aA
Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė prokuroro Irmanto Mikelionio skundą ir pripažino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymą, kuriuo prokuroras Martynas Jovaiša paskirtas į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas, teisėtu.
Martynas Jovaiša
Martynas Jovaiša
© DELFI / Domantas Pipas

Galutiniu ir neskundžiamu sprendimu teismas konstatavo, kad paskyrimo procedūra įvykdyta nepažeidžiant įstatymų, o I. Mikelionio skundas yra nepagrįstas.

I. Mikelionis generalinio prokuroro sprendimą apskundė 2016-aisiais. Tais metais vykdytoje atrankoje į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas dalyvavo penki asmenys, tačiau, po pirminės atrankos, buvo paskelbta papildoma atranka, kurioje įvertinti dar trys pretendentai.

Į šias pareigas taip pat pretendavo dabar šio departamento pavaduotoju dirbantis Rimvydas Valentukevičius, Vilniaus apygardos prokuratūroje dirbantis prokuroras ir Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Julius Rėksnys, Vidaus tyrimų skyriui dabar vadovaujantis Raimondas Petrauskas bei Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros vadovas bei prokurorų profesinės sąjungos pavaduotojas Stasys Kasiulis.

Daugiausia balų atrankoje surinko I. Mikelionis ir J. Rėksnys, o M. Jovaiša dalyvavo papildomoje atrankoje. Tinkamiausiais buvo pripažinti I. Mikelionis ir J. Rėksnys, surašyta išvada buvo pateikta generaliniam prokurorui. Tačiau generalinis prokuroras nepriėmė sprendimo dėl tinkamiausiu pripažinto kandidato ir pradėjo papildomą atranką. Į ją geriausiai pasirodę prokurorai nebuvo pakviesti. Po šios atrankos tinkamiausiu kandidatu pripažintas M. Jovaiša.

Šį sprendimą apskundęs I. Mikelionis teigė, kad generaliniam prokurorui priėmus šį įsakymą buvo pažeistos pagrindinės atrankos procedūros, nebuvo užtikrintas objektyvus vertinimas ir sprendimo pagrįstumas. Teismo jis prašė įpareigoti generalinę prokuratūrą į minėtas pareigas paskirti jį.

Bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos administracinis teismas jo skundą tenkino iš dalies ir 2018 metų spalio 18 dieną priėmė sprendimą panaikinti minimą įsakymą bei įpareigojo prokuratūrą iš naujo spręsti dėl tinkamo kandidato paskyrimo į nurodytas pareigas.

Tuomet šį teismo sprendimą apskundė generalinė prokuratūra, kuri LVAT prašė panaikinti žemesnės instancijos teismo sprendimą ir atmesti I. Mikelionio skundą kaip nepagrįstą.

Prokuratūra savo poziciją grindė prokurorų atranką reglamentuojančiomis Prokuratūros įstatymo, Viešojo administravimo įstatymo bei kitų teisės aktų normomis.

„Vadovaujantis jomis, pasirašydamas skundžiamą įsakymą ir paskirdamas M. Jovaišą į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas generalinis prokuroras veikė teisėtai ir pagrįstai, realizuodamas jam suteiktą diskrecijos teisę bei neperžengdamas jos ribų“, – tuomet teigė prokuratūra.

Bylos medžiagą išanalizavęs LVAT pripažino, kad I. Mikelionio skundžiamu įsakymu nebuvo pažeistos jokios teisinės normos, o generalinis prokuroras sprendimą priėmė teisėtai ir pagrįstai bei neperžengė jam suteiktos diskrecijos ribų.

Taip pat teismas pabrėžė, kad E. Pašilis turėjo teisę į pareigas neskirti Atrankos komisijos atrinktų pretendentų ir skelbti papildomą atranką. Anot teismo, asmuo, kuriam Atrankos komisija paskyrė daugiausiai balų, neturi teisės automatiškai užimti atitinkamų pareigų.

Šis LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Ypatingas ginkluotas būrys ir slapti jo tikslai: „Vilniaus brigadai“ užteko nusiųsti vieną žinutę (34)

Prieš 30 metų, 1990-ųjų birželio 5-ąją, Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas nutarė įkurti...

Lietuvoje per parą nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų papildyta (238)

Šeštadienį prieš pietus Sveikatos apsaugos ministerija skelbia apie naujus koronaviruso Lietuvoje...

Niekur neskelbti kadrai: Karpavičius po milijono vertos vagystės aprodo savo namus (40)

Prieš kurį laiką „Delfi“ paviešinus apie verslininkui Raimondui Karpavičiui dar esant gyvam...

Gediminas Girdvainis – paskutinį kartą scenoje: artimieji ir gerbėjai teatre atsisveikina su mirusiu aktoriumi

Savaitės pradžioje Lietuvą sukrėtė skaudi netektis – mirė garsus kino ir teatro aktorius...

Skelbiamas naujas sąrašas, iš kurių šalių atvykus nereikia laikytis saviizoliacijos (1)

Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš...

Kaip patekti pas gydytoją? Karantinas pasibaigs, bet dabartinė tvarka liks ir toliau (187)

Panevėžyje žinomam televizijos operatoriui ir fotografui po rankos lūžio likus be reabilitacijos...

Su dviratininku susidūręs vyras, važiavęs paspirtuku, ligoninėje mirė (265)

Birželio 5 d., apie 18.40 val., Panevėžyje, Panevėžio kultūros ir poilsio parke po Nemuno...

Moteris skundžiasi darbdavio išnaudojimu: dirbo po 12 val., o mokėjo už 15 minučių (69)

Į „Delfi“ kreipėsi moteris, kuri pernai dirbo viename Telšių bare ir lošimo automatų...

Išdrįsus kalbėti vienai, apie Kėdainių priėmimo skyrių prabilo ir kiti: ten yra baisu (200)

Kėdainiuose įvyko grandininė reakcija: vienam žmogui socialiniame tinkle papasakojus nemalonią...

|Maža didelių žinių kaina