ELTA primena, kad 2022 m. pabaigoje tuometinė „Juventos“ gimnazijos direktorė Irina Ignatavičienė gavo Vilniaus miesto savivaldybės raštą su raginimu atleisti A. G. Astrauskaitę iš lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos pareigų, nes, kaip nustatė savivaldybės sudaryta komisija, A. G. Astrauskaitė anksčiau į minėtas pareigas priimta, pažeidžiant tvarką, tai yra nebuvo tinkamai paskelbta atranka.

A. G. Astrauskaitė pati iš mokytojos pareigų „Juventos“ gimnazijoje buvo pasitraukusi 2021 m., tačiau neįvykus konkursui, 2022 m. lapkritį ji vėl buvo priimta į darbą. Tuomet šį sprendimą kritiškai įvertino tiek Vilniaus miesto savivaldybė, tiek ir tuometinė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Darbo ginčų komisija lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. G. Astrauskaitės prašymą pripažinti jos atleidimą neteisėtu vasario mėnesį iš dalies patenkino – pripažino atleidimą iš darbo neteisėtu, priteisė kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką iki sprendimo priėmimo dienos.

Kaip anksčiau pranešė portalas lrt.lt, A. G. Astrauskaitę 2022 m. gruodį atleidus iš mokytojos pareigų „Juventos“ gimnazijoje, pedagogė kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, kuri kovą paskelbė, kad mokytojos atleidimas iš darbo buvo neteisėtas, tačiau pačios A. G. Astrauskaitės į mokytojos pareigas negrąžino. Komisija priteisė A. G. Astrauskaitei kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką iki sprendimo priėmimo dienos, tačiau suma nebuvo atskleista.

A. G. Astrauskaitė yra kaltinama 2021 m. rugpjūčio riaušių prie Seimo organizavimu. Šiuo metu ši byla nagrinėjama teisme.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją