aA
Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas surengė dar vieną posėdį dėl devynmetės iš Kauno įvaikinimo. Posėdis vyko už uždarų durų. Į salę posėdžio dalyviai buvo atvesti slapta.
Teismo posėdis dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją
© DELFI / Kiril Čachovskij

Po posėdžio Vilniaus apygardos teismo atstovė Rūta Trimailovienė teigė, kad teismas bylą išnagrinėjo, tačiau sprendimo priėmimas ir paskelbimas atidėtas savaitei.

Prie teismo sutiktas mergaitės brolis žiniasklaidai pasakojo, kad sesers nuomonei neprieštaraus, jis taip pat daug švelniau kalba apie galimus įtėvius iš Naujosios Zelandijos, nėra nusiteikęs vien priešiškai, nors teigia, kad „medalis visada turi dvi puses“.

Brolis į teismą atvyko tik pateikti dokumentus, kad galėtų dalyvauti posėdyje, tačiau į vykstantį posėdį kviestas nebuvo.

„Gerbsiu jos norą. Išvyks, tai išvyks. Bandysime bendrauti. Bandysiu ir su zelandiečiais palaikyti ryšį, jei jie norės. Jei nenorės, tai bus jų (sprendimas – DELFI). Negalėsiu kištis, nes tai bus kita šeima“, – žiniasklaidai kalbėjo brolis.

Dar prieš kelias dienas brolis buvo kategoriškai nusiteikęs prieš zelandiečius, tačiau dabar švelnina toną. „Man jie nieko nepadarė. Kiti irgi gali imti iš jų pavyzdį, kad gali įsivaikinti ir padėti kitiems vaikams. Lietuvoje yra daug vaikų“, – kalbėjo brolis.

Brolis bendravo su Naujosios Zelandijos piliečiais, tačiau teigia, kad nedaug.

Dešimtmetę įsivaikina Naujosios Zelandijos piliečiai
Dešimtmetę įsivaikina Naujosios Zelandijos piliečiai
© DELFI montažas

Paskelbus sprendimą, jį galės skųsti visos suinteresuotos šalys, tačiau brolis teigė, kad skųsti nežada. „Tai bus jų sprendimas. Jei sesuo pati sutinka, jei nori, kodėl gi ne, – kalbėjo brolis. – Kaip galiu skųsti, jei pati norės? Kaip galiu išplėšti? Teisiškai gal galiu, bet kaip paskui, kaip paskui sesuo po dešimties metų man sakys, kad tu sugriovei man gyvenimą, aš galėjau turėti kitokį.“

Brolio teigimu, nuomonę dėl Naujosios Zelandijos piliečių pakeitė ir dėl to, kad jų amžius daug jaunesnis nei buvo skelbiama anksčiau. Jiems nėra nė po penkiasdešimt.

Nigelas ir Raewyn
Nigelas ir Raewyn
© DELFI / Domantas Pipas

Beje, posėdžio išvakarėse dėl mergaitės globos kreipėsi dar viena šeima iš Lietuvos. Vaiko teisių tarnyba teigė, kad šeima nėra giminystės ryšiais susijusi su mergaite, tačiau brolis atskleidė, kad tai jo paties pažįstami žmonės.

Nuo rugpjūčio mergaitės įvaikinimo siekia pora iš Naujosios Zelandijos. Jie jau nuo vasaros pabaigos bendrauja su mergaite laiškais, savo namuose įrengė jai kambarį ir sausio pradžioje atvyko į Lietuvą, užbaigti įvaikinimo proceso.

Tačiau informacijai apie į Naująją Zelandiją įvaikinamą mergaitę iškilus į viešumą, atsirado ir jos broliai, kurie tikino nenorintys, kad jų sesuo būtų išvežta taip toli, tačiau tarptautiniam įvaikinimui nė vienas neprieštaravo. Viešai prabilę broliai kalbėjo, kad neturi sąlygų patys auginti seserį, tačiau vėliau vienas iš jų persigalvojo ir pateikė prašymą globoti seserį.

Teismo posėdis dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją
Teismo posėdis dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją
© DELFI / Kiril Čachovskij

Globos siekiantis brolis gyvena Didžiojoje Britanijoje kartu su gyvenimo drauge ir jųdviejų vaiku. Vyrą ir metukų sūnų išlaiko draugė, nes devynmetės brolis iki kovo negali dirbti dėl sveikatos problemų.

Kilus šurmuliui, buvo surengta ir speciali konferencija Seime. Joje dalyvavę asmenys teigė, kad yra dar dvi šeimos, norinčios globoti mergaitę, tačiau iki trečiadienio vakaro, lemiamo teismo posėdžio išvakarių, tarnybos nebuvo gavusios jokio prašymo.

Vis dėlto viena šeima prašymą pateikė kone paskutinę akimirką. Valstybės vaiko teisės apsaugos ir įvaikinimo tarnyba patvirtino, kad gautas prašymas atitinka visus reikalavimus, nors šeima su mergaite anksčiau nėra turėjusi jokio ryšio.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dakaro aidas: Vanago šuolis nosimi į žemę ir Gelažninko smėlyje pamestas motociklas (6)

Šių metų Dakaras Lietuvai ypač sėkmingas – parvežti net du rekordai: 24 vieta galutinėje...

Prezidentinę kampaniją Skvernelis pradeda labai rizikuodamas (337)

Prezidentinę kampaniją Saulius Skvernelis pradeda reitingų duobėje, pirmą kartą jo karjeroje...

Mačiulis sudalyvavo 10 metų iššūkyje: pažiūrėkite į Lietuvos skaičius (213)

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusį 10 metų pokyčių iššūkį įgyvendino ir ekonomistas...

Perspėja: dešimtys tūkstančių JK gyvenančių ES piliečių po „Brexit“ gali tapti nelegaliais gyventojais (106)

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos reikalavimas visiems JK gyvenantiems ES...

Tragiškai žuvo perspektyvi Lietuvos rankininkė (138)

Lietuvos rankinio federacija (LRF) pirmadienį pranešė, kad eidama 22-uosius metus tragiškai...

Lietuvis studentas per vasarą užsidirbo 25 tūkst. JAV dolerių: tai geriausia patirtis mano gyvenime (1)

Kasmet vis daugiau jaunų žmonių vasaromis uždarbiauja užsienio šalyse. Vilniaus Gedimino...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“ (105)

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Tai žinoti privalo visi: kepimo metu darant vieną klaidą gresia susirgti vėžiu (30)

Medikai ir maisto gaminių žinovai įspėja: negalite gyventi be skrudintų bulvyčių , bulvių...

Žmones su negalia restorane įdarbinęs olandas nustebo išvydęs lietuvių reakciją (9)

Rudens pradžioje Vilniuje duris pravėrė naujas restoranas „Pirmas blynas“, kurio įkūrėjas...