Taip trečiadienį nusprendė Apeliacinis teismas, atmetęs miesto savivaldybės skundą.

Pasak teismo, bendrovė neteisėtai laimėtoju pripažino ir sutartį pasirašė su „Statybų kodo“ ir „Vaidvos“ konsorciumu, kuris neatitiko reikalavimų. Kadangi sutartis jau įvykdyta, Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį skyrė 3 proc. sutarties vertės dydžio baudą.

„Toks jos dydis iš esmės atitinka veiksmingumo, proporcingumo principus, pasieks atgrasymo tikslą bei yra realiai įvykdomas“, – rašoma teismo nutartyje.

„Vilniaus vystymo kompanijos“ direktorė Rasa Čeponytė teigė, jog bendrovė svarsto sprendimą skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

„Sprendimą, esą laimėtojais pripažintos tiekėjų grupės kvalifikacija neatitinka reikalavimų, teismas motyvavo tuo, jog „Vilniaus betono demontavimo technikai“ neatskleidėme „Statybų kodo“ ir „Vaidvos“ konfidencialios pasiūlymo dalies. Teismas objektyviai nenustatė, kad nugalėtojų kvalifikacija neatitinka reikalavimų“, – pranešime teigė ji.

Anot „Vilniaus betono demontavimo technikos“, jos pasiūlymas buvo 523 tūkst. eurų pigesnis nei konkurso laimėtojų. Tačiau jis buvo atmestas, nes neatitiko kvalifikacijos reikalavimų.

Apie 1,84 mln. eurų vertės rūmų griovimo darbus „Statybų kodas“ su partneriais atliko pernai spalį. Teritorijoje ant Tauro kalno už 52 mln. eurų planuojama statyti Nacionalinę koncertų salę.