Kaveckienė pasidalijo pavyzdžiu, kad prieš savaitę vieną dieną jos dukrai teko mokykloje likti dar valandai po pamokų. Tąkart ji teigia sulaukusi skambučio iš mokyklos su rūpestingu klausimu – kas nutiko ir ar greitai pas mergaitę atvažiuos mama.

Mamos teigimu, viskas mokykloje turi vykti labai tvarkingai – visuomet visi prašymai teikiami raštu, tačiau šį kartą to paties iš mokyklos administracijos nesulaukė.

Mamos žiniomis, mokytoja prašymą išeiti iš darbo parašė spalio 8-ąją, vaikams pranešė spalio 10-ąją, spalio 11-ąją, ekskursijos dieną, mokytojos jau nebebuvo. D. Kaveckienės teigimu, mokytoja iš darbo išėjo todėl, kad nusprendė išvažiuoti pas savo šeimą į užsienį: „Čia, matyt, viskas susidėjo. Nesusikalbėjimas dėl atlyginimų taip pat“.

Beje, Ringaudų rajono pradinės mokyklos direktorė šiuo metu atostogauja. Dar sausį suplanuotos atostogos prasidėjo spalio 5-ąją.

„Aš tris vaikus auginu, gyvenime tokio beprecedenčio atvejo nebuvo“, – nusivylimą mokykla liejo mama.

„Kiekvienas žmogus turi teisę išeiti iš darbo. Bet tai situacija ne su penktokais ar šeštokais, juk dirba su pradinukais, kuriems ji – pirmoji mokytoja. Ar nebūtų žmogiška pirmiausia paruošti tuos vaikus psichologiškai, kad jie atsisveikintų su mokytoja? – kalbėjo mama. – Net mums, tėvams, nesiteikė pranešti, mes sužinojome iš vaikų.“

Mama teigė, kad dar šįryt ji svarstė, kad ši naujiena nėra tikra. „Gal vaikai sugalvojo, juk jie pradinukai, – svarstė D. Kaveckienė. – O šiandien pavaduotoja sako: tai jie be penkių minučių penktokai. Tai gal ir be dešimt minučių dvyliktokai?“

Mokytoją pažįstanti mama neabejoja – tai ne mokytojos sprendimas: „Tai mokyklos vadovybės pasakytas sprendimas“.

Ringaudų rajono pradinė mokykla: visko pasitaiko

Ringaudų rajono pradinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Germa Bastytė teigė, kad visko pasitaiko. Tiesa, nuo ketvirtadienio mokytojai prasidėjo nedarbingumo atostogos, kai jos baigsis – ji oficialiai baigs darbą mokykloje. „Taip išėjo“, – teigė pavaduotoja.

Mama teigia, kad mokyklos administracija nekomunikuoja su tėvais, o pavaduotoja teigia, kad daro viską, ką gali. „Direktorė šią savaitę atostogauja. Aš tik pavaduojanti, gal tai ir mano klaida, gal reikėjo, negaliu pasakyti, – kalbėjo pavaduotoja. – Šiandien vaikai kelionėje, rytoj grįš. Rytoj su klase kalbės psichologė, yra pavaduojanti mokytoja. Manome, kad viskas išsispręs teigiamai.“

Pavaduotoja teigia, kad ketvirtadienį, bendraudama su vaikų mamomis, stengėsi paaiškinti situaciją ir atsiprašyti.

Kodėl mokytoja nusprendė taip staigiai išeiti iš darbo? „Visokių situacijų gyvenime pasitaiko, – teigė G. Bastytė ir pridūrė, kad priežasties įvardyti negali. – Nepasakysiu. Tuo labiau, kad aš tik pavaduotoja ugdymui. Kai kurių dalykų nežinau, bet gyvenimas žmones „pastato“ į įvairias situacijas. Ir sveikatos problemos, ir viskas.“

Pasidomėjus, ar tokių atvejų, kai mokytoja staiga nusprendžia išeiti iš darbo, dažnai pasitaiko, ji teigė, kad jai pačiai patirti to dar neteko. „Per mano amželį taip nutiko pirmą kartą. Bet, suprantate, aš kaip pavaduojanti sakau, aš daug ko ir nežinau, ir nedarau. Kartais būna, sukrinta nepatogios aplinkybės“, – tvirtino G. Bastytė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (19)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (137)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Pažadai nesutilpo į mokytojo piniginę: atlyginimų žirklės stulbina

Geresnių laikų mokytojams dar teks palaukti. Iš prognozuoto iki 17 proc. atlyginimų šuolio...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (134)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (109)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (90)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis (1)

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (106)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (5)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...