Buvusiam partijos atsakingajam sekretoriui ir Seimo nariui Rimui Antanui Ručiui teismas skyrė laisvės atėmimo bausmę ketveriems metams, kurios vykdymą atidėjo dvejiems metams.

Verslininkui Peisachui Kačerginskiui teismas skyrė laisvės atėmimo trejiems metams bausmę, jos vykdymą taip pat atidedant dvejiems metams.

Byloje kaltinti verslininkai Giedrius Rakauskas ir Vytautas Banys nuteisti pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejų metų laikotarpiui.

Verslininkas Justinas Garliauskas nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme su tokio paties laikotarpio atidėjimu.

Byloje taip pat kaltintą verslininką Rolandą Skaisgirį teismas išteisino dėl kyšio davimo partijai „Tvarka ir teisingumas“, nes nenustatė, kad jis būtų padaręs veikų, turinčių nusikaltimo požymių.

Visi lygtinai nuteisti asmenys taip pat įpareigoti bausmės atidėjimo laikotarpiu nepalikti gyvenamosios vietos be priežiūrą vykdančios įstaigos leidimo ir sumokėti 753 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėsaugos tyrimas šio byloje buvo pradėtas 2014-ųjų pabaigoje, kilus įtarimams, kad 2013 metų rudenį privačios bendrovės padengė dalį partijos „Tvarka ir teisingumas“ remiamo renginio „Pirk dramblį“ sąnaudų.

Prokurorai teigia, kad iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto galbūt gautus daugiau nei 350 tūkst. eurų (1,2 mln. litų) „Tvarka ir teisingumas“ panaudojo savo veiklai viešinti.

Buvęs Seimo narys Rimas Antanas Ručys byloje kaltintas pažadėjęs paveikti tuometinius Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų valstybės tarnautojus, kad jie sudarytų išskirtines sąlygas laimėti nurodytoms įmonėms organizuojamus viešuosius pirkimus.

Prokurorai įtarė, kad „Tvarka ir teisingumas“ per atstovą taip pat pažadėjo ir susitarė priimti kyšį iš verslininkų Peisacho Kačerginskio ir Giedriaus Rakausko.

Už tai partija kaltinta pažadėjusi paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti ministerijai pavaldaus Turto valdymo ir ūkio departamento ir vienos valstybės įmonės viešuosius pirkimus.

Tyrimo duomenimis, verslininkų nurodymais pagal pagamintus ir panaudotus netikrus dokumentus pervedus lėšas į kito verslininko Justino Garliausko vadovaujamų įmonių sąskaitas apmokėtos „Tvarkos ir teisingumo“ viešinimo paslaugos.

Anot teisėsaugos, tokiu būdu partijos naudai ir interesais galėjo būti priimtas maždaug 151 tūkst. eurų kyšis.

Pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad veikdama per R. A. Ručį partija sukurstė verslininką Vytautą Banį panaudoti žinomai netikrus dokumentus, pervesti lėšas į J. Garliausko vadovaujamos bendrovės sąskaitą.

Tuo galėjo būti siekta apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas ir iššvaistyti bendrovės 140 tūkst. eurų vertės turtą.

Kaltinamieji šioje korupcijos byloje savo kaltę neigė ir stebėjosi teisėsaugos veiksmais.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras pernai rudenį teisme pasiūlė prekyba poveikiu kaltinamai partijai „Tvarka ir teisingumas“ skirti 564 tūkst. eurų baudą. Jis taip pat siekė, kad iš šiuo metu likviduojamos partijos būtų konfiskuota 359 tūkst. eurų.

Buvusiam partijos atsakingajam sekretoriui R. A. Ručiui siekta ketverių metų laisvės atėmimo bausmės, jos vykdymą atidedant dvejiems su puse metų ir 18,8 tūkst. eurų baudos.

Verslininkams P. Kačerginskiui, G. Rakauskui, V. Baniui ir J. Garliauskui siekta dvejų metų laisvės atėmimo bausmių, jų vykdymą atidedant taip pat dvejiems metams ir baudų – P. Kačerginskiui ir G. Rakauskui skirti po 45 tūkst. eurų, V. Baniui ir J. Garliauskui – po 18,8 tūkst. eurų.

Verslininkui Rolandui Skaisgiriui prokuroras siūlė skirti beveik 56,5 tūkst. eurų baudą.

Šis teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.