Teismas ketvirtadienį trims mėnesiams nuo pareigų nušalino korupcija įtariamą Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską, BNS patvirtino prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.
Rytis Račkauskas
© JP / Gediminas Balčiūnas

Teisėsauga įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje buvo duodami neteisėti nurodymai tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Merui taip pat skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jis įtariamas dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

Teismas ketvirtadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino prekyba poveikiu įtariamą Panevėžio mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę, pranešė Generalinė prokuratūra.

Panevėžio naujienų portalas „Sekundė“ rašo, kad R. M. Račkauskas kol kas nėra paleistas iš sulaikymo, jis konvojaus automobiliu išvežtas atgal į areštinę. Pasak tyrimą kontroliuojančio prokuroro, mero sulaikymas baigsis 11.18 valandą.

Prokuratūra trims mėnesiams prašo nušalinti ir prekyba poveikiu įtariamą mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę. Šiuo metu nutarties dėl jos nušalinimo Panevėžio miesto apylinkės teismas nėra priėmęs.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje buvo duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Generalinės prokuratūros pranešime rašoma, kad STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu.

Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, taip pat požeminių konteinerių bei savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ konkursai.

Anot STT, ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Įtarimai tyrime iš viso pareikšti šešiems asmenims.

Bus prašoma Seimo išaiškinimo, kas vadovauja savivaldybei

Panevėžio vicemeras Petras Luomanas sako, kad teismui trims mėnesiams nušalinus prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą merą Rytį Mykolą Račkauską, bus prašoma Seimo išaiškinimo, kas turėtų vadovauti savivaldybei.

Nepartinių konservatorių frakcijai priklausantis P. Luomanas BNS teigė, kad kol kas savivaldybei „bendru sutarimu“ vadovauja kitas vicemeras, komitetui „Mums svarbu“ atstovaujantis vicemeras Aleksas Varna. Tačiau kas šioje situacijoje turėtų perimti mero funkcijas ilgesnį laiką, Vietos savivaldos įstatymas, anot P. Luomano, aiškiai nepasako, todėl bus prašoma Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išaiškinimo.

„Kai meras komandiruotėje, ar atostogauja, mes vadovaujame rotacijos principu – vieną kartą Aleksas Varna, kitą – Petras Luomanas. O dabar kaip bus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas ar Vidaus reikalų ministerija turėtų mums paaiškinti. Nes tiek A. Varna, tiek P. Luomanas yra išrinkti tarybos, kaip vicemerai, mero siūlymu“, – kalbėjo P. Luomanas.

Anot jo, darbas po merui ir jo patarėjai pareikštų įtarimų iš esmės savivaldybėje nesustojo – nors administracijos direktoriui Rimantui Paužai ir jo pavaduotojui, buvusiam administracijos vadovui Tomui Juknai teisėsauga negrąžino telefonų ir kompiuterių, grąžinta prieiga prie savivaldybės banko sąskaitos, leista vykdyti savivaldybės finansinius pavedimus. Abu administracijos vadovai apklausti kaip specialieji liudytojai.

P. Luomanas sako, kad iškilo ir dar viena problema – kol nėra mero, nėra kam pasirašyti savivaldybės įstaigų vadovų atostogų prašymų, nes tai, pasak savivaldybės teisininkų, gali padaryti tik meras. Dėl to taip pat bus kreipiamasi į Seimą, prašant priimti įstatymų pataisas.

„Pavaduojantis merą vicemeras negali pasirašyti įsakymų dėl komandiruočių, atostogų. Suprantu, kad galėtų tai būti dėl atleidimo, priėmimo į darbą. Bet dabar, pavaduodamas merą, galiu išleisti į atostogas ar komandiruotę administracijos direktorių, tačiau eilinio darželio ar mokyklos direktoriaus negaliu. Matyt, reikės kreiptis į (Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkę – BNS) Guodą Burokienę, kad iš tikrųjų ta įstatymo pataisa turėtų nesudaryti patinės situacijos“, – sakė jis.

Artimiausias Panevėžio miesto savivaldybės posėdis numatomas birželio 28 dieną. Savivaldybės opozicija ketvirtadienį tariasi dėl pozicijos, ar siekti mero apkaltos.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skelbime – „namu“ virtęs II pasaulinio karo laikų bunkeris (20)

Slėptuvių, kurios apsaugotų kilus kariniam konfliktui, galėtų atlaikyti net ir tiesioginius...

Helsinkyje prasideda Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas atnaujinta 15:00 (283)

Pirmadienį Helsinkyje susitinka JAV ir Rusijos vadovai. Tai pirmasis dvišalis Donaldo Trumpo...

Venckienės byloje JAV – buvusio vyro laiškas: baimės ir nuogąstavimai dėl sūnaus (467)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) teismas jau išnagrinėjo Neringos Venckienės bylą ir pateikė...

CNN: Trumpas neplanuoja stabdyti JAV karinių pratybų Baltijos šalyse (30)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas , pirmadienį pradėjęs derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru...

Liberalams ir VSD susitaikyti nepavyko (11)

Liberalų sąjūdžiui ir Valstybės saugumo departamentui ( VSD ) pirmadienį nepavyko susitaikyti...

5 mitai apie sąnarių skausmus: kada jau metas keliauti pas gydytoją? (3)

Kelių bei klubų sąnarių skausmai – daugeliui pažįstama problema. Nors skausmų atsiranda dėl...

Balsavimas: išrinkite gražiausią salą Lietuvoje

Naujienų portale DELFI vyksta unikalus projektas: „ 100 žingsnių per Lietuvą “, kurio metu...

Ginkluotas plėšimas Vilniuje: vaistininkę užpuolė kaukėtas vyras (31)

Pirmadienį Vilniuje policijos pareigūnai skubiai vyko į Naujininkuose esančią Darbininkų...

Šalia naujutėlio Volgogrado stadiono – smegduobė ir didžiulė nuošliauža: prognozuojama, kad kitur bus dar blogiau (97)

Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje baigėsi, o Volgogrado gyventojai jau griebiasi už galvų....

Po avarijos Leipalingyje mikroautobusas atsidūrė griovy, „Toyota“ vairuotojas stipriai sužalotas (16)

Pirmadienį priešpiet netoli Druskininkų įvyko eismo įvykis, kurio metu susidūrė trys automobiliai.