„Skundas išnagrinėtas, sprendimo paskelbimas byloje numatomas gruodžio 21 dieną, 9 valandą“, – Eltą informavo Kauno apygardos teismo atstovė spaudai Milda Kryžė.

Šių metų gegužę Kauno apylinkės teismas iš dalies tenkino Kultūros paveldo departamento (KPD) ieškinį ir priteisė iš V. Matijošaičio, bendrovės „Kauno saulėtekis“ ir Kačiūniškės dvaro rekonstrukcijos darbų vadovo Andriaus Šumsko 34 tūkst. neturtinės žalos, padarytos rekonstruojant minėtą dvarą.

Šį sprendimą V. Matijošaitis kartu su A. Šumsku ir bendrove „Kauno saulėtekis“ civilinėje byloje apeliacine tvarka apskundė Kauno apygardos teismui. Skundu prašoma panaikinti Kauno apylinkės teismo nutartį ir priimti naują sprendimą – ieškovo, tai yra KPD, ieškinį atmesti, priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Kaip Eltai anksčiau minėjo Kauno apygardos teismo atstovė spaudai M. Kryžė, teisėjų kolegija, įvertinusi šalių dokumentuose nurodytas aplinkybes, apeliacinio skundo ir atsiliepimo į jį argumentus patikrino, atlikę papildomą faktinių bylos aplinkybių tyrimą. Dėl to byla išnagrinėta žodinio proceso tvarka.

ELTA primena, kad Kauno apylinkės teismas V. Matijošaičiui nepalankų teismo sprendimą, tai yra priteisti iš jo ir kitų asmenų 34 tūkst. eurų, priėmė dėl to, kad Kauno meras savavališkai nugriovė Kaciūniškės dvare (Kauno rajonas) buvusius tvartą ir svirną, kurie buvo įtraukti į valstybės saugomų vertybių sąrašą.

Portalo „Delfi“ atliktame tyrime buvo skelbta, kad Kauno miesto meras V. Matijošaitis nugriovė be jokių leidimų ir projektų pertvarkytame Kačiūniškės dvare buvusius tvartą ir svirną, kurie buvo įtraukti valstybės saugomų vertybių sąrašą. Teigiama, kad kitus teritorijos pastatus V. Matijošaitis tvarkė be leidimų ir suderintų projektų.

Kaip skelbta publikacijoje, darbus atliko su V. Matijošaičiu susijusi bendrovė „Kauno saulėtekis“.

V. Matijošaitis Kačiūniškės dvarą įsigijo iš Kauno rajono savivaldybės 2016 m., jau pradėjęs eiti mero pareigas. Kartu su 47 metams išnuomotu žemės sklypu politikui atiteko 2 gyvenamieji namai ir 5 ūkio pastatai, sandorio suma siekė 96,3 tūkst. eurų. Anot „Delfi“, dvaro tvarkymo darbai pradėti 2017 metais.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją